Kazimiera

Użytkownicy
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Kazimiera

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi 4LTE
 1. Cześć, Wczoraj nabyłem hulajnogę Xiaomi Mijia m365. Oczywiście wcześniej naczytałem się na forum doświadczeń z użytkowania i zawczasu zaopatrzyłem się w: 1. podkładki do mechanizmu składania kierownicy - sztuk 3 - każda innej grubości 2. uszczelkę na tylną lampę 3. haczyk z blokadą na zakupy montowaną na jedną ze śrub skręcających górę kierownicy 4. zaślepkę do gniazda ładowania 5. kątową przedłużkę z zaworem wstecznym i uszczelką zapobiegającą uciekaniu powietrza przy wykręcaniu 6. podkładkę pod nóżkę 7. osłonę na panel kontrolny Teraz do rzeczy: 1. Uszczelka nawet ta grubości 0,4 nie ma racji bytu. Na początku kierownica jest mega spasowana, zero luzów, jak spróbowałem umieścić podkładkę to mechanizm po prostu się nie mógł domknąć 2. Uszczelka fajna, ale okazało się, że nowe hulajnogi są uszczelnione w tym krytycznym miejscu. Łączenie kabel - lampka zalane jest jakąś formą przezroczystej żywicy - nie ma bata aby woda się dostała 3. Haczyk na żywo o wiele gorzej wygląda niż na zdjęciach, w dodatku podkładka jest tak zrobiona aby wyrabiać/uszkadzać otwór śruby, więc nie warto montować 4. Komuś podobno zaślepka wypada. Nic nie wypada - zaślepka dostarczona do hulajnogi jest na uwięzi, zupełnie jak te sprzedawane na allegro. Więc nawet jak wyskoczy to nie problem. 5. Niby cycuś glancuś, a powietrze i tak ucieka. Ta uszczelka w kątowniku nic nie daje. Mój patent na wężyk dostarczany wraz z hulajnogą jest taki, że pompkę osadzam na jednym z zaworów bez wentyla, więc powietrze z niego nie ucieka, a drugi zawór w czasie 1 - 1,5 sek. wykręcam licząc na nieznaczny ubytek powietrza z koła 6. sprawdza się, chociaż jest na tyle gruba, że hulajnoga jeszcze bardziej stoi w pionie, co może nie być korzystne przy podmuchach wiatru 7. ładnie dopasowana, ale podobnie jak pozostałe gumowe elementy, jest wydrukowana na drukarce, przez co ogólnie odrobinę szpeci (notabene wydruk taki to pewnie kwestia złotówki, a elementy na allegro idą po 20 zł - czysty zysk) Jak widać nie należy się śpieszyć z zakupem, powyższe powinny być raczej nabywane wraz z powstaniem realnej potrzeby. Cenowo też średnio. Na aliexpress wszystko jest o połowę tańsze i pewnie nie drukowane w 3d. A np. trick z kątową przedłużką jest taki, że jej cena jest wysoka bo kosztuje 15 zł, gdzie dokładnie taką samą można nabyć za 5 zł nie licząc przesyłki i właśnie ten fakt handlarze wykorzystują. Powyższe uposażenie kosztuje 80 zł więc trzeba naprawdę się zastanowić, czy aby na pewno tego się potrzebuje.
 2. Kazimiera

  Aplikacja Sklep Play została zatrzymana.

  ok, piszę póki mi się chce, otóż ta stabilna wersja okazała się niewypałem, ale chyba wiem czemu tak było, po prostu zrobiłem update na działającym systemie, przez co pliki cache z nowego MIUI nie były rozpoznane przez stare MIUI, więc ściągałem xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_6.9.29_v8-6.0.zip z https://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/?prefix_id=25 , który to wrzuciłem do downloaded_rom w telefonie z użyciem android file transfer (do ściągnięcia na Maca lub PC, bo podłączeniu kabla mamy chwilę by capnąć taki notify w telefonie, by przełączyć tel w tryb transferu plików) następnie wszedłem do Updatera i dałem: Reboot to Recovery mode następnie po samoczynnym restarcie i uruchomieniu boota Wipe > Advanced > Wipe data, cache i potwierdzenie następnie po cofnięciu się do głównego menu Install > zaznaczyłem "reboot after ..." wybrałem zipa z downloaded_rom telefon się zupdgradował, później z 5 minut było okno, że ładuje się miui z androidem i włala, wszystko działa sprawnie, google play hula aż miło i do tego nie mam tego całego Chińskiego syfu z wersji Global oraz mam opcję wyszukiwania we wszystkich miejscach znaną z iPhona PS. Zachorowałem na mi4c, jest tylko 50 zł droższy, a ma lepsze/nowsze bebechy i jest cieńszy przez co lepiej leży w dłoni przy 5 calach, nie wspominając o funkcji uniwersalnego pilota czy sterowania krawędzią (zresztą tak jak xperia e5) ;-(
 3. Kazimiera

  Aplikacja Sklep Play została zatrzymana.

  ok. wgram tak, tym bardziej, że mam updatera. btw. zrobiłem benchmark antutut i wyszło mi 50 tys. więc chyba oryginał btw. xperia e5 uzyskała 32 więc o 1 tys. niżej niż redmi 3 pro ściągam to xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_V8.0.2.0.MXDCNDG_v8-6.0.zip jako, że "stabilna" globala niestabilną już mam
 4. Kazimiera

  Downgrade z MIUI 8 do MIUI 7.5.3

  Hej, nabyłem Mi 4LTE z Androidem 6.0.1 i MIUI 8 6.10.13 Global. Jednak to kijowo działa (Google Play mimo clear cachu nie działa, po tetheringu Wi-Fi dla Google Play nie działa). Chciałbym wrócić do wersji MIUI 7.5.3. Mam aplikację updatera. Czy wystarczy mi wrzucić plik na telefon i z Updatera wybrać paczkę? Czy taki downgrade jest możliwy? Czy stracę updatera?
 5. Kazimiera

  Aplikacja Sklep Play została zatrzymana.

  Podobnie u mnie, czyszczenie nic nie pomaga. Android 6.0.1 MMB29M, MIUI 8 6.10.13 Beta, Telefon Mi 4LTE ze sklepu aze.com.pl Do tego Google Play nie widzi połączenia przy WI-FI z tetheringu. Szczerze to kiepsko to wygląda. Czy w tym telefonie bez problemu da się zmienić ROM? Kulawo to całe MiUi działa. Idę poszukać czegoś tu na forum. Może to jest dobra podróba Mi 4? Mam na tapecie nowego Xperia e5 i tam wszystko śmiga aż miło (Fajnie by było mieć takiego świeżego Xperia Android na Xiaomi Mi 4)