Jump to content

rzutberetem

Użytkownicy
 • Posts

  29
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

rzutberetem's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Witam, prawdopodobnie chciałbym przejść z MIUIPolska 6.1.28(rozwojowa/dev) na wersję stabilną. Dlatego proszę o opinie na temat najnowszej stabilnej wersji MIUI v7 xiaomi.eu_multi_libra_V7.3.1.0.LXKCNDD_v7-5.1 na telefonie Mi4c: jak ze stabilnością działania? Czy gps działa popranie? Czy aplikacje często się zawieszają? czy tłumaczenie na j. polski jest takiej samej jakości jak w MIUIPolska? w jaki sposób dokonać aktualizacji z MIUIPolska 6.1.28? Czy wystarczy wrzucić zip do pamięci i uruchomić "Zainstaluj aktualizację z pliku .zip" czy jeśli należy zainstalować v7 stable z TWRP to czy wersja 2.8.7.1 wystarczy? Czy i jakie opcje czyszczenia pamięci należy zaznaczyć? czy w xiaomi.eu_multi_libra_V7.3.1.0.LXKCNDD_v7-5.1 jest dostęp do roota? Czy bootloader jest odblokowany?
 2. Dokładnie, "zakłódkowałem" Panel sterowania i problem się rozwiązał. Dzięki. Chociaż wolałbym, aby nie było widać tej zakłódowanej apki w menu.
 3. Tylko, że tej aplikacji nie widzę w menu aplikacji, bo ona jest apką systemową MIUI.
 4. Sprawdziłem i problem z tym, że Firewall nie zawsze blokuje dzwonienie numerów z czarnej listy związany jest z czyszczeniem pamięci RAM (x), które jest dostępne na dole w ekranie pokazującym uruchomione aplikacje(menu). Gdy nie czyszczę pamięci RAM problem z blokowaniem nie występuje. Czy w związku z tym da się jakoś pogodzić czyszczenie pamięci RAM z Firewallem?
 5. Cześć, posiadam MIUIPolska 6.1.28 na Mi4c i zauważyłem dziwną rzecz: Firewall(w panelu sterowania) nie zawsze blokuje dzwoniące do mnie numery pomimo, że są dodane do czarnej listy. Na poniższym screenshocie dzwonił do mnie "Spam Mix" pomimo, że był na czarnej liście, o czym świadczy menu edycji gdzie jest pozycja "Usuń z czarnej listy". Poza tym sprawdzałem w Firewallu, że widnieje tam ten numer (różni się tylko tym, że nie ma prefiksu +48). Dziwne jest to, że dwa dni wcześniej dzwonił ten sam numer i był poprawnie blokowany. Z czym może być związany ten problem? Może jakiś proces/usługa odpowiedzialna za czarną listę zawiesza się? Może dzwoniący potrafią "podstawić" inny numer telefonu, a wyświetla się jeszcze inny?
 6. @magyarek jaką masz wersję Miuipolska? Mam ten sam problem, że czasami telefon nie pokazuje ekranu blokady(nie wybudza się) po podwójnym 'tapnięciu'. Zauważyłem, że chyba częściej to się zdarza podczas ładowania i po odłączeniu ładowarki. Mam Miuipolska 6.1.28.
 7. Cześć, szukam apki do robienia notatek z możliwością ich szyfrowania przy zapisie. Color note jest ok, ale ma interfejs użytkownika w j. angielskim, a wolałbym w j. polskim. Czy istnieje taka apka?
 8. Próbowałem włączać i wyłączać we wszystkich kombinacjach, jednak nic to nie daje i bazy nie aktualizują się.
 9. Nie widzę opcji aktualizacji ręcznej w panelu sterowania. Załączam zrzut ekranu.
 10. Cześć Posiadam mi4c i Miuipolska 6.1.28. Zauważyłem, że standardowy antywirus w panelu sterowania nie aktualizuje swoich baz wirusów. Pokazuje, że ostatnia aktualizacja jest z 22 stycznia 2016. Czy tylko u mnie tak się dzieje? Czy istnieje sposób aby uaktualnić bazy ręcznie?
 11. Hmm, przeprowadziłem dzisiaj test czy użycie tych samym aplikacji(kiedy wystąpił problem wcześniej) i nagrzanie telefonu spowoduje komunikat z "wyjęciem karty sim". Opaliłem apkę Stability Test na cpu i pomimo, że temperatura na większości komponentów było ponad 60st. C to nie wystąpił żaden problem. Dziwne, ale w sumie kiedy pojawiły się komunikaty "wyjęto kartę sim" byłem w ruchu i miałem mały zasięg sieci.
 12. MIUIPolska 6.1.28 Obydwie karty sim to nówki ze stycznia 2016r. Jedna zakupiona, druga odebrana w ramach wymiany SIM na mikro sim. Na razie będę próbował odtworzyć ponownie problem z "wyjęciem karty sim" bez zmiany ustawień programowych oraz sprzętowych(czyszczenie simów, tacki).
 13. Cześć, posiadam Mi4c z dwoma kartami sim Play. Ostatnio zdarzyło mi się coś takiego na telefonie, że podczas korzystania z neta w pewnym momencie wyskoczyły dwa komunikaty "Wyjęto kartę sim...". Oczywiście nic nie wyjmowałem. Telefon był dość znacznie nagrzany (nawigacja w tle i przeglądarka www) - AIDA64 pokazywała po incydencie z kartami sim około 49st.C na każdym komponencie sprzętowym. Wcześniej takiego problemu nie miałem. Zrobiłem restart telefonu i przez chwilę było ok, ale za moment ten sam problem dwa razy tekst "wyjęto kartę sim". Gdy udało mi się wyłączyć drugą kartę sim(od neta) wszystko wróciło do normy (po czterech restartach). Za chwilę włączyłem z powrotem neta i jeszcze przez chwilę korzystałem i problem nie powrócił. Jednak obawiam się go, że wróci w przyszłości. Czy wiece co może być przyczyną problemu z nieoczekiwanymi komunikatami "wyjęto kartę sim"?
 14. Cześć, czy na MIUIPolska 6.1.28 (Mi4c Android 5.1.1) da się gdzieś włączyć pokazywanie aplikacji w wielu oknach równocześnie na ekranie. Chciałbym przykładowo otworzyć sobie obrazek z galerii i notatnik równocześnie na ekranie. Jeśli się nie da bezpośrednio w MIUI to czy jest jakaś aplikacja, która pozwala na taką funkcjonalność?
 15. A czy to zdjęcie co wstawiłeś to jest po wybuchu ładowarki?
×
×
 • Create New...