Jump to content

rimanov

Użytkownicy
 • Posts

  18
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

rimanov's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Witam wszystkich. Mam problem z Redmi 7. Otóż włączyłem OTG w opcjach programisty, ale zauważyłem, że po ok. 10 minutach samo się wyłącza, i znów trzeba ręcznie włączać. Jest jakaś rada, żeby OTG było włączone na stałe?
 2. Spróbuj skorzystać z antywirusa, może coś siedzi w telefonie. Możesz też sprawdzić w aplikacjach pracujących w tle co działa (w systemie lub poprzez aplikację, np. Clean Master) - może to któraś z tych apek. Ewentualnie sprawdź za pomocą tej aplikacji lub jakiegoś task killera co siedzi w tle.
 3. Tak jak wspominałem w opisie problemu, robiłem czyszczenie cache i czego tylko się dało (poza resetowaniem telefonu), i niestety nie pomogło - również czyszczenie Usług Google Play. Na telefonie innej marki sklep działa jak należy.
 4. Witam wszystkich. Zainstalowała mi się listopadowa aktualizacja (ok. 66MB). Wszystko super, ale pojawił się jeden problem - sklep Google Play zaczął woooooolno działać, a dokładniej pobieranie aplikacji trwa kilkanaście minut i dopiero instaluje, albo i nie, a napis "pobieranie" jest i jest i jest... I tak jest zarówno z aktualizacjami apek, jak i z nowo pobieranymi. Dodam, że na alternatywnej dla Google Play aplikacji wszystko ładnie się pobiera i instaluje. Robiłem czyszczenie cache, danych, konta, odinstalowywałem aktualizacje sklepu, uruchamiałem ponownie telefon - i ciągle to samo. Samo wczytywanie sklepu i jego zawartości działa normalnie. Czy ktoś ma podobny problem albo wie, jak temu zaradzić (poza czekaniem na kolejne poprawki z nadzieją, że będzie lepiej)?
 5. Czy w zabezpieczeniach hotspotu w telefonie jest hasło? Jeśli tak, to spróbuj utworzyć punkt dostępowy jako otwarty, czyli bez hasła, i wtedy zobacz, czy się połączy. Jeszcze jedna sprawa - warto sprawdzić (zależy to od modelu telefonu) czy udostępnianie wifi w telefonie jest na paśmie 2,4GHz czy 5GHz. Nie wszystkie urządzenia obsługują pasmo wifi 5GHz, więc jeśli w telefonie hotspot ustawiony będzie na 5GHz, to np. TV czy telefon który tego pasma nie obsługuje nie połączy się.
 6. Rozumiem, że zasięg sieci jest pewny Czy udostępnianie internetu przez bluetooth również nie działa? Możesz na początek spróbować uruchomić telefon ponownie, lub ewentualnie jeśli nie zależy Ci na danych aplikacji, to zrobić przywracanie do ustawień fabrycznych.
 7. Witam wszystkich Mam mały problem z A1. Zainstalowałem sobie launcher (nie pamiętam niestety który to był), który zmienił mi tło blokady na swoje, statyczne. Usunąłem ten launcher, ale niestety tapeta z niego na ekranie blokady została. Przed tą zmianą tapeta za każdym naciśnięciem przycisku "power" zmieniała się. Da się to jakoś przywrócić bez resetowania telefonu? W ustawieniach nie wiedzę takiej opcji. Jedyna jak jest, to ustawienie jednej, konkretnej tapety.
 8. Tak, w Waze o to. Muszę się przyzwyczaić do gestów i nie zapominać o nich Dzięki. Navigator to w sklepie play MapFactor GPS.
 9. Spokojnie Jako pasażer Do Navigatora się przyzwyczaiłem jako navi offline - świetne oznakowania, numery budynków etc. Nie zawsze mogę korzystać z sieci, albo nie zawsze zasięg jest. A jako online z kilkunastu testowanych Waze po prostu prowadzi bezbłędnie, łącznie z omijaniem korków. Ale przecież nie o to chodzi Tylko o ten nieszczęsny przycisk. Fakt, wiele aplikacji ma swoje menu, którego nie trzeba wywoływać przyciskiem, ale zdarzają się jeszcze takie, w których jest to po prostu wygodniejsze, albo jedyne możliwe.
 10. Właśnie rzecz w tym, że nic tam nie ma, poza dwiema aplikacjami, które używałem rano łącznie przez ok. pół godziny. Mam wyłączone wszystko poza siecią GSM - GPS, transmisja danych, bluetooth, wifi...no wszystko wyłączone. Przed tą aktualizacją było wszystko ok - bateria w nocy spadała maks. 4%, a teraz - już drugi raz po pełnym naładowaniu - ponad 20%. Przed chwilą patrzyłem na baterię, i w ciągu 2 godzin "zjadło" prawie 10% - telefon tylko leżał, zasięg prawie maks.
 11. Witam wszystkich. Czy ktoś ma problem z baterią po kwietniowej aktualizacji? Dopóki jej nie zainstalowałem, bateria spadała przez noc o ok. 3-4%. Po aktualizacji bateria leci ok. 20% w ciągu 9 godzin. Ktoś coś może wie o tym problemie? W tle nic nie pracowało, w "wykorzystaniu od pełnego naładowania" nic nie było.
 12. No właśnie do niektórych aplikacji, w których nie da się (lub nie wiem jak) otworzyć opcji.
 13. Witam Mam pytanie odnośnie przycisków funkcyjnych w A1. Czy da się w jakiś sposób ustawić, żeby jeden z tych przycisków rozwijał menu opcji w aplikacjach, tak jak ma to miejsce w innych smartfonach? Teraz jest tak, że jeden przycisk to aplikacje w tle, drugi powrót do ekranu głównego, trzeci cofanie.
 14. Faktycznie, miałem wyłączone Google, teraz działa. Nie zmienia to jednak faktu, że mi osobiście jest to niepotrzebne i szkoda, że nie da się tego póki co usunąć nie wgrywając jakiegoś launchera Dzięki za pomoc
×
×
 • Create New...