Jump to content

Archon1

Użytkownicy
 • Posts

  20
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Archon1's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Wczoraj postanowiłem w swoim Mi Note 10 lite wymienić folie hydrożelową na szkło UV które tak na stoisku zachwalali. Więc zerwałem folie która trzymała się bardzo dobrze i nigdzie się nie odklejają i dałem miłej pani do założenia szkła. Założyła, trzymała dłużej pod UV niż trzeba i zabrałem. Zauważyłem od razu że na zagięciach ranty szkła delikatnie odstają, ale mówię ok, jest w dobrym etui to nie czuć, a poza tym przyklejone na klej UV więc będzie dobrze, no ale dziś jedna strona na zagięciu się odkleiła. Jutra jadę na wymianę i nie wiem czy z powrotem folii hydrożelowej nie założę. Znacie szkło które samo się nie odklei? Szkło to Curved Glass
 2. Witam. Jako że przetestowałem niemalże wszystkie dostępne porty GCam na moim Mi Note 10 Lite i wybrałem najlepszy moim zdaniem, chciałem się tym z wami podzielić. Portem GCam na którym działają wszystkie aparaty i stabilizacja, oraz uzyskałem najlepszą ostrość jest "Nikita" Snapcam (NGCam_7.4.104-v2.0). Dostosowałem wszelkie ustawienia pod swój gust i zapisałem w kilku plikach xml. 1Normal - kompromis między jakością a szybkością przetwarzania. 2Natural - to samo co wyżej tylko z włączoną opcją kolorów RGB, ponoć bardziej naturalne. 3Medium - najlepsza ostrość i jakość ale dłuższe przetwarzanie. 4Portret - wiadomo, troszkę zdjąłem ostrości. 5Astro - do zdjęć nocnych w trybie Astrofotografii. Kilka przykładowych zdjęć w tym Astro. 01 02 03 04 05 szeroki nocny Astro1 Astro2 Astro3 Jakiego portu wy używacie? 1Normal.xml 2Natural.xml 3Medium.xml 4Portret.xml 5Astro.xml
 3. Wydaję mi się że pan chińczyk wbudował uszkodzone czujniki, lub po prostu o nich zapomniał. Gdzieś czytałem że czujnika to cudo nie ma i korzysta z czegoś innego, nie wiem, nie sprawdzałem. Natomiast problem z czujnikiem widać w Google kamerze (GCam), raz uruchomi się poprawnie, innym razem z przyciemnionym obrazem, w tedy zdjęcia zbyt ciemne wychodzą, ale tylko przy słabym oświetleniu. Więc problem nadal istnieję i obstawiam że chińczyk wmontował serię uszkodzonych czujników.
 4. Może poprawią to przy kolejnej aktualizacji androida, o ile bardziej czego nie skopią. Mimo tych drobnych wad, bardzo lubię ten telefon za wygląd, nie wystającą wyspę z aparatami i zdjęcia. Chyba pierwsza aplikacja aparatu od Xiaomi, która naprawdę daję radę, mimo wszystko używam Gcam Nikity, ale stockowej nie ma co się wstydzić.
 5. Tak, sprawdziłem, naprawdę musiałem mocno wygiąć głowę w prawo by się odblokował i faktycznie, w tedy się odblokowuje. Lecz jest to nienaturalne ułożenie głowy przy rozmowie, więc jeszcze mi się nie zdarzyło go przypadkowo odblokować, ale jest to możliwe. Próbowałem się jeszcze pochylać, przechylać i wyginać, tak ani razu mi się nie odblokował. Więc się raczej nie przejmuję bo aż tak głowy nie wyginam, szczególnie podczas rozmowy. Domyślam się kiedy to następuje, gdy potrzebujesz drugiej ręki i przytrzymujesz go głową oraz barkiem.
 6. Jak ktoś chcę xml do Nikity to proszę, własne ustawienia, przełączniki kamer działają. Zdefiniować rodzaju kamery macro nie można, albo ja nie mogę, działa lecz w normalnych kolorach robi zdjecia przy włączonym ABW. Przy bardzo złym oświetleniu, po przybliżeniu może być delikatne ziarno, postawiłem na ostrość. "Pixel ABW in HDR+ Enhanced" do głównego modułu ustawiłem "Sony IMX686", jak ktoś woli inne lub Auto, może sobie zmienić. Przy wyłączonym ABW ustawione "Pixel 4 XL". mi note 10lite nikita.xml
