Jump to content

rzutberetem

Użytkownicy
 • Posts

  29
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by rzutberetem

 1. Witam, prawdopodobnie chciałbym przejść z MIUIPolska 6.1.28(rozwojowa/dev) na wersję stabilną. Dlatego proszę o opinie na temat najnowszej stabilnej wersji MIUI v7 xiaomi.eu_multi_libra_V7.3.1.0.LXKCNDD_v7-5.1 na telefonie Mi4c: jak ze stabilnością działania? Czy gps działa popranie? Czy aplikacje często się zawieszają? czy tłumaczenie na j. polski jest takiej samej jakości jak w MIUIPolska? w jaki sposób dokonać aktualizacji z MIUIPolska 6.1.28? Czy wystarczy wrzucić zip do pamięci i uruchomić "Zainstaluj aktualizację z pliku .zip" czy jeśli należy zainstalować v7 stable z TWRP to czy wersja 2.8.7.1 wystarczy? Czy i jakie opcje czyszczenia pamięci należy zaznaczyć? czy w xiaomi.eu_multi_libra_V7.3.1.0.LXKCNDD_v7-5.1 jest dostęp do roota? Czy bootloader jest odblokowany?
 2. Dokładnie, "zakłódkowałem" Panel sterowania i problem się rozwiązał. Dzięki. Chociaż wolałbym, aby nie było widać tej zakłódowanej apki w menu.
 3. Tylko, że tej aplikacji nie widzę w menu aplikacji, bo ona jest apką systemową MIUI.
 4. Sprawdziłem i problem z tym, że Firewall nie zawsze blokuje dzwonienie numerów z czarnej listy związany jest z czyszczeniem pamięci RAM (x), które jest dostępne na dole w ekranie pokazującym uruchomione aplikacje(menu). Gdy nie czyszczę pamięci RAM problem z blokowaniem nie występuje. Czy w związku z tym da się jakoś pogodzić czyszczenie pamięci RAM z Firewallem?
 5. Cześć, posiadam MIUIPolska 6.1.28 na Mi4c i zauważyłem dziwną rzecz: Firewall(w panelu sterowania) nie zawsze blokuje dzwoniące do mnie numery pomimo, że są dodane do czarnej listy. Na poniższym screenshocie dzwonił do mnie "Spam Mix" pomimo, że był na czarnej liście, o czym świadczy menu edycji gdzie jest pozycja "Usuń z czarnej listy". Poza tym sprawdzałem w Firewallu, że widnieje tam ten numer (różni się tylko tym, że nie ma prefiksu +48). Dziwne jest to, że dwa dni wcześniej dzwonił ten sam numer i był poprawnie blokowany. Z czym może być związany ten problem? Może jakiś proces/usługa odpowiedzialna za czarną listę zawiesza się? Może dzwoniący potrafią "podstawić" inny numer telefonu, a wyświetla się jeszcze inny?
 6. @magyarek jaką masz wersję Miuipolska? Mam ten sam problem, że czasami telefon nie pokazuje ekranu blokady(nie wybudza się) po podwójnym 'tapnięciu'. Zauważyłem, że chyba częściej to się zdarza podczas ładowania i po odłączeniu ładowarki. Mam Miuipolska 6.1.28.
 7. Cześć, szukam apki do robienia notatek z możliwością ich szyfrowania przy zapisie. Color note jest ok, ale ma interfejs użytkownika w j. angielskim, a wolałbym w j. polskim. Czy istnieje taka apka?
 8. Próbowałem włączać i wyłączać we wszystkich kombinacjach, jednak nic to nie daje i bazy nie aktualizują się.
 9. Nie widzę opcji aktualizacji ręcznej w panelu sterowania. Załączam zrzut ekranu.
 10. Cześć Posiadam mi4c i Miuipolska 6.1.28. Zauważyłem, że standardowy antywirus w panelu sterowania nie aktualizuje swoich baz wirusów. Pokazuje, że ostatnia aktualizacja jest z 22 stycznia 2016. Czy tylko u mnie tak się dzieje? Czy istnieje sposób aby uaktualnić bazy ręcznie?
 11. Hmm, przeprowadziłem dzisiaj test czy użycie tych samym aplikacji(kiedy wystąpił problem wcześniej) i nagrzanie telefonu spowoduje komunikat z "wyjęciem karty sim". Opaliłem apkę Stability Test na cpu i pomimo, że temperatura na większości komponentów było ponad 60st. C to nie wystąpił żaden problem. Dziwne, ale w sumie kiedy pojawiły się komunikaty "wyjęto kartę sim" byłem w ruchu i miałem mały zasięg sieci.
 12. MIUIPolska 6.1.28 Obydwie karty sim to nówki ze stycznia 2016r. Jedna zakupiona, druga odebrana w ramach wymiany SIM na mikro sim. Na razie będę próbował odtworzyć ponownie problem z "wyjęciem karty sim" bez zmiany ustawień programowych oraz sprzętowych(czyszczenie simów, tacki).
 13. Cześć, posiadam Mi4c z dwoma kartami sim Play. Ostatnio zdarzyło mi się coś takiego na telefonie, że podczas korzystania z neta w pewnym momencie wyskoczyły dwa komunikaty "Wyjęto kartę sim...". Oczywiście nic nie wyjmowałem. Telefon był dość znacznie nagrzany (nawigacja w tle i przeglądarka www) - AIDA64 pokazywała po incydencie z kartami sim około 49st.C na każdym komponencie sprzętowym. Wcześniej takiego problemu nie miałem. Zrobiłem restart telefonu i przez chwilę było ok, ale za moment ten sam problem dwa razy tekst "wyjęto kartę sim". Gdy udało mi się wyłączyć drugą kartę sim(od neta) wszystko wróciło do normy (po czterech restartach). Za chwilę włączyłem z powrotem neta i jeszcze przez chwilę korzystałem i problem nie powrócił. Jednak obawiam się go, że wróci w przyszłości. Czy wiece co może być przyczyną problemu z nieoczekiwanymi komunikatami "wyjęto kartę sim"?
