Jump to content

sp4ubw

Użytkownicy
 • Posts

  1,773
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

Everything posted by sp4ubw

 1. Jak zostawisz auto to będziesz mieć podciągane do 25600. Więc jeśli potrzebujesz to tak.
 2. sp4ubw

  MIUI 9.6.5

  Którego TWRP używasz? Zresztą nieważne, już sprawdziłem. Ktoś tam wcześniej wprowadził w błąd jak pytałem jak działa to TWRP. Trzeba samemu instalować i sprawdzać bo ludzie na proste pytania nie potrafią udzielić odpowiedzi. W tym i w innych wejdziesz przez Cancel do TWRP, a nie jak pisali, że nie da się. I teraz dwa scenariusze - masz szyfrowanie - zobaczysz krzaki, nie masz szyfrowania - widzisz wszystko i robisz co chcesz. Tak to działa.
 3. Rozumiem, że używasz na EEU? Stąd braki opcji zapewne.
 4. Z jakimi problemami? Bo jakoś nie zauważyłem żadnego.
 5. O tym też już była tutaj dyskusja. Stock robi ostre niezależnie od warunków oświetleniowych. Jako, że nie nazwali tego jakoś specjalnie to wypada podciągnąć pod skrót EIS.
 6. Dziękuję, dużo lepiej to się teraz czyta. Co do ISO wysokiego, niestety tylko auto ustawia do tylu. Można wrzucić mody bibliotek, ale to nie do końca działa jak powinno. Szum jest bo musi być, ale zdjęcia są lepsze niż w trybie nocnym stockowym. Dlatego warto stosować. Sprawdź dokładnie. Nie ma tego w wyborze ustawień bo nie ma. Może i lepiej bo zaraz by wszyscy pisali, że im zdjęcia szumią w nocy. Zanim napiszesz, ze nie ma szczegółów bo podciąga ISO to sprawdź jeszcze raz, są szczegóły tylko zaszumione. Osobiście lubię szum i takie zdjęcie ma sens w nocy. Nie neguję Gcama pod tym względem bo jak niejednokrotnie podkreślałem, robi to dobrze, tylko nie ma stabilizacji i mieć nie będzie, więc... Nie ma sensu powtarzać
 7. Chcesz dyskutować - usuń wulgaryzmy. Inaczej nie chce mi się kontynuować..
 8. Nie używaj wulgaryzmów, to po pierwsze. Po drugie w trybie ręcznym możesz ustawiać ISO do 25600 ustawiając auto i było to już opisane.
 9. @Zibi1970 nic się nie mija. Ciągle powtarzamy,że jakość zdjęcia z Gcam jest lepsza, ale zrobienie ostrej foty jest trudne. Co w takim MI8 nie jest trudne. W MI9 Gcam więc nie ma zastosowania chyba, że ktoś chce to używa. Niby czemu nie. Zawsze fotografując architekturę można zrobić tych zdjęć 10 i wybrać najlepsze. Wszystko kwestia potrzeb. Natomiast do zdjęć w ruchu czy szybkich pstryków z ręki - nie nadaje się. Naprawdę lepiej w trybie manualnym podbić ISO do 25600 i zrobić zdjęcie niż zrobić je Gcamem. Efekt będzie lepszy. I teraz tak, to że nie ma optycznej stabilizacji zmienia wszystko. Więc Twój wpis mija się z prawdą. Co do Modeli, które opisałeś. tak nie mają, ale tak jak MI9 mają EIS, który działa w trybie zdjęć i są ostre również w trybie nocnym co nijak się ma do Gcama, który nie ma EIS i wszystko będzie poruszone w nocy. I antycypując, EIS w Gcam nie będzie istniał dalej. Jest to funkcja, która działa tylko i wyłącznie w aplikacji fabrycznej. Dalej, w Gcam nie ma prostowania perspektywy i naprawy twarzy w trybie obiektywu 13mm i też nie będzie. Dalej, nagrywanie filmów 60fps, też słabo. Dalej, Gcam i bokeh - zdjęcia zrobione aplikacją firmową możesz potem edytować w galerii, tych z Gcama już nie. Dalej, Znak wodny, możesz wrzucić dowolny i potem jak nie chcesz to go włączasz i wyłączasz. W Gcam nie ma takiej możliwości. Dalej. Stopień zaszumienia zdjęć w obiektywach innych niż 27mm. W stockowej aplikacji - poprawnie, w Gcam nieakceptowalne w słabszych warunkach oświetleniowych. Dalej, Stock daje 48MP i pomijając wszystko zdjęcia maja lepszą szczegółowość niż 12MP, głównie przez inne odszumianie, ale mają. w Gcam masz tylko 12MP i nic nie poradzisz. Dalej, Balans bieli. Stock, poprawnie w wielu warunkach oświetleniowych, a Gcam, jak podejdzie. W nocy nie radzi sobie zupełnie. Wszystko jest przekłamane. Dalej uważasz, że mijamy się z prawdą i Gcam w MI9 jest lepszy? Co do przykładów, używam MI9 od ponad 3 miesięcy i zrobiłem tyle testów, że nie potrzebuję Twoich przykładów. Skończyło się to wywaleniem Gcam - bo nie był do niczego przydatny.
 10. A coś więcej, jaki soft masz? Bo jak xiaomi.eu to setki razy padało takie pytanie i wystarczy lupka.
 11. Czyli to chrome, a nie system. Wywal i będziesz mieć spokój.
 12. Po aktualizacji softu? Przeglądarki? To chrome czy inna?
 13. Jakby ktoś potrzebował, motyw z MI9 Transparent Edition. W zipie spakowany motyw w formacie *.mtz do wrzucenia i wykorzystania z aplikacji motywy. Mi9+TE+V2.zip
 14. Na początku tego też nie było na xiaomi.eu. Dlatego wrzuciłem wtedy mody na przycisk do całkowitego jego wyłączenia. Dopiero po kilku wydaniach zostało to zrobione w sofcie. Jak ktoś chce to może i teraz mod wrzucić i całkowicie wyłączyć przycisk SI.
 15. Działa, to, że u Ciebie akurat coś nie zatrybiło nic nie znaczy. Nie trzeba niczego aktualizować, to są bety i robisz to licząc się z wipe, jeśli coś nie tak.
 16. Nic nie jest na rzeczy, rom działa prawidłowo. Jak nie to wipe i będzie dobrze.
 17. Nie zauważyłem. ROM stawiany na czysto. Wszystko idealnie.
 18. Dokładnie, albo jak u mnie 2 dni 6h i 7h SOT na RN7
 19. Co masz za ładowarkę bo u mnie tez zero problemów, tyle, że wszystkie ładowarki mam oryginalne od Xiaomi.
 20. Też prawda, ale zakładam, że jak ktoś tutaj pisze nie dodając, że męczy się z EEU lub globalem to ma normalny soft, czyli xiaomi.eu. W każdym razie na xiaomi.eu, można ten przycisk wyłączyć całkowicie.
 21. @TED tak jest przecież, możesz całkiem wyłączyć.
 22. sp4ubw