 7. Ustawienia/ zaawansowane/ Auxiliary camera Najnowsza wersja https://1-dontsharethislink.celsoazevedo.com/file/filesc/NGCam_7.4.104-v1.8-fix.apk
 8. Sprawdźcie czy macie włączoną funkcję wybudzania po podniesieniu telefonu, nie pamiętam dokładnie gdzie ona jest, ale jest. Sam nie próbowałem przechylać głowy co prawda, jutro sprawdzę, ale rozmawiałem kilka razy leżąc i nie wybudzał się.
 9. Ja wybrałem Mi note 10 Lite ze względu na wygląd, baterię i lepszy aparat, 5g nie jest mi potrzebne. Kup który bardziej Ci się podoba i który spełni twoje oczekiwania.
 10. Ktoś ma jakieś bugi na swoim a3 z androidem 10? Odnoszę wrażenie że lepiej i stabilniej działał na androidzie 9. U mnie podczas ładowania wariuje dotyk, nie da się pisać ani niczego wybrać bo klika co innego, losowo, lub kilka punktów na raz. Automatyczna kontrola jasności która uczyła się moich preferencji i działało to dobrze na androidzie 9, tak na dziesiątce nie działa wcale, nie uczy się i nie dobiera minimalnej jak ja ustawiałem, więc wyłączyłem. Ale na wyłączonej i ustawionej na połowę, potrafi przyciemnić do minimum, trzeba wygasić ekran i włączyć spowrotem. Były jeszcze jakieś potknięcia ale co to było nie pamiętam, mimo wszystko stabilniej pracował na dziewiątce. Jak jest u was, macie podobne problemy? A a właśnie, nie działa ponowne ustawienie odcisku palca, podświetla punkt po przyłożeniu palca, lecz nic się nie dzieję, może ktoś to sprawdzić u siebie? Jeśli u was działa a u mnie nie, może błędy podczas aktualizacji? Telefon z Polskiej dystrybucji.
 11. To fajnie że ma dwa ROMy, lecz nic mi to nie mówi. Możesz w przybliżeniu napisać o co chodzi z tymi ROMami, co z tego że są dwa i co mi to ewentualnie daje?
 12. Miesiąc się bawiłem by dobrać sobie tą odpowiednią, każdego dnia przy okazji spaceru z psem testowałem i bawiłem się ustawieniami. Zgadzam się, od BSG ładne robi zdjęcia ale zwróciłem uwagę na ostrość i szczegóły, nie są najlepsze. Przetestowałem chyba wszystkie, każdego modera i najlepiej spisują mi się dwie. HyperCamera od Raizen https://www.gcambrasil.com.br/hypercam oraz PXCamera od csstark27 najnowsza 7.2.014 https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-cstark27/ . Przy dobrych ustawieniach szczegółowość, ostrość, przejrzystość i detale są sporo lepsze. Zostałem przy HyperCamera. Co prawda mam Mi A3, ale Tata ma Redmi Note 7. Wersja pod androida 9 ma mały problem z zapisem, przetwarzaniem HDR, zarówno na androidzie9 i 10, wiesza się w połowie i powiadomienie nie znika, wpływa bardzo źle na baterię, coś jest nie tak. Natomiast wersja pod androida 10 działa świetnie i stabilnie. Na redmi note 7 nie testowałem, musicie sami sprawdzić. Od Raizen powinna działać, od csstark nie wszystko działa.. Jak ktoś chcę, do HyperCamery mogę wysłać swoje ustawienia (xml). Jak na filmiku ze strony HyperCam, zainstalujcie apkę, można pobrać różne konfigurację.
 13. Trudno powiedzieć, jak wyjdę z domu sprawdzę. Lecz i tak używam aplikacji Gcam z własnymi ustawieniami, zdjęcia są świetne, stockowa odpada. Jak chcesz napiszę Ci jakiej używam i prześlę ustawienia xml. Według mnie zdjęcia robi jak wcześniej, natomiast zauważyłem problem z dotykiem, nie zawszę działa i wariuje. Odczuwalne i wkurzające podczas pisania, klikam i przytrzymuje klawisz by wybrać np ą, ę czy inny i w tedy sam klika 6 innych klawiszy tak jakbym po niej palcem jezdził. Jak ktoś jeszcze nie zaktualizował, niech poczeka aż inni się wypowiedzą. U mnie występują przycinki systemu, nie jest to częste i tak bardzo nie przeszkadza jak dotyk, to jednak na dziewiątce nic takiego nie występowało. Możecie sprawdzić u siebie czy też występują te problemy? Może reset załatwi sprawę
×
×
 • Create New...