 14. Cześć, czy na MIUIPolska 6.1.28 (Mi4c Android 5.1.1) da się gdzieś włączyć pokazywanie aplikacji w wielu oknach równocześnie na ekranie. Chciałbym przykładowo otworzyć sobie obrazek z galerii i notatnik równocześnie na ekranie. Jeśli się nie da bezpośrednio w MIUI to czy jest jakaś aplikacja, która pozwala na taką funkcjonalność?
 15. A czy to zdjęcie co wstawiłeś to jest po wybuchu ładowarki?
 16. Cześć, też kupowałem telefon Mi4c u Technosa. Mam prawie identyczną ładowarkę (oprócz numeru S/N oraz nie sprawdzałem chińskich znaczków) i identyczny adapter do 230V. Ładowałem Mi4c i nie miałem takiego przypadku aby co chwile ładowało się i przestawało. Jedyny mankament to ładowarka bardzo mocno grzeje się przy ładowaniu Power Banku Xiaomi 20000 mAh. Ja bym raczej nie podejrzewał, że problem spowodował adapter. On chyba tylko służy jako zamiana bolców do gniazdka (a jeśli w adapterze było by zwarcie to chyba od razu po podłączeniu wywaliło by korki)? U mnie folia była tak nałożona, że można by i z nią używać ładowarki. A naklejkę zaślepiającą można także przykleić jeszcze raz Więc raczej chyba nie możesz stwierdzić na 100%, że nówka. Chociaż z wyglądu nie widać było aby była używana.
 17. Cześć, próbuję spolszczyć niestandardowy ekran blokady, który pochodzi z motywu "Nuevo". Robię to według tego poradnika: http://en.miui.com/thread-21609-1-1.html Po wgraniu lockscreena przez chwilę wszystko jest ok. Jednak po chwili motyw zmienia się na domyślny razem z lockscreenem. Coś jakby zabezpieczenie miui. Czy nie ma innego prostego sposobu na modyfikacje lockscreenów? (wolałbym nie bawić się w jakieś Xposed/wsm tools). Podobnież można to zrobić przez stronę http://designer.xiaomi.com ale nie przyjęli mi zdjęcia, które miało przedstawiać moją facjatę xD
 18. Czy da się dodać skrót do programu na pulpit z wyszukiwarki(którą uruchamiam przeciągnięciem w górę)? Jeśli tak to jak?
 19. Wszedłem do TWRP v2.8.7.1(miałem już zainstalowane po kupnie telefonu) przez vol+ i power. Odczekałem 2 minuty, ponieważ dotyk ekranu nie działał. Dałem settings i power off. Uruchomiłem system. Następnie wyłączyłem i ponownie wszedłem do TWRP przez vol+ i power i znowu dałem power off, jednak tym razem nie wyłączył się, a zaczęła się "optymalizacja aplikacji". Czy to normalne, że sama się uruchomiła?
 20. Cześć, chcę dokonać aktualizacji MIUIPolska w Mi4c z wersji 5.12.31 do 6.1.21 w związku z tym: czy aktualizacja spowoduje zablokowanie bootloadera? czy po aktualizacji będę mógł przełączać dostęp do roota tak jak w 5.12.31? czy istnieje możliwość przywrócenia wersji 5.12.31 w przypadku kłopotów z wersją 6.1.21? czy aktualizacji mogę dokonać poprzez aplikację Aktualizacje -> ... -> Zainstaluj aktualizację z pliku .zip ? czy "Metoda 1: fastboot" w poradniku https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ jest jeszcze aktualna i mogę ją zastosować do aktualizacji? czy aktualizacji mogę dokonać według pierwszego postu z poniższego poradnika?
 21. Jak usunąć "MIUI VoIP" z listy kontaktów? Czy jest to w ogóle możliwe?
 22. To jest problem Total Commandera. Edycja plików powyżej 300KB powoduje lagowanie.
 23. Cześć, czy to prawda, że oficjalna specyfikacja telefonu Mi4c jest napisana w j. chińskim? Gdzie znajdę najlepsze/najdokładniejsze/bez przekłamań specyfikacje telefonów Xaiomi w j. ang. lub polskim? Czy przykładowo strona http://www.devicespecifications.com przedstawia dane bez błędów?
 24. Cześć, zainstalowałem sobie na Mi4c aplikację Total Commander, jednak po wejściu w edycję pliku tekstowego aplikacja zaczyna lagować i jej responsywność spada prawie do zera. Po chwili system pyta się czy ubić proces. Czy ktoś ma podobny problem i czy da się to naprawić?
 25. Cześć, zakupiłem nowe Mi4c i zastanawiam się dlaczego tak wolno się włącza. Mianowicie chodzi o to, że po wciśnięciu przycisku power logo MI mi.com wyświetla się około 20 sekund. Czy tak ma być i czym to jest spowodowane? Czy gdy logo jest wyświetlane to telefon ładuje jakieś dane?
×
×
 • Create New...