Jump to content

Kazimiera

Użytkownicy
 • Posts

  82
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kazimiera

 1. Ooo fajna cena na x-kom https://www.x-kom.pl/p/503297-hulajnoga-elektryczna-xiaomi-mijia-m365-pro.html - 2299 zł z darmową dostawą
 2. Zależy od miasta/dzielnicy. Ja np. mam drobny łańcuch AXA na szyfr. Używam tylko do zapięcia na zewnątrz idąc do sklepu na 20 minut lub do parku. W obu przypadkach jeszcze zaglądam od czasu do czasu, czy ktoś nie kica przy hulajnodze. Jak bym miał ninebota maxa, to bym się cykał. Pewnie musiałby grubszy łańcuch być lub skobel. Pewnie jesteśmy dopiero na początku drogi oswajania się (tak jak kiedyś z komórkami). Sprzęty będą kraść, a na nawet kroić dzieciaki w trakcie jazdy (wiecie, hulajka robi się prezentem komunijnym, mimo iż formalnie prawo zabrania). Z drugiej strony to rowery do tej pory kradną i to z klatek, a także wózki.
 3. Wow. Ponad 600 zł utargu na jednej sztuce. To przy takim poziomie cenowym, to już lepiej Maxa kupić.
 4. Ja bym wziął dwie pierwsze m365 (rok produkcji od początku 2019). Dodał koła 10'', wzmocnił zderzak, odblokował w jednej prędkość do 30 km/h (dodał haczyk, zatyczkę na nóżkę, może przypiął torbę do kierownicy) i cieszył się wycieczkami do 20 km. Jeśli mimo wszystko zasięg by mnie nie satysfakcjonował dorobiłbym pakiet dodatkowej baterii przypinanej do ramy. Realnie to z tymi wszystkimi ulepszeniami (bez pakietu) to zamkniesz się w 3400 zł. Niestety hulajnogi mają to do siebie, że lubią się psuć. To nie jest sprzęt do egzekwowania gwarancji przez 2 lata (głównie ze względu na wady konstrukcyjne - brak wspornika z tyłu - czy pomysły na własne modyfikacje - koła 10''). To jest sprzęt do czerpania garściami we własnym zakresie. Oczywiście jeśli masz więcej kasy, bierz wersję PRO, ale poza sezonem, bo teraz hulajnogi zdrożały o 400 zł. Nie patrz na wyświetlacz, czy mniejszą moc silnika (to można programowo zmienić). Najważniejsza jest w sumie bateria, rok produkcji, wielkość kół (tutaj to jest w wersji MAX lub własna przeróbka) i cena.
 5. Jeździła i to dużym 3 dni temu. Dzisiaj w połowie drogi miałem kod błędu 13 jak przejeżdżałem przez krawężnik. Później się wyłączyła by za 15 minut się włączyć, by po 15 sekundach znowu wyłączyć. Jak dojechałem na miejsce (juz autobusem) to rozkręciłem deck i odłączyłem baterię od ESC oraz 3 gniazda najbardziej na lewo. Odłączoną baterie naładowałem (są to niezależne komponenty, bo bateria ma w sobie moduł BMS), a w międzyczasie pozwalając reszcie "oschnąć". Jak wszystko podłączyłem ponownie, hulajnoga ozdrowiała. Zauważyłem również, że jeden z przewodów wychodzących z kierownicy do ESC był mocno naciągnięty, więc go trochę wyciągnąłem z tej kierownicy. Nie wiem teraz czy bawić się w przywrócenie panelu z PRO czy pozostać przy tym co mam. Inne pytanie, czy są jakieś uszczelki na decka. Bo widzę, że to co jest to parcieje. Dziękuję bardzo za pomoc. W sumie miałem farta, że tylko tak to się skończyło. Xiaomi lepsze.
