Skocz do zawartości

SultanKosmituff

Użytkownicy
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SultanKosmituff

  1. Bardzo dziękuję za odpowiedź Dla pewności zrobię backup i format danych.
  2. Heja, siedzę na dość starej już wersji MIUI (13 - 22.7.21 DEV) i chciałbym przejść na stabilne MIUI 14. Czy dobrze myślę, że jedyne co muszę zrobić to z opcją formatowania danych (twrp/fastboot)? Czy jest jeszcze jakiś haczyk?
  3. Siemano, Mam pytanie odnośnie flashowania POCO F3 i tego fragmentu odnośnie TWRP: Na stronie miuipolska jest dostępne TWRP dla POCO F3, które ściągnąłem i próbowałem zainstalować: https://miuipolska.pl/redmi-k40-poco-f3-stabilna/ Tu jednak pojawił się błąd: C:\!poco\minimal_adb_fastboot_1.4.3>fastboot.exe flash recovery twrp-3.5.1_10-0-alioth-Nebrassy.img target reported max download size of 805306368 bytes sending 'recovery' (131072 KB)... OKAY [ 2.841s] writing 'recovery'... FAILED (remote: (recovery_a) No such partition) finished. total time: 2.863s Czyli faktycznie pomijam etap instalacji recovery? Czy problem jest do obejścia?
  4. Play Protect wygląda OK (brak zagrożeń + mogę zainstalować Netflix'a), Magisk pokazuje ctsProfile i safetyNet OK. Ukryłem appki opisane w tutorialu, SQL'em pozmieniałem kolumny. Sprawdzę czy działa kiedy będzie okazja. Dzięki
  5. Racja, doczytałem dziś Nie wiem o co chodzi, wczoraj udało mi się 2 razy zapłacić, dziś nie pyra, będę googlować
  6. Nie wiem czy to normalne, ale prawdę mówiąc po wykonaniu chmod 440 i zapisaniu zmiany, kiedy sprawdzam wartość zaraz po operacji, zwraca mi 0000.
  7. dg.db nie jest tylko do odczytu, co do updater-script: package_extract_file("META-INF/com/xiaomieu/busybox", "/tmp/busybox"); run_program("/sbin/chmod", "777", "/tmp/busybox"); run_program("/tmp/busybox", "chmod", "660", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db"); run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/data/data/com.google.android.gms/app_dg_cache"); run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db"); package_extract_file("META-INF/com/xiaomieu/dg.db", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db"); run_program("/tmp/busybox", "chmod", "444", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db");
  8. Dzięki za info. Wczoraj dałem radę zrobić 2 płatności, reszta odrzucona - sprawdzę czy po chmod znowu zadziała. Jeśli tak - jakieś pomysły czemu atrybuty się nadpisują?
  9. Siemano, Sposób pierwszy na K20 Pro zadziałał, jednak któraś z aktualizacji (prawdopodobnie?) znowu zmieniła atrybuty pliku dg.db, przez co (chyba?) płatność telefonem była odrzucana przez terminal - info aby zmienić terminal / kartę. Po przywróceniu 440 na pliku dg.db znowu działa, jednak ciekawi mnie, czy jest opcja, by skryptem co reboot telefonu sprawdzać/przywracać to ustawienie?
  10. Hej, Czy w przypadku upgrade'u z MIUI 10 na MIUI 11 należy robić full wipe, czy bez problemu przejdę na wersję wyżej? No i pytanie o Google Pay, na obecnym 10.4.6 i metodzie Magiskowej nadal nie jestem w stanie dodać tej metody płatności (ctsProfile: false). Ah i czy przy ewentualnej aktualizacji muszę najpierw usunąć Magisk?
  11. Siema, Korzystam z Redmi K20 Pro (Chiny) i MIUI 10.4.6, nie mogę ustawić Google Pay / zainstalować Netflixa etc. Zainstalowałem Magisk, przeszedłem przez proces opisany tutaj: https://miuipolska.pl/platnosci-nfc-na-romie-xiaomi-eu-miuipolska/ Jednak nie dało to rezultatów, w samym Magisk mam informację, że ctsProfile: false. Czuję, że coś niedopracowałem albo popełniłem błąd. Mogę prosić o jakieś sugestie?
  12. @Zenderable - chciałem pójść na skróty, przejdę się dłuższą trasą, nauka została wyciągnięta. Niestety Twoje sugestie nie pomogą. Komenda bootuje do dramatycznego błędu z tematu wątku, a TWRP nie wejdzie...bo bootloader No niestety, szkoda została wyrządzona i teraz przyjdzie kombinować, na całe szczęście Mi Center mam nie tak daleko więc tylko dotrwać do poniedziałku. Dzięki za pomoc
  13. Wracam na forum przy okazji kolejnej zmiany telefonu, tym razem do K20 Pro. Telefon otrzymałem z odblokowanym bootloaderem, wgrałem twrp 3.3.1-8, pięknie wrzuciłem rom EU, mirror starego telefonu z chmury Xiaomi, wszystko pięknie, do dziś. Chciałem włączyć/podpiąć kartę pod NFC i spotkałem się z problemem, że telefon nie będzie mógł być użyty do płatności w sklepach, bo jest zrootowany etc. Gdzieś wyczytałem, by zablokować bootloader... ale nie doczytałem, żeby nie robić tego przez fastboot i na custom rom-ie. Telefon uwalony, fastboot dostępny, bootloader zablokowany. Czy mogę coś zdziałać samemu, tj. zbudować telefon na nowo przy zablokowanym bootloaderze, znalazłem coś o trybie EDL, ale nie wgryzałem się w temat. Może ma ktoś jakąś cudowną radę?
  14. Mam wrażenie, że to coś z Androidem i jego wersją, ale mój poziom znajomości tych tematów jest bardzo słaby EDIT: Całkowite wyłączenie trybu oszczędzania energii pomogło, maile przychodzą praktycznie w czasie równoległym, inne powiadomienia też działają
  15. Dokładnie tak, zmieniłem ustawienia oszczędzania energii i dodałem Gmaila do autostartu, zablokowalem kłódką by proces się nie ubijał - dziś rano musiałem sam odświeżyć pocztę, przy okazji zaciągnęły się powiadomienia facebookowe. Jest to dla mnie mega zastanawiające, bo na Mi4i (z softem MIUI Polska) takiego problemu nie było.
  16. Sprawdzę, czy zablokowanie apki coś da, dzięki
  17. Hej, zmieniłem telefon na Redmi 5 Plus, a wraz z nim MIUI 9 w wersji 8.2.1. Zauważyłem problem z synchronizacją Gmaila, tj. o ile inne usługi (choć też nie wszystkie) synchronizację wykonują dość często, Gmail potrafi nie robić jej samemu przez praktycznie 12hr. Wiem, że problem jest dość powszechny, ale czy ktoś miał zdołał go rozwiązać? Zastanawiam się nad zmianą softa na stable tylko pytanie czy to cokolwiek da?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...