  MIUI 9.6.5

  @QBAQ już dodaję w modyfikacjach z opisem, dzięki. Napisz mi tylko czyja to wersja, żeby opis był kompletny. BO jak nie wzsx to nie będę w tej samej gałęzi dodawał. Aha, blokada wzorem działa na TWRP? dobrze rozumiem, że nie wejdziesz jak nie znasz wzoru? Bo w wzsx 0523 jak nie znasz wzory to masz krzaki zamiast plików, ale TWRP działa normalnie. Co do softu, już pisałem w dziale MI9, działa bardzo dobrze. Chyba też wybudzanie jest mniejsze, bo przez 7h zeszło mi jakieś 3%.
 23. Tak na szybko, soft w wersji 9.6.5 działa poprawnie. Poprawiony kalkulator wygląda dużo lepiej. Klawiatura dalej błyska z animacją czytnika, ale da się to przeboleć, może kiedyś się to zmieni. Ogólnie wygląda, że wszystko ok.
 24. sp4ubw

  MIUI 9.5.30

  @mrosi a co za banki? Bo tak czytam o problemach z płatnością przez Gpay i na karcie BZWBK, teraz Santander, nie ma żadnych problemów z Gpay. Zmiany softu, wipe, zmiany telefonów, nie ma znaczenia, ciągle działa. Wszyscy płakali, ze na MI8 nie działa, to specjalnie kupiłem MI8 w maju aby to sprawdzić i oczywiście działało. Tak samo jak teraz na MI9, płaciłem dzisiaj kilka razy w różnych miejscach. Oczywiście korzystając z Gpay, chociaż mój bank i tak umożliwia płacenie bez tej aplikacji.
×
×
 • Create New...