 6. Tak mam zwykła m365 biała z panelem od pro. Ale właśnie wróciłem do starej wersji panelu. Obniżyłem ble do 072 a ESC mam w wersji 138. Niestety nie pomogło, mam te same objawy (niemożność wyłączenia i dźwiękowy kod błędu 10). Chociaż połączenie w m365 tool jest teraz stabilniejsze (nie krzyczy żeby wciskać power w hulajnodze przy próbie skontaktowania się). Może to być faktycznie coś przepalone. Pytanie co trzeba wymienić? Czy całą płytę główną (ESC)? A może taniej naprawić w jakimś serwisie? A może to kwestia rozłączenia wszystkich możliwych kabli? Może coś się poluzowało lub zaszło wilgocią (ostatnio mamy niezła parówę). Znalazłem taki oto wątek https://amp.reddit.com/r/Xiaomi/comments/a2gn92/m365_not_responding_to_power_button/ Prawie się zgadza, a może to i to. Ale na końcu gościu mówi, że to wina przycisku w panelu. Chociaż to jest odpowiedź postronnego gościa. Poza tym moja hulajnoga sama się załącza jak się podłączy baterię do ESC, a ja w dodatku sprawdzałem na dwóch panelach, więc to nie może być kwestia przycisku. Spróbuję odłączyć wszystkie kable (chociaż szkoda, bo są ładnie poprowadzone i poklejone - wersja hulajki z 2018) Tutaj natomiast www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/acqebf/m365_wont_turn_off/ ostatni komentarz to taki, że factory reset pomógł, ale zanim go zrobię to chce się dowiedzieć co on robi? Co np. z dystansem przejechanym do tej pory?
 7. @Battery_Saver Thx. Gdzie on siedzi? Przy BMS? @Tidnes BLE 81, ESC sprawdzę jak podłącze znowu panel. No Panowie choroba mojej hulajki postępuje. Światło z przodu nie działa. Panel od pro zgasł. Hulajnoga nadal funkcjonuje. Dźwiękowo to co około 10 minut (może więcej, może mniej) dostaję kod błędu 10 (czyli coś nie tak na połączeniu z panelem). Rozłączyłem panel, bo mnie dźwięk doprowadzał do szewskiej pasji i teraz z tyłu lampa na chwilę zgasła, by po chwili zacząć sobie w stałym średnim tempie migać. Może BMS do wymiany? Bo jak coś tam przypadkowego przepaliło, to objawy mogą być różne. Najdziwniejsze, że po odłączeniu panelu sterowania, skurczybyk wciąż jest włączony (migająca tylna lampka). Na aliexpress najtańszy zamiennik, jest za 22 zł z darmową dostawą. Kupować?
 8. Hej, Mam taki objaw, że hulajnoga m365 biała z 2018 roku cały czas jest włączona. Mogę się łączyć po bluetooth. Mogę zmieniać jej ustawienia jak tylne światło, odczytywać stan baterii i wersję softu. Mogę nawet aktualizować hulajnogę pomiędzy wersjami 1.3.8, 1.4.1, 1.5.5. Jeździ prawidłowo. Próbowałem już odłączania baterii oraz wymieniłem panel górny na wersję zwykła, a także pro. Za każdym razem jak połączę wszystkie kable (panelu czy baterii pod deckiem) to hulajnoga się załącza i tak sobie jest. Hulajnogę mogę ładować oryginalną ładowarką sieciową. Coś się przypaliło? Co to może być? Błąd nastąpił po aktualizacji na zwykłym panelu w wersji 1.3.8 po tym jak stwierdziłem, że wolę mieć ruski algorytm przyspieszania. Stronka generatora firmware to botox. No ale wątpię, że to to, skoro zmiana panelu i zabawa wersjami nic nie daje (mimo iż wszystko przebiega książkowo). Nie chcę tego tak zostawiać. Niby bateria i tak jest zawsze załączona, ale mimo wszystko wolałbym kontrolować stan hulajnogi. Sprawdzałem w m365 tools kod błędu lub ostrzeżenia. Obie wartości ustawione na 0.
