Skocz do zawartości

Instalacja stabilnej wersji systemu (powrót do stabilnej wersji)


WizZziy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

z racji takiej, że miuipolska powoli kończy cotygodniowe wsparcie dla systemu, chcę sobie powrócić na ostatnią stabilną wersję MIUI. 

Z tego co widzę dla Mi4c jest ona z 26 stycznia i jest dostępna tutaj: https://www.androidfilehost.com/?fid=24389512218018203

Teraz moje pytanie: Czy mając aktualnie najnowszą wersję czyli 6.3.10 mogę bez problemu flashować ZIP'a ze stabilną (starszą) wersją ^^ i nic się nie wykrzaczy?

 

Z góry dzięki za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

z racji takiej, że miuipolska powoli kończy cotygodniowe wsparcie dla systemu, chcę sobie powrócić na ostatnią stabilną wersję MIUI. 

Z tego co widzę dla Mi4c jest ona z 26 stycznia i jest dostępna tutaj: https://www.androidfilehost.com/?fid=24389512218018203

Teraz moje pytanie: Czy mając aktualnie najnowszą wersję czyli 6.3.10 mogę bez problemu flashować ZIP'a ze stabilną (starszą) wersją ^^ i nic się nie wykrzaczy?

 

Z góry dzięki za odpowiedź. 

Ja zainstalowalem 7.2.3.0 i jest OK. Ale oczywiście zrobiłem pełne Wipe.

Pozdr

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bugi których nie maja inni, sprobuj zrobić w recovery wipe cache i dalvik a jak nie pomoże to wipe system i zainstaluj system z pliku, tylko pamiętaj żeby wcześniej zgrac go na telefon.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario ->>>

Ja zainstalowalem 7.2.3.0 i jest OK. Ale oczywiście zrobiłem pełne Wipe.

Pozdr

 

Cześć

Czy wgrywałeś wersje  V7.7.3.0 z pliku: xiaomi.eu_multi_libra_V7.2.3.0.LXKCNDA_v7-5.1.zip ?

Czy to nie jest związane z blokadą bootloadera?

pozdrawiam

Edytowane przez sloodki
zmiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario ->>>

Ja zainstalowalem 7.2.3.0 i jest OK. Ale oczywiście zrobiłem pełne Wipe.

Pozdr

 

Cześć

Czy wgrywałeś wersje  V7.7.3.0 z pliku: xiaomi.eu_multi_libra_V7.2.3.0.LXKCNDA_v7-5.1.zip ?

Czy to nie jest związane z blokadą bootloadera?

pozdrawiam

Dokładnie. Rzeczywiście czytałem przed chwilą w innym wątku, że komuś się zablokował. Ale u mnie OK, tylko zmieniłem sobie TWRP na inne.

Nie umiem tego wyjaśnić.

Pozdr

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Dario napisał:

Dokładnie. Rzeczywiście czytałem przed chwilą w innym wątku, że komuś się zablokował. Ale u mnie OK, tylko zmieniłem sobie TWRP na inne.

Nie umiem tego wyjaśnić.

Pozdr

Wysłane z mojego Mi-4c

To teraz wiem, że juz nic nie wiem ;-) Rozumiem, że Fastboot się normalnie uruchamia?

Jak oceniasz ten ROM? xiaomi.eu_multi_libra_V7.2.3.0.LXKCNDA_v7-5.1.zip

Czy są tam jakieś aplikacje po chińsku etc? Jakieś śmieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wiem, że juz nic nie wiem ;-) Rozumiem, że Fastboot się normalnie uruchamia?

Jak oceniasz ten ROM? xiaomi.eu_multi_libra_V7.2.3.0.LXKCNDA_v7-5.1.zip

Czy są tam jakieś aplikacje po chińsku etc? Jakieś śmieci?

Nie, oczywiście że nie ma żadnych śmieci. Linka masz na miuipolska.pl, więc nic "zaśmieconego" by nie wstawiali. W sumie to jest bardzo podobny, zależało mi na stable, więc zaryzykowałem. Działa OK, bateria trzyma dobrze, na tym mi zależało. Miałem już dość cotygodniowych aktualizacji. Fastboot? Masz na myśli TWRP? Tak jak pisałem, podmieniłem na wersję bez problemu z dotykiem.

Polecam Ci forum eu, tam możesz poczytać opinie i porady.

Pozdr

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dario napisał:

Nie, oczywiście że nie ma żadnych śmieci. Linka masz na miuipolska.pl, więc nic "zaśmieconego" by nie wstawiali. W sumie to jest bardzo podobny, zależało mi na stable, więc zaryzykowałem. Działa OK, bateria trzyma dobrze, na tym mi zależało. Miałem już dość cotygodniowych aktualizacji. Fastboot? Masz na myśli TWRP? Tak jak pisałem, podmieniłem na wersję bez problemu z dotykiem.

Polecam Ci forum eu, tam możesz poczytać opinie i porady.

Pozdr

Wysłane z mojego Mi-4c

OK - udało się. Gdzieś tam doczytałem, że wersja z xiaomi.eu nie powoduje blokady bootloadera. W zasadzie poza słabo działającym systemowym widzetem z pogoda jest OK. Dziwi mnie tylko, że sprawdzałem pewnie z 5 różnych wersji z ROM z miuipolska oraz xiaomi.eu i w każdej trzeba ręcznie modyfikować APN pod Plus-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - udało się. Gdzieś tam doczytałem, że wersja z xiaomi.eu nie powoduje blokady bootloadera. W zasadzie poza słabo działającym systemowym widzetem z pogoda jest OK. Dziwi mnie tylko, że sprawdzałem pewnie z 5 różnych wersji z ROM z miuipolska oraz xiaomi.eu i w każdej trzeba ręcznie modyfikować APN pod Plus-a.

Dokładnie 😊, też to doczytałem.

Nie mam plusa, nie mogę pomóc.

Pozdr

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dru79 napisał:

ja mam Plus-a i na żadnym ROM-ie nie musiałem ustawiać APN-ów

Karta w pierwszym slocie - po instalacji poprawnie wykrywa 4G - po pierwszym restarcie działa już tylko 3G.

W APN zmieniam 3 pozycje - APN:plus, Typ uwierzytelniania: PAP i też działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...