Jump to content

jarmal

Użytkownicy
 • Posts

  18
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

505 profile views

jarmal's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Dual Sim jest typu Dual Standby. Aktywna może być tylko jedna karta. Obie karty mogą być równocześnie na standby czyli oczekiwać na aktywność (połącznie, transmisja danych). W przypadku aktywnej transmisji danych otrzymasz jednak powiadomienie o tym, że ktoś do Ciebie dzwoni i dotyczy to obu kart (jeśli oglądasz YouTube na Aero a ktoś dzwoni na drugą kartę to będziesz mógl odebrać połączenia). Trasmisja danych zostanie jednak przerwana. W przypadku połączeń głosowych, jeśli prowadzisz rozmowę na jednej karcie, to z perspektywy drugiej karty wygląda to tak jakby telefon był poza zasięgiem.
 2. W stockowym globalu nie ma dobrej wyszukiwarki systemowej. Wyszukiwanie T9 w dialerze nie obsługuje polskich liter. na 6 calowym ekranie nie można ustawić layoutu z 5 ikonami w poziomie. Brakuje motywów i co bardzo lubiłem cyklicznej zmiany tapet na ekranie blokady tak jak robi to Windows 10. Chińskie ROMy miały zawsze opinie lepiej zrobionych pod kątem wydajności. I to trochę widać bo polski RN5 choć chodzi płynnie to jednak czka od czasu do czasu.
 3. Problem został naprawiony w miuipolska 7.12.28
 4. jarmal

  MIUI 7.10.19

  Na Redmi Note 3 Pro po aktualizacji telefon nie mógł się zbootować. Pojawiało się logo Mi a następnie migała czerwona dioda. Wygląda, że zablokował mi się bootloader. Musiałem go ponownie odblokować przez miflash_unlock. Po odblokowaniu telefon uruchomił się normalnie. Wcześniej miałem chyba 7.9.14, bootloader odblokowany oficjalnie dawno-dawno temu.
 5. Mam podobny problem. Jakieś może dwa miesiące temu zaczął się oklejać od ramki. Myślałem że się lekko wygiął od siedzenia na nim. Też miałem takie wygięcie metalu w okolicy slotu kart sim. Ale problem ostatnio nasilił się bardzo. Otworzyłem go i zauważyłem, że winna jest mocno napuchnięta bateria.
 6. Rozumiem, że potrzebujesz przenieść jakieś dane z pamięci wewnętrznej na kartę SD. Każda aplikacja może pisać na SD ale tylko do swojego folderu. Jeśli to jest jednorazowa akcja to możesz przenieść pliki do katalogu na SD a nazwie typu Android/data/<nazwa aplikacji managera plikow>/files (pisze z pamięci). Potem wyjmujesz kartę z telefonu i dowolne korekty robisz na PC. W Marshmallow karta SD może być użyta zamiast pamięci wewnętrznej. Oryginalna pamięć wewnętrzna jest wtedy ignorowana a używana tylko ta na SD. Stosowne opcje powinny pojawić się przy montowaniu/formatorwaniu karty. Karta wtedy jest czyszczona i formatowana jakoś specyficznie. Nie jest to zwykły FAT32 ani EXT4. Nie da się takiej karty użyć potem w komputerze PC albo innym telefonie. Znika jednak wtedy problem ograniczania zapisu na SD. Sprawdzałem to na jakimś Samsungu, na MIUI tez powinno działać bo to funkcja Androida o ile oczywiście Xiaomi czegoś nie zablokowało. Odradzam jednak używanie takiej bo po pierwsze oryginalna pamięć wewnętrzna jest marnowana a po drugie wydajność kart SD jest bez porównania gorsza od pamięci wewnętrznej więc telefon może chodzić gorzej.
 7. Wiersze TP Version i LCM Information są identyczne jak na twoim screenshocie. FocalTech i BOE
 8. https://goo.gl/h3FV6b cena obecnie $23.70. Nie żebym polecał bo zrobiłem tam jednorazowy zakup. Ale w moim przypadku jestem zadowolony. Podświetlenie przycisków działa tak jak w oryginale. Paluchy na ekranie widać ale w stopniu w którym nie zwracam na to uwagi. Nie pamiętam jak było na oryginalnym ekranie bo miałem na nim szkło hartowane. A na szkle było dokładnie tak samo palce widać, może nawet gorzej.
 9. Kupiłem na Aliexpress za $18 łącznie z ramką. Jakość tak jak oryginał nie widzę żadnej różnicy. Sprzedawca ZERO ENTERPRISE LTD.
 10. U mnie na miuipolska w systemowej aplikacji żaden z problemów nie występuje. Długie smsy oraz mmy są wysyłane i dochodzą normalnie. Ja, żeby zawęzić problem spróbowałbym użyć jakiejś innej karty SIM od innego operatora, najlepiej niewirtualnego.
 11. U mnie normalnie widać polskie litery w wiadomościach przychodzących.
 12. Używam telefon w konfiguracji z dwiema kartami sim. Większość telefonów dualsim ma wymóg, żeby jedna karta zawsze pracowała w trybie nie wyższym niż 2G (poprawne są więc konfiguracje 4G+2G, 3G+2G, 2G+2G. Na RMN3Pro jest inaczej i do listy poprawnych kombinacji dochodzi: 4G+3G, 3G+3G. Podobnie jest na Mi5 ale tam nie zauważyłem opisanego poniżej problemu. Wydaje mi się, że wspomniane rozszerzenie funkcjonalności dual sim pojawiło się wraz z aktualizacją do Marshmallow (to jakoś chyba w sierpniu 2016 było). Telefon działa dobrze z wyjątkiem gdy wejdzie on w tryb 3G+3G. W tym trybie znacznik zasięgu zawsze pokazuje to samo dla jednej i drugiej karty SIM. Czyli jak na pierwszej karcie mam jedną kreskę to na drugiej karcie też mam jedną. Jak na pierwszej mam pięć to na drugiej tez mam pięć. W informacji o stanie karty SIM siła sygnału (dBM i asu również podają identyczne wartości dla obu kart). Jest to ewidentnie jakiś bug. Poza błędnym raportowaniem mam wrażenie, że Internet działa niestabilnie w takim trybie. Zrywa chwilowo transmisję. Bug nie jest krytyczny ale jeśli jednak ma wpływ na pracę modułu modemu i telefon nie umie ocenić siły sygnału to może być to błąd istotny. Problem jest od dawna ale jakoś nie widziałem, żeby ktoś go opisywał. Ciekaw jestem jak to wygląda na innych egzemplarzach. Jak to wygląda na innych romach (Global/Devel/CM). Może problem jest tylko u mnie? Może ktoś zna jakieś rozwiązanie?
×
×
 • Create New...