Skocz do zawartości

Gniazdo USB - Problem


acidbrain

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ostatnio byłem na nartach i wywaliłem się na śniegu. I może nie na stronę z telefonem ale jednak wstrząs był.

I ostatnio podłączam telefon do ładowarki i coś wolno się ładował i na następny dzień w pracy jak podłączyłem przez usb do kompa to traciło połączenie jak się poruszało kablem.

Mam też inne kabelki w pracy tak jak by mają ciut masywniejsze wtyki micro usb i tam się normalnie ładuje i łączy z kompem. 

I kurcze nie wiem czy mam pogrzebać jakąś igłą i czy może coś podgiąć w tym gnieżdzie.. 

 

Spotkał się ktoś z tego typu problemem ? Jakieś rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, acidbrain napisał:

Cześć

Ostatnio byłem na nartach i wywaliłem się na śniegu. I może nie na stronę z telefonem ale jednak wstrząs był.

I ostatnio podłączam telefon do ładowarki i coś wolno się ładował i na następny dzień w pracy jak podłączyłem przez usb do kompa to traciło połączenie jak się poruszało kablem.

Mam też inne kabelki w pracy tak jak by mają ciut masywniejsze wtyki micro usb i tam się normalnie ładuje i łączy z kompem. 

I kurcze nie wiem czy mam pogrzebać jakąś igłą i czy może coś podgiąć w tym gnieżdzie.. 

 

Spotkał się ktoś z tego typu problemem ? Jakieś rady ?

 

...ale jak to na nartach? Przecież śniegu ni ma! :eek:

  • Baterię pan wyciungnij i włóż z powrotem.
  • Sprawdź jakie to dobre to ładowanie na różnych kabelkach programem Ampere i jeśli to możliwe, sprawdź czy ten kabelek z tą ładowarką dobrze ładuje inny telefon (o podobnym napięciu, żeby nie było).
  • Przeczesz forum w poszukiwaniu słowa "gniazdo" - był już temat gdzieś na początku lutego (jeśli pamięć dopisuje) jak się komuś coś takiego spaprało, nawet ze zdjęciem. @Acid tam kilka fachowych uwag dorzucił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ostatnio byłem na nartach i wywaliłem się na śniegu. I może nie na stronę z telefonem ale jednak wstrząs był.

I ostatnio podłączam telefon do ładowarki i coś wolno się ładował i na następny dzień w pracy jak podłączyłem przez usb do kompa to traciło połączenie jak się poruszało kablem.

Mam też inne kabelki w pracy tak jak by mają ciut masywniejsze wtyki micro usb i tam się normalnie ładuje i łączy z kompem. 

I kurcze nie wiem czy mam pogrzebać jakąś igłą i czy może coś podgiąć w tym gnieżdzie.. 

 

Spotkał się ktoś z tego typu problemem ? Jakieś rady ?

Nic nie grzebać. Kabel wyrzucić, kupić nowy, wskaźnik grubości żył najlepiej 20AWG (maksymalny dla kabli USB) do 28AWG - taki już może dawać spadek napięcia 0,5V na 1mb przewodu.

Wysłane z HT7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Weź do ręki kabelek usb i popatrz na wtyczkę od tej płaskiej (nieco szerszej strony). Są tam po bokach takie dwa metalowe fragmenty o jakby harpunowatym kształcie. Możesz sobie spróbować je nieco wygiąć do góry (np. igłą), tak żeby ten "harpun" nieco wystawał na wysokość poza obudowę. Jeśli to nie pomoże to coś z gniazdem może... Jeśli na każdym kablu Ci się tak dzieje no to oczywiście to nawet nie trać czasu bo to wiadomo że problem z gniazdem.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, downtown69 napisał:

 

Kupiłem nowy kabel i dalej jeden chu....j można to reklamować?@Acid wypowiesz się w tym temacie? bedę wdzięczny            

Cóż. Tylko dwie przyczyny:

  • wyrobione gniazdo
  • brud 

Sugeruję pod lampką zaglądnąć w gniazdo czy czasem brud nie jest upchany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. Mam problem- po wczorajszej burzy zalało się prawdopodobnie gniazdo ładowania USB w moim Xiaomi Redmi Note 3. Wszystko działa jak powinno, oprócz tego, że nie mogę naładować telefonu i zaraz mi padnie(to nie wina ładowarki ani kabla USB, próbowałem na kilku). Czy w takim razie wystarczy wymienić złącze USB, np. takie: http://allegro.pl/oryg-zlacze-gniazdo-usb-xiaomi-redmi-note-3-i6822172617.html?reco_id=07546bf8-8033-11e7-a1e4-025f10d8b3ae&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Search
?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mam problem z podłączeniem urządzenia do komputera.
Mianowicie komputer nie wykrywa urządzenia, próbowałem też na innych jednak dalej problem występuje. Xiaomi 4X brata wykrywa na tym samym kablu. Próbowałem różnych sposobów od samouczka, różnych aplikacji czy nawet hardresetu jednak bezskutecznie.
Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z podłączeniem urządzenia do komputera.
Mianowicie komputer nie wykrywa urządzenia, próbowałem też na innych jednak dalej problem występuje. Xiaomi 4X brata wykrywa na tym samym kablu. Próbowałem różnych sposobów od samouczka, różnych aplikacji czy nawet hardresetu jednak bezskutecznie.
Proszę o pomoc.
Sterowniki sterowniki sterowniki zainstaluj poprawnie jeśli to MTK to znajdziesz
info na miuipolska

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...