Skocz do zawartości

[ROM][Fastboot]Stable Global 7.1.7.0


nonda

Rekomendowane odpowiedzi

Było już wielokrotnie... Instalujesz MiFlash i odpalasz jako administrator, instalujesz Mi PC Suite, najlepiej China i też odpalasz jako administrator. Telefon w trybie fastboot podłączasz do PC, klikasz w Mi PC Suite w ikonkę trybu Fastboot i masz instalowane sterowniki MTP i Qualcomm. Sprawdzasz w menadżerze urządzeń, czy widzi sterowniki i działasz. I oczywiście ważne abyś podczas instalacji MiFlash akceptował instalację niepodpisanych sterowników.

Bez MiFlasha niczego raczej nie zrobisz.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostała mi praca od podstaw :) A więc postawiłem Windows 7 64bit na innej partycji (czysta instalacja) i zacząłem zabawę od początku. I pomogło - udało mi się wreszcie uruchomić poprawnie MiFlash i sflashować do wersji Global Stable. A teraz czekać mnie będzie próba z Global Dev... Sprawdzałem już - przez updater'a niestety nie idzie... Pewnie trzeba bedzie znowu pobawić sie z MiFlash. No i cały czas się zastanawiam - czy próbować odblokowywać i instalować Miui Polska czy pozostać na Global Dev...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Global Dev wywala się ze znanym błędem podczas MiFlash po 25s. Próbowałem robić Flash all i dwie pozostałe opcje - bez powodzenia. Przez updater systemowy i wybranie pliku .zip też nie ma mozliwości przejścia na global dev. Co robić? Czy istnieje w tej chwili jakaż możliwość, żeby wgrać Global Dev? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam rom 7.1.99.99 telefon przyszedł z Gearbest. Podczas wpisywania komendy: adb devices edl wyskakuję taki komunikat : Usage: adb devices [-1]

 

Win 7 64 bit. Zainstalowany MIFlash oraz MiPcsuit angielski.  Telefon po wpisaniu komendy adb devices edl nie reaguje.

Ok już wiem gdzie leżał błąd kierowałem się tym poradnikiem błąd leżał w komendzie powinno być adb reboot edl ;)

 

adb.jpg

Edytowane przez swierszczuu7
zły link do screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, swierszczuu7 napisał:

Witam, posiadam rom 7.1.99.99 telefon przyszedł z Gearbest. Podczas wpisywania komendy: adb devices edl wyskakuję taki komunikat : Usage: adb devices [-1]

 

Win 7 64 bit. Zainstalowany MIFlash oraz MiPcsuit angielski.  Telefon po wpisaniu komendy adb devices edl nie reaguje.

 

 

adb.jpg

adb reboot edl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mnie natomiast pomimo zastosowania się do wszystkich waszych rad spędzonych 3 dni na forach i mam nadzieję zdolności czytania ze zrozumieniem nie jestem w stanie zainstalować romu global i cały czas mam komunikat jak na załączniku 

- zgoda na odblokowanie jest (na aktualnym romie brak możliwości odblokowania stoi na 50%), sterownik procesora zainstalowany i widoczny w menadżerze , adb wykrywa urządzenie czerwona dioda załącza się ,Mi Flash wersja 2016 64 bity, win7 64 bity, zalogowany na koncie w telefonie, włączone dubugowanie usb, aktualny soft  V7.2.3.0.LHOCNDA  china stable, aktualizacja z updatera nie wchodzi żadna jak i z MiPc 

co ma zrobić jeszcze bo za chwilę red mi note 3 pro wyleci za okno 

mam nieodparte wrażenie że jakaś blokada/opcja  w telefonie nie pozwala na aktualizację

Będę wdzięczny za pomoc

OLE

 poszło jeszcze raz przeszedłem całą procedurę instalacji i odnowa zainstalowałem MiFlasha 2016 z restartem komputera i MAM Globala 

Dzięki za pomoc 

 

redmi.jpg

Edytowane przez OGOTAI
zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmiany oprócz języka polskiego:

Cytat

System

Fix - Size limit for feedback logs Update (05-12)Fix - Issues with uploading attachments for hardware bug reports (05-12)Fix - Animations froze after device was flashed and turn on for the second time (05-13)Fix - Occasional volume key issues (05-13)Fix - Couldn't play *.mkv files as well as buffer and play at the same time when using Google Parser to play *.mkv and *.mp3 files (05-13)Fix - (05-14)

Phone

Fix - No back button when placing an emergency call without a SIM card (05-13)Fix - Couldn't record calls automatically if they were received during GPS navigation (05-13)

Contacts

New - T9 search for Hindi (05-13)Fix - Call history stopped working in some cases (05-12)

Messaging

Fix - In some cases delivery reports weren't sent after scheduled outcoming SMS to multiple users (05-13)

Lockscreen, Status Bar, Notification Bar

Fix - Screen lit up multiple times after receiving a notification (03-10)Fix - Music lock screen appeared when a game was running in the background (04-06)Delete - Manage guest access to notification shade (03-18)

Camera

Optimization - Camera image processing (05-13)

Gallery

Fix - Automatic backups and sync turned back on after you turned them off and then entered hidden albums (05-13)

Music

New - Dragging songs to rearrange playlist order (03-08)New - Saving current playlist as a new playlist (03-08)New - Shortcut for recently played songs (03-08)

Backup

Fix - "Select app" page in Mi Mover sometimes didn't respond (03-10)Fix - Errors with transferring files containing "%" in the name (03-10)Fix - In some cases Mi Mover transfers interrupted and the app didn't respond (03-11)Fix - In some cases Mi Mover stopped working after the connection was established (03-18)Fix - Improved Mi Mover's stability (05-13)

Settings

Fix - No effect after tapping OK button under the password when resetting the device (05-13)

Permissions Manager

New - A security prompt will appear when an app is installed via USB to prevent unwanted installations (03-08)Optimization - Preventing apps which have permissions to read notifications from starting automatically (03-16)Fix - FC issues when giving an app permissions (05-12)

Calendar

Fix - Calendar stopped working with Hebrew as the system language (05-13)

Clock / Calculator

New - Long press alarm to select and delete multiple alarms (03-29)

Cleaner

Optimization - Press and hold to add items to exceptions (04-06)Optimization - Fixed problems with performance after clean-ups (04-06)

Security

New - Fingerprint unlock for custom apps (03-15)Optimization - App lock improvements (05-13)

Mi Cloud

Fix - Find device could be turned off without entering the password in some cases (05-12)Fix - Call history couldn't sync in some cases (05-12)Fix - In some cases notification about existing backups was shown when none were made (05-12)Fix - In some cases changing Home screen layout led to turning sync off (05-12)Fix - The number of apps waiting to be restored wasn't dynamically updated in the notification shade (05-12)Fix - After a reboot, previously restored and then deleted apps appeared again (05-12)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...