 9. W sumie nie szukam. Sprawdzałem, czy na rynku nie powstała jakaś luka. Sam mam m365 z 10'' i 950km przebiegu. Teraz to bym prędzej zapolował na wersję PRO. Notabene 1100 zł to dobra oferta, jeśli hulajnoga pozbawiona jest wadliwego zaczepu oraz ma podwójny bezpiecznik. Niech wystawia. Zestawiając z dodatkami typu odblokowana prędkość, brak KERS, 10'' opony i wzmocniony tylny błotnik to nic tylko brać. Działa mu światło z tyłu (nawet jak nie działa, to łatwo to naprawić na lata)?
 10. I co? I Gucio. Obejrzałem oto ten filmik gdzie dowodzą, że hulajnoga nie tylko ma mniejszy zasięg, ale i moc, a co za tym idzie przyspieszenie...
 11. Kazimiera

  Zamiennik m365

  Hej, szukam hulajnogi kompatybilnej z m365 pod kątem przeróbek w tym softwarowych (10'' koła, wzmocnienie błotnika). Generalnie wypatrzyłem Fiat F85R350PL 8.5. Konstrukcyjne przypomina m365. Co ją wyróżnia względem m365 to mocniejszy silnik 350W vs 250W i niestety mniejszy zasięg 20km vs 30km. Jednakże sposób liczenia zasięgu może być inny i stąd ta różnica. Zastanawiam się czy jakby zmienić wyświetlacz na podróbkę m365 pro z Aliexpress to czy dałoby się wgrać soft odblokowujący prędkość i wyłączający KERS. Jeżeli tak, to jesteśmy w domu, bo może się okazać, że m365 pro czeka na nas za niecałe 1600 zł. Może ktoś już robił taką przeróbkę.
 12. Siema, ja rok przejeździłem na 10'' Wanda. Dętki mam z oryginalnych 8,5''. Powiem tak, komfort niesamowity - zarówno wybieranie nierówności jak i ogólne poczucie prędkości. Nie wiem czy znacie uczucie, gdy wiecie, że np. dla danego auta ta prędkość to maks komfortu jaki można osiągnąć, powyżej wszystko telepie, spalanie idzie w kosmos, a hałas w kabinie jest nieznośny; w przypadku m365, prędkość 30km/h bez KERSu w połączeniu z 10'' kołami to najlepsze co można sobie wymarzyć, a przy 8,5'' takiego uczucia nie ma, boicie się o każde większe stuknięcie. Nie ma co dywagować nad dętką/bez dętki. O ile motywacją do zmiany na bezdętkowe przy 8,5'' był trud wymiany dętki, o tyle 10'' temat nie istnieje. Częściowo z powodu łatwiejszej wymiany ogumienia, częściowo z faktu iż trudniej przebić dętkę. Poza tym, te koła są wytrzymałe, ja ważę 82 kg i często zabieram na pokład dodatkowe 30 kg bez obniżenia komfortu jazdy. Potwierdzam jedynie, że trzeba pilnować ciśnienia. I w sumie jest to proste do pilnowania. Wystarczy obserwować przechył hulajnogi przy rozłożonej nóżce i postawionej sztycy kierownicy. Jak już prawie idzie w pion, to znaczy, że czas pompować (po przeróbce na 10'' i bez przenoszenia nóżki, choć tę chyba przeniosę w tym roku).
 13. Tylną lampkę masz sprawną?
 14. Panie, można. Od 3 lat jeżdżę w czasie burzy i mnie jakoś jeszcze piorun nie trafił. I jak? Po takim zdaniu jeździł byś?
