Jump to content

pasi17

Użytkownicy
 • Posts

  26
 • Joined

 • Last visited

About pasi17

 • Birthday 08/23/1992

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gliwice

Dodatkowe

 • Smartfon
  Galaxy s6,RedmiNote4

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

pasi17's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputation

 1. Witajcie. Kumpel ma problem z Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Qualcomm). A mianowicie nie da się włączyć WIFI. Przy próbie włączenia WIFI, przycisk nie przeskakuje. Adres MAC wynosi 0. Próbowałem Reset do ustawień fabrycznych i nic. Próbowalem Wgrać nową wersję softa z pozycji telefonu i nic. (wgrywałem kenzo_global_images_V8.2.3.0.MHOMIDL_20170425.0000.00_6.0_global_d25b57383a) Co można zrobić aby WIFI działało?
 2. Sprawdziłem to, po prostu w tym fonie musi być słaby mikrofon. Ja jak daję na głośnomówiący i jestem ok 50-100cm od telefonu to druga osoba ledwo mnie słyszy. A jak rozmawiam normalnie to muszę mówić do mikrofonu, bo jak przesunę głowę w inną stronę i będę mówił to druga osoba mnie nie rozumie, bo głos jakby zanika. Musi być bardzo słaby mikrofon, albo to kwestia ustawień i da się to gdzieś ustawić.
 3. Mi po wgraniu aktualizacji doszedł pilot Mi Remote
 4. Aha rozumiem, dzięki za odpowiedź. Temat do zamknięcia. Założyłem szkło... beznadzieja... jest taka ramka naookoło jak na tym zdjęciu co wysłałeś. Nie dość, że za małe szkło to jeszcze jest ramka. Chyba kupię folię zamiast szkła.
 5. Czyli wszystko dobrze i takie ma być? Będę musiał jakoś z tym żyć Chociaż fajnie by było jakby zrobili o 2-3mm wyższe i szersze. Było by bardziej na cały ekran. Ale dziwne jest to, że fabryczna folia jest normalnie na całość i jakoś nie odstaje ani nic Chociaż sam sobie odpowiem na pytanie, z drugiej strony folia jest elastyczna a szkło nie, więc za dużo szkło mogło by odstawać tak jak pisałeś. Ale jakby było szkło o wymiarach 145x70mm lub 146x71mm to by raczej było ok. Może wyszło szkło o takich wymiarach?
 6. Jakie wymiary powinno mieć szkło dla Redmi Note 4? Zamówiłem szkło i ma wymiary wysokość 144mm (14,4cm), szerokość 69mm (6,9cm). Wydaje mi się, że jest za małe. Albo chińczyk się pomylił, albo tak ma być... tylko według mnie z tego co znalazłem to wymiary idealne jak dla Xiaomi Mi5. Kilka dni wcześniej przyszło mi etui wraz ze szkłem od innego chińczyka i szkło miało też takie wymiary... inny chińczyk też by się pomylił? Bo zwykle jak kupowałem szkło na telefon to było na cały ekran a to zdecydowanie jest za małe. A wy macie szkła w swoich Redmi Note 4? Macie na cały ekran szkło, czy też wydaje się ciut za małe?
 7. Właśnie pytam który? Bo żeby wrzucić te pliki to muszę mieć roota, dlatego pytam z którego poradnika skorzystać.
 8. Z którego poradnika skorzystać aby szybko i łatwo zrobić roota?
 9. Witajcie, mam pewien problem. Od samego początku co zacząłem używać tego Xiaomi Redmi Note 4, zauważyłem, że internet działa bardzo bardzo wolno. Niezależnie czy używam WIFI czy danych komórkowych. Też nie ma znaczenia czy jestem w domu czy na dworze. I też nie ma znaczenia czy łączę się ze swoim WIFI czy z czyimś. Specjalnie włączyłem sobie "wskaźnik", który pokazuje jaka jest prędkość internetu, jak pobieram coś z marketu to pobiera do 250kb/s. A jak przeglądam strony internetowe to ledwo do 50kb/s. Wszedłem w Diagnostykę Sieci, kliknąłem Sprawdź status sieci (na WIFI i na danych mobilnych) i zatrzymuje się na drugim etapie "protokoły internetowe" i wyskakuje błąd: Local loop back test failed. To report this bug issue to MIUI, go to the Report Bug app and send a log from your device. Co może być nie tak z tym internetem?
