Jump to content

ko.cio

Użytkownicy
  • Posts

    3
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ko.cio's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

  1. Napiszę tylko jak zakończyła się sprawa z niniejszym. Być może kogoś spotka podobny problem. Po sprawdzeniu sytuacji przez rezmusa (dzięki) zgłosiłem problem do globalnego serwisu. Pierwsza odpowiedź to taka, że nie rozumieją w czym problem (problem zgłosiłem po angielsku), kolejna, po wysłaniu obrazków, że rozumieją i zalecają usunięcie danych aplikacji w komórce. Po przekazaniu im informacji, że to nie pomogło, zalecili zwrócić się do sprzedawcy. Na moje pytanie czy do sprzedawcy aplikacji Xiaomi Home, czy do sprzedawcy oczyszczacza czy też innych urządzeń wykorzystywanych przeze mnie w tej aplikacji otrzymałem odpowiedź: No więc fajnie Pomogła dopiero likwidacja konta w Xiaomi i założenie nowego. No ale to sporo roboty z konfigurowaniem wszystkiego na nowo..
  2. Jestem posiadaczem tego urządzenia od kilku miesięcy. Wydawało mi się, że już zapanowałem nad nim, podefiniowałem sceny, wszystko chodziło jak należy. Pewnego wieczoru, mimo zmian warunków od których sceny były uzależnione, oczyszczacz nie zadziałał. Sprawdziłem i okazało się, że niektóre sceny są usunięte. To jeszcze mało: następnego dnia pojawiły mi się jakieś sceny o nazwach po niemiecku oraz chińsku, zawierające odniesienie do urządzeń, których nie mam. Podczas próby usunięcia tych scen wyskakuje mi błąd, że się nie da bo zawierają usunięte urządzenia (jakbym nie wiedział). Ale jak usunę te urządzenia to nie chce mi i tak usunąć tych scen z powodu "bo nie" (błąd operacji). Nawet nie mogę ich wyłączyć (na szczęście nic nie robią). Usunięcie i powtórne podłączenie urządzenia do aplikacji nic nie daje bo te sceny (i te niemieckie i moje i inne) przypisane są chyba do urządzenia w chmurze i się pojawiają na nowo. Zainstalowanie aplikacji na nowo też nic nie daje. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakiś pomysł aby się pozbyć tych śmieci?
  3. Jestem użytkownikiem tej wersji od 2 tygodni. Jest to już wersja obsługująca fabrycznie pełną automatyzację bez kombinowania z softem i regionami. Spełnia swoje zadanie jednak zastanawiam się jak można tak spieprzyć całkiem dobre pomysły i wykonanie. Aż huczy na forach i w opiniach o wziętych z kosmosu wartościach progowych PM! Mnóstwo ludzi rezygnuje z zakupu wybierając produkty droższe i niekoniecznie skuteczniejsze. Wystarczyłoby pozwolić użytkownikowi na edycję tych trzech poziomów (jeśli niewykonalnym jest zdefiniowanie ich na podstawie lokalizacji) i problem kulawej automatyzacji zostałby rozwiązany! A tak trzeba się produkować z własnymi tzw. scenami (takie tłumaczenie na polski) w automatyzacji. Dla mnie to akurat nawet była zabawa ale wątpię czy przeciętny użytkownik będzie to w stanie zrobić. Poza tym mogę uzależnić tryby pracy (nocny, auto, manual) od poziomu PM (i innych parametrów) ale już w trybie manual urządzenie będzie pracować tylko z jedną prędkością. Trzeba ją więc ustawić "na zapas" co często powoduje niepotrzebny hałas albo z drugiej strony niewydolność oczyszczania. Inna sprawa, że te "sceny" nie wyłączają się same po wykonaniu więc np. przekroczenie poziomu x spowoduje cykliczne uruchamianie się sceny uzależnionej od tego przekroczenia póki PM przekracza x. Na szczęście w obsłudze tej "sceny" można ją samą zdeaktywować. Trzeba też utworzyć kolejną zasadę aktywującą tę scenę przy spadku PM poniżej określonej wartości (warto ustawić odleglejsze granice aby tryby nie zmieniały się za często). Tak czy owak napisanie własnej obsługi, która działać będzie prawidłowo wymaga pewnego pomyślunku. Mam nadzieję, że producent w kolejnej wersji softu (tu wielki plus dla Xioami za łatwą możliwość zmiany tegoż) zlikwiduje te niedogodności.
×
×
  • Create New...