 15. Jaki powinien być prąd rozładowania? 10A czy 15A? Pakiety z 10A widzę, że są tańsze dlatego pytam. Wujek Google milczy na ten temat. A może to nie ma znaczenia, bo przy połączeniu równoległym wartość prądu wzrośnie jako całego układu? A dlaczego pytam. Bo pojawił się "Panasonic" z taką ofertą: 139,57 zł 39%OFF | Panasonic 10S2P 36v lithium-ion rechargeable battery 8800 mAh 8.8AH battery pack for electric self-suction hoverboard unicycle https://s.click.aliexpress.com/e/4TXCKXbK i nie wiem na ile jest to prawdziwe i czy w ogóle można to podłączyć równolegle do obecnego ogniwa w m365. Poza tym widzę tu brak złącza do ładowania, więc po podłączeniu pewnie trzeba wyjeździć hulajnoga do zera, aby później podładować cały układ. A takie historie http://budgetlightforum.com/node/60547 nie pomagają w decyzji na zakup.
 16. I tu jest paradoks, sprzęt jest taki, że przy codziennym użytkowaniu pada po 2-3 tygodniach i ląduje w serwisie gwarancyjnym lub jeśli sam naprawisz to zabierają gwarancję. Jednym słowem w praktyce to jest sprzęt bez gwarancji lub jak kto woli, nie nadaje się do użytkowania przez większość ogółu. Wczoraj na bulwarach widziałem pannę (niezła laska na szpilkach) z m365 PRO, która miała w 1/6 urwany błotnik (tak zostało około 5 cm błotnika). Nie wiem jak to zrobiła, ale zrobiła. Nawet nie kwapiła się aby ten kikut z 3 śrubami jakoś wykręcić.
 17. Dokładnie tak. Sprzężone pakiety będą lądowały się dłużej, a oryginalny BMS będzie śledził swoje pakiety jak zawsze. Jedyną rzecz, którą trzeba zrobić dodatkowo to wgrać firmware z zaznaczonym "Remove charging mode". Upewnij się tylko, że napięcie przy podłączaniu pakietu do złącza Y na obu pakietach, nie różni się więcej niż 0.5V. Poza tym daj znać jakie złącze T zakupiłeś do pakietu, bo faktycznie głupio przerabiać jego złącze już na dzień dobry. I jeszcze jedno, czy te xt30u, a xt30 to to samo? Zauważyłem różne literki na końcach, być może coś ważnego oznaczają.
 18. Ok. Thx za info. Być może faktycznie zmienię tarcze na 120 mm i będzie git. W między czasie znalazłem taką przeróbkę dla hamulca z adapterem na tył - https://electro.club/forum/ustnovka_kitayskoy_tormoznoy_mashinki_HB-100
 19. Czy jak zamawiam HB-100 XTECH z Ali, to wszystko jedno czy zamówię front czy rear (bo tu chodzi bardziej o adapter)? Czy hamulce same w sobie również się różnią i np. ważne aby wziąć np. rear. Poza tym widzę, że adapter na front bardziej przypomina to co ludzie wstawiają do hulajnogi. Zastanawiam się czy pilnikiem i wiertłem przypadkiem nie dałoby się pomóc wpasować w emkę. No i ostatnie pytanie czy z tym hamulcem tarcza 120 mm będzie pasować?
 20. o dzięki właśnie o takie coś chodziło
 21. No nie wiem. Niestety to nie wymiana dętki w rowerze. Ale w jednym się zgodzę, hulajnogi elektryczne, a w szczególności m365 to nie sprzęt do jazdy w kołnierzyku i oddawaniu na gwarancji/do serwisu. Niestety trzeba go umieć naprawiać i serwisować we własnym zakresie.
 22. Czy ktoś wie gdzie nabyć taką część? Może można by wydrukować na drukarce (nie musi mieć otworu w środku)? Chce zaślepić obecny otwór po środku, a posiadaną już uszczelkę wykorzystać na otwór, który wywierciłem tuż obok (jedyne sensowne rozwiązanie na 10'' koła). Niby i tak mam wszystko szczelne, ale wolałbym mieć taką "fajną oryginalną" na nowym otworze.
 23. To powiedz żonie, że jazda bez kasku grozi fryzurą na Sinéad O’Connor
×
×
 • Create New...