-
Postów
13 606 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
425
Treść opublikowana przez Acid
-
jaki to model ? Redmi dote 4g 2gb ram 16 gm rom dual sim 4*1,2 ghz snapdragon?
Acid odpowiedział(a) na PelinRad temat w Dyskusja ogólna
Niestety wilgotny monsunowy ma OTA ale nie umiarkowany. -
To, że będzie nowa to więcej niż pewne. Co ciekawe w MiFit w tłumaczeniu zaszyte są ustawienia czy funkcje mierzące puls. W ostatniej wersji to zauważyłem. Może to oznaka nowej wersji MiBand.
-
Ok ale czyli teraz masz działający internet z PC tak? I dopiero wgranie nowego romu np. za tydzień popsuje to? I pytanie najważniejsze: jak nie działa to co wtedy? Jak to wygląda? I co jeszcze ważniejsze jak wygląda logcat z momentu włączenia funkcji?
-
.... po.... parunastu tygodniach? A nie wpadłeś geniuszu na to, że na xiaomi.eu zdecydowaliśmy się wydać wersje stabilne raptem miesiąc temu? Nawet sobie ciebie nie przypominam na pw ale kiedy o tym pisałem to nie było planów na stable. Poza tym zbyłem cie gdyś pytał o unroot co jest kompletnym bezsensem dla jednej osoby skoro masz stable już bez root.
-
jaki to model ? Redmi dote 4g 2gb ram 16 gm rom dual sim 4*1,2 ghz snapdragon?
Acid odpowiedział(a) na PelinRad temat w Dyskusja ogólna
Eh. Pobierz ze strony miuipolska rom 5.6.18 i zainstaluj wg metody 1. -
Jedno jest pewne. Pobierasz nieprawidłowy rom. Bo update nie ma 60MB więc pobierasz chińskie OTA.
-
jaki to model ? Redmi dote 4g 2gb ram 16 gm rom dual sim 4*1,2 ghz snapdragon?
Acid odpowiedział(a) na PelinRad temat w Dyskusja ogólna
Co robić? Podać w końcu jakieś konkrety bo od początku w zasadzie nic nie wiadomo co robisz. Jaki rom instalujesz (nazwa pliku konkretnie)? Jaką wersję masz obecnie? Jeśli mimo tego masz aktualny rom bo skąd pobrałeś i czy sprawdzałeś czy dobrze (suma md5)? Jeśli robisz update.zip to czy z SD czy pamięci wewnętrznej? -
Yy nie domyślnym tylko Testkey. Znajdziesz go choćby na micode w jednym z repo do patch_rom. I podpisz z opcją -w Wysłane z MI Note Pro
-
Przecież wszyscy to wiedzą. Najwyżej sam pomyliłeś terminy bo Global to rom Xiaomi na Azję ale oczywiście bez europejskich języków. Xiaomi.eu to multilang z polskim. I akurat robