Piciu

Użytkownicy
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Piciu

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam dokładnie to samo. Odblokowywałem bootloadera już na 3 telefonach - MI4C i dwóch Redmi3. Teraz mam do czynienia z Mi5 i za nic nie mogę tego przeskoczyć. Czy udało się już Tobie lub komuś innemu rozwiązać dokładnie ten sam problem?
 2. Witam, Xiaomi MI5c Wrrsja MIUI: Miui Global 9.5.2.0 (NAAMIFA) Chcę docelowo wgrać Miui Polska jednak jestem na etapie gdzie potrzebuję wykonać etap dodania konta i urządzenia: Stan odblokowwania Miui -> Dodaj konto i urządzenie Niestety po kliknięciu występuje komunikat: Nie udało się zweryfikować, poczekaj minutę lub dwie i spróbuj ponownie. Odczekanie czy próba przelogowania konta na telefonie nie pomaga. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i/lub ma rozwiązanie na przejście tego kroku?
 3. Wchodzi w tryb EDL (gaśnie ekran) jednak nadal nie chce przejść przez flashowanie. Po drodze wywala "cannot recieive hello packet" -> "Try to reset status" i dalej to co na screenie :/ Nie wiem na ile jest to istotne ale obecnie wgrany jest ostania wersja china dev. @majdan12 poszło, dzięki!
 4. Prosiłbym o jakąś podpowiedź jak to zrobić. Przejrzałem wiele wątków gdzie piszę się o EDL i próbach, ale nie ma napisane jak to zrobić samodzielnie.
 5. Ja na swoim Mi4C mam taki błąd :/ ( pobrałem archiwum fastboot stąd. )
 6. Mam Mi4C. Swojego czasu odblokowałem bootloadera, wgrałem TWRP i robiłem raz na miesiąc update miui. Ostatnio jednak przy próbie aktualizacji z poziomu telefonu - przez wskazanie pliku z aktualizacją telefon sie restarttuje i zamiast przejść do twrp i robienia updatu zawiesza się na logo i wyłącza. Samo wejście w twrp też nie jest możliwie przez + i power button. Próbowałem wgrać od nowa twrp według tego http://www.teamsuperluminal.org/download/libra_ts_twrp_3_0_2_0-img/ ale nie chce przejść - failed (remote partition flashing is not allowed) Jakieś pomysły?
 7. Najnowsza aktualizacja 6.7.28 rozwiązała problem. Temat do zamknięcia.
 8. Witam, podczas próby uruchomienia modułu czyszczenia wyskakuje mi od kilku aktualizacji błąd: BŁĄD Wystąpił błąd w module Czyszczenia. OK Soft to MIU 6.7.14. Czy jest jakaś możlwiość reinstalacji modułu czyszczenia? Problem objawia się również podczas uruchomienia skanowania systemu poprzez Panel Sterowania -> Sprawdź. Wtedy licznik postępu zawiesza się na 92% podczas skanowania śmieci.
 9. Witam, mam w telefonie 2 karty SIM (prywatna i służbowa). Gdy ktoś do mnie dzwoni wyświetla się jego numer poprzedzony [1] lub [2] w zależności od karty SIM. Niestety te cyferki są dość małe i wymagają mocnego przyjrzenia się wyświetlaczowi przed odebraniem aby ustalić na który numer przychodzi połączenie. Stąd moje pytanie czy idzie w jakikolwiek sposób ustawić system tak, aby identyfikacja tego na który numer ktoś dzwoni była łatwiejsza? Mam tu na myśli rozwiązania takie jak.: - bardziej wyraźne większe cyferki - inną tapetę w zależności od numeru karty SIM - inny dzwonek w zależności od numeru karty SIM (tutaj dodam, że numery są z bardzo często nieznane więc nie wchodzi w grę indywidualne przypisywanie dzwonków do numerów telefonu z książki)
 10. Ok, w końcu znalazłem rozwiązanie problemu - dość niestandardowe. Włożyłem drugą kartę sim i na niej transfer spokojnie zaczął działać. Poustawiałem więc, że do połączeń i internetu zawsze ma być używana karta sim nr 1, po czym wyłączyłem w opcjach działanie karty sim2. Po wyłączeniu telefonu, wyciągnięciu sim 2 i włączeniu transfer zaczął działać. Musiał być to jakiś software'owy bug przez który telefon chciał pobierać transfer z sim 2, której fizycznie nie było w telefonie.
 11. @fake4r również mam ustawione GSM/WCDMA and LTE. Zaczynam się zastanawiać czy problem nie pojawił się po aktualizacji do 7.1 .3.0. Jak i czy ew. mogę wrócić do 7.1.1.0.0 żeby to sprawdzić? moon, a Ty jaką masz wersję softu?
 12. Czy roaming rzeczywiście musi być włączony? Być może to gdzieś przeoczyłem? Chodzi o opcję Overseas data roaming? Początkowo myślałem, że pozmieniałem coś w ustawieniach lub odinstalowałem jakąś istotną (chińską) aplikację więc przywróciłem ustawienia fabryczne ale nadal nie łączy. Ustawienia mam takie same jak na screenach od fake4r. Może to kwestia oprogramowania? Mam Android version: 5.1.1 LMY47V, MIUI Version: 7.1 .3.0. (LHPCNCK) BTW fake4r masz zainstalowany w Redmi 3 jakiś rom ze spolszczeniem?
 13. Witam, czy ktoś mógłby napisać w jaki sposób skonfigurować Redmi 3, aby działał transfer danych w Virgin Mobile? Próbowałem już bezskutecznie 2 metod: 1. Konfiguracja ze strony Virgina Dla większości telefonów możliwe jest uzyskanie danych konfiguracyjnych za pomocą bezpłatnej wiadomości SMS. Wystarczy na numer 9999 wysłać SMS o treści: Virgin – otrzymasz wszystkie ustawienia Virgin mms – otrzymasz ustawienia mms Virgin internet – otrzymasz ustawienia internetowe. Jeśli konfigurujesz telefon ręcznie poniżej znajdziesz parametry właściwe dla naszej sieci: MMS Punkt dostępu (APN): mms Uwierzytelnianie: brak Nazwa użytkownika: brak Hasło: brak Strona główna: http://mmsc.net.pl/mms/wapenc Adres serwera proxy: 10.10.25.5 Port: 8080 Połączenie z siecią Internet z telefonu Punkt dostępu (APN): internet Numer dostępowy: *99# – w przypadku telefonów wymagających numeru Nazwa użytkownika: brak Hasło: brak Dns: dynamiczny 2. Konfiguracja do Redmi Note 2 Internet: Naciśnij APLIK. i wybierz USTAWIENIA W sekcji KOMUNIKACJA wybierz SIECI TELEFONII KOMÓRKOWEJ Wejdź w NAZWY PUNKTÓW DOSTĘPU Wybierz MENU i NOWY APN Jako NAZWA ustaw Internet W polu APN wpisz internet Pole NAZWA UŻYTKOWNIKA pozostaw puste Pole HASŁO pozostaw puste Jako TYP UWIERZYTELNIANIA wybierz PAP LUB CHAP Jako TYP APN wpisz default Naciśnij MENU i ZAPISZ Na liście APN postaw kropkę przy profilu Internet Powróć do głównego menu i wybierz INTERNET Naciśnij MENU i wybierz USTAWIENIA Wejdź w OGÓLNE Przejdź do USTAW STRONĘ DOMOWĄ następnie z listy wybierz INNE W pole USTAW wpisz http://www.google.pl i naciśnij OK MMS W sekcji KOMUNIKACJA wybierz SIECI TELEFONII KOMÓRKOWEJ Wejdź w NAZWY PUNKTÓW DOSTĘPU Wybierz MENU i NOWY APN Jako NAZWA ustaw MMS W pole APN wpisz mms Pole NAZWA UŻYTKOWNIKA pozostaw puste Pole HASŁO pozostaw puste W pole MMSC wpisz http://mmsc.net.pl/mms/wapenc W pole PROXY MMS wpisz 10.10.25.5 W pole PORT MMS wpisz 8080 Jako TYP UWIERZYTELNIANIA wybierz PAP LUB CHAP Jako TYP APN wpisz mms Naciśnij MENU i ZAPISZ Wróć do głównego ekranu Wybierz APLIK., a następnie WIADOMOŚCI Naciśnij MENU, a następnie USTAWIENIA W sekcji USTAWIENIA MMS, włącz opcje AUTOM. POBIERANIE i AUTOM. POBIERANIE W ROAMINGU Żadem z tych sposobów nie pozwolił na połączenie z użyciem transferu danych. :/
 14. Jeżeli chodzi o ochronę ekranu to polecam Szkło hartowane Nillkin Amazing H+ (plus). http://olx.pl/oferta/szklo-hartowane-nillkin-amazing-h-plus-xiaomi-mi4i-mi4c-CID99-IDdWQqZ.html lub http://allegro.pl/szklo-nillkin-amazing-h-plus-xiaomi-mi4i-mi4c-i6035462106.html Zamawiasz i w ciągu 2 dni jest u Ciebie. Jest to wersja Plus. Moim zdaniem obecnie najlepsze szkło dla Xiaomi Mi4i i Xiaomi Mi4c