Jump to content

animaes

Użytkownicy
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi 9T 6/128

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

animaes's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputation

 1. Cześć! Prośba o wyjaśnienie instrukcji z głównego posta tego wątku. "W menadżerze plików tworzymy folder /GCam/Configs7/ i wrzucamy wybrany przez nas plik konfiguracyjny. Po wrzuceniu uruchamiamy aplikację Gcam i klikamy dwa razy na ciemne pole obok przycisku robienia zdjęcia i wybieramy odpowiedni plik konfiguracyjny" Odpowiedni, czyli jaki? Pod wskazanym linkiem w zakladce Xiaomi Mi 9T / Redmi K20 znajdują się 4 pliki konfiguracyjne. Który wybrać? Czym się one różnią? Megacam_V2.xml predefinito-v3.xml damm10-best-mi-9t-v4.xml GCam7_3_3lt0n.xml
 2. Cześć! Kolor skóry na fotce z aparatu przedniego Mi 9T wypada bardzo blado. Znacznie bledziej niż w rzeczywistości. Czy da się te kolory skory podciągnąć na stockowej apce bez używania GCam? W załączniku przykładowa fotka jednego z youtuberów, widać na niej to o czym piszę powyżej.
 3. Także mam 11.0.5. Przyjrzałem się uważnie i efekt zmiany nasycenia kolorów w pierwszej klatce występuje zarówno H265 i H264. Najbardziej jest to widoczne w momencie kliknięcia w Play na video. Na miniaturze filmu kolory są znacznie żywsze niż zaraz po uruchomieniu video. Nie zauważam tego efektu po zmianie playera np na VLC czy Google Zdjęcia.
 4. Cześć! Zmieniłem tryb nagrywania video w 4K na H.265, aby obejść klatkowanie w pierwszcyh sekundach. Przy wszystkich samplach 4K w trybie H.265 zauważyłem jednak, że w pierwszej sekundzie zmieniają się kolory z nasyconych na znacznie mniej intensywne. Widoczne jest to także po zgraniu pliku i odtworzeniu np. na TV. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
 5. Przejrzałem i nic godnego uwagi nie znalazłem. Dlatego pytam drogich kolegów z forum o opinię w tej sprawie.
 6. Panowie, warto wykonać aktualizację MIUI Polska z wersji 6.9 (październik 16) na 7.4 (kwiecień 17) dla RN4? Minęło pół roku, zastanawiam się czy wprowadzono jakieś istotne poprawki, aby bawić się w update.
 7. Cześć, jestem szczęśliwym posiadaczem RN4, które służy mi już kilka tygodni bez większych zarzutów... poza jednym. Zweryfikowałem, iż mój rozmówca telefoniczny przestaje mnie słyszeć kiedy zmieniam pozycję stojącą na leżącą. Innymi słowy - coś dzieje się niedobrego z mikrofonem, gdy kładę się na łóżku z telefonem. Zazwyczaj są to sporadyczne spadki jakości mojego głosu (rozmówca nic nie rozumie), które trwają kilka sekund. Częstotliwość występowania raz na 5-10min. Testowałem analogiczną sytuację i sposób trzymania telefonu z innymi urządzeniami i problem nie występował. Testowałem również z RN4 rozmowy "na leżąco" z kilkoma rozmówcami i każdy potwierdzał pojawiające się zakłócenia. Czy ktokolwiek spotkał się z podobnym problem i wie jak można go rozwiązać?
 8. Dalej wg instrukcji z tego linka: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ UWAGA! Ze względu na to, że Redmi Note 4 jest szyfrowany domyślnie, zaraz po wgraniu TWRP i rozpoznaniu urządzenia należy wykonać komendę: fastboot format userdata A odpowiadając bezpośrednio na Twoje pytanie, darer: TWRP należy wgrać w taki sposób: https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb#more-14743
 9. Odblokuj bootloader, wgraj TWRP (Nickel), zainstaluj xiaomi.eu (MIUI Polska). Ja przeszedłem z Globala PL na MIUI Polska ze względu na niedziałający GPS. Teraz wszystko śmiga.
 10. Napisałem w poście powyżej jaki - Global ROM 8.03. Czy muszę zrootować telefon aby podmienić gps.conf? Czy ma to jakieś znaczenie, że pomimo Global Rom z polską wersją językową mam w Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Region -> Chiny (systemowe)? Brak możliwości zmiany. Dla potomnych: Xiaomi Redmi Note 4 GPS nie uruchamia się, nie łapie fixa. Rozwiązanie: przejście z systemu Global 8.0.3 na najnowszą wersję MIUI Polska. GPS działa poprawnie, fix ustawia się w kilka sekund.
 11. Cześć, w moim telefonie z Global ROM 8.03 występuje następujący problem: brak reakcji po uruchomieniu GPS. Nie pojawia się nawet ikona po kliknięciu w GPS w pasku dostępu. Testowałem za pomocą apek GPS Status oraz GPS Test. Brak fixa w obu. W tej drugiej 22 satelity "in view", 0 "in use". Nie działa oczywiście żadna funkcja lokalizacyjne np. w google maps. Jakiś pomysł jak rozwiązać powyższy problem? Jedynie co mi do głowy przychodzi do reset do ustawień fabrycznych.
 12. Dla potomnych:Xiaomi Redmi Note 4 Global ROM wykonany pomyślnie za pomocą następującej instrukcji: http://en.miui.com/thread-370620-1-1.html
 13. Przyłączam się do prośby pasi17 o pełne wyjaśnienie instalacji globala. Niestety szczątkowe informacje "Rom trzeba wgrać przez Spflash tool" nic nie mówią.
 14. Cześć wszystkim! Dzisiaj dotarł do mnie RN4 i wieczorem zabieram się za instalację polskiego softu Global jest już dostępny, więc o ile dobrze rozumiem z tej instrukcji można pominąć punkty: 1. Instalacja china dev rom 2. Odblokowywanie bootloadera I dalej wszystko wg instrukcji, prawda? Acid napisał, że W jaki sposób można to zrobić?
×
×
 • Create New...