 10. Witajcie, jeżeli po wgrywaniu softa, ktoś z was miał problem z połączeniem się z kontem Xiaomi ("Sprawdzanie statusu Lokalizacji urządzenia"), miał problem z IMEI i nie mógł nigdzie dzwonić, ani pisać smsów. A u góry ma komunikat "Nie można uzyskać IMEI" i jeśli na stronie https://jd.mi.com/ pokazuje wam "Not a Mi device" to trzeba zrobić tak: Jeśli wgrywałeś softa przez SP Flash Tool. Najprościej będzie jak wgrasz go jeszcze raz, ale tym razem odznaczysz "preloader". Jeśli to nie pomoże to skorzystaj z tej metody. Programy, które będą potrzebne: MAUI META, Android Gadget CDC, Root Explorer. Na początku pobierz obydwa pliki: MAUI META: https://forum.hovatek.com/thread-12328.html Android Gadget CDC: http://www.4shared.com/get/Jdr8xh2Oce/Android_Gadget_CDC_driver.html Potem pobierz Root Explorer w Sklepie Play 1. Zainstaluj Android Gadget CDC Wejdź w Menadżer Zadań > Akcje > Dodaj starszy sprzęt > Zainstaluj sprzęt, który wybiorę ręcznie z listy > Dalej > Z dysku > Przeglądaj > Wybieramy Android_Gadget_CDC_driver.inf > Klikamy OK i Dalej > Dalej 2. Uruchom Root Explorer i skopiuj plik BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6797_*** który znajduje się w /system/etc/mddb/ i zapisz go w pamięci telefonu, tak żebyś wiedział gdzie. Podłącz telefon i skopiuj ten plik na pulpit. 3. Zainstaluj i uruchom MauiMETA Wyłącz telefon, w programie kliknij na Reconnect (będzie migała dioda na zielono i czerwono), podłącz wyłączony telefon do komputera, po chwili dioda zmieni kolor na żółty, oznacza to, że telefon jest dobrze podłączony. Wybieramy IMEI download, pojawi nam się kolejne okienko, wybieramy w nim "Change NVRAM Database File" i wskazujemy plik, który skopiowaliśmy z telefonu. Naciskamy Upload from flash (w SIM1 i SIM2) jeśli pojawi się IMEI to dobrze, Checksum powinno się uzupełnić o ostatnią cyfrę IMEI. Jeśli nie wczyta IMEI to musimy wpisać go ręcznie. Wpisujemy IMEI w SIM1 i SIM2. Wpisujemy Checksum (to ta 15 cyfra IMEI). Klikamy Download to Flash. Można już nacisnąć Disconnect i odłączyć telefon, w telefonie sprawdzamy czy IMEI się przyjął, wpisując na klawiaturze *#06#. Od teraz karta SIM będzie normalnie działać, szybko wykryje status lokalizacji przy połączeniu z kontem Xiaomi oraz na stronie https://jd.mi.com/ wykryje nasz telefon. Mam nadzieję, że komuś się przyda ten poradnik. Pozdrawiam.
 11. @animaes Dobra ja już wgrałem Globala. Korzystałem z tego poradnika: http://en.miui.com/thread-371349-1-1.html Softa pobierz tu: http://en.miui.com/a-234.html Podczas wgrywania zostaw tylko boot i system. U mnie wszystko śmiga
 12. Dołączam się do tematu. To jak w końcu wgrać ten soft global? Bo w moim temacie ktoś mi odpowiedział, że trzeba najpierw odblokować bootloader, potem recovery a dopiero potem wgrać softa. Więc ja już nic nie rozumiem.
 13. @garibaldi Tyle co znalazłem to sam sobie odpowiedziałem na pytania, bo byłoby ich więcej. Ale nie ma co się wkurzać, wystarczy mi dać odnośnik, gdzie znajdują się te wszystkie odpowiedzi, bo wy częściej tu siedzicie na tym forum ode mnie i raczej więcej wiecie. Też nie mam czasu aby przeglądać wszystkie tematy jakie są, bo pracuję. Szukać zawsze szukam, ale jak nie znajduje odpowiedzi to pytam. Nigdy odwrotnie. Czasem coś mi się przypomni to dopisuję, ale jak już rozmowa się kręci to lepiej pytać, bo wiele rzeczy potrafi się zmienić. Udało mi się skontaktować z tym sklepem xiaomi.com.pl i powiedzieli, że mogę sobie wgrać co chcę, tylko jak mi się uwali telefon to już mam po gwarancji. Ale jak wszystko dobrze wgram i będzie telefon działać to gwarancja dalej jest To za niedługo poszukam na forum jak odblokować tego bootloadera, potem recovery, a dalej to już raczej będę wiedział, bo bawiłem się kiedyś cyanogenmodem, to pewnie wgrywa się podobnie. Jednak nie dałem rady, poległem na pierwszym punkcie. Korzystałem z tego poradnika, nie wiem czy dobry, innego nie znalazłem: W pierwszym punkcie trzeba mieć 100 punktów, a ja mam 50 punktów i 2 risk detected. Co to znaczy? Skąd brać te punkty? I co to za 2 zagrożenia? Jak nawet nic nie mam w telefonie. To już nie jest ważne bo wgrałem inaczej globala. Trochę się zaczynam zapoznawać z tym telefonem i mam jeszcze dwa pytania: 1. Gdzie w ustawieniach jest opcja, żeby było menu? Tak żeby menu było osobno a ekran główny był osobno. 2. Jak połączyć się z kontem Xiaomi? Gdy wchodzę w konto Xiaomi to na dole pokazuje mi się "Sprawdzanie statusu Lokalizacji urządzenia" i tak sprawdza i sprawdza i nic. Czy da się to sprawdzanie pominąć i jakoś inaczej połączyć się z kontem Xiaomi?
 14. @wojtekmarchewka To może inaczej, czy da się te operacje wycofać tak żeby nie było widać że się odblokowywało bootloader i recovery?
 15. @wojtekmarchewka Czyli najpierw trzeba odblokować bootloader i potem będzie dało rado wgrać innego softa? Tylko pewnie odblokowanie bootloadera powoduje utratę gwarancji.
×
×
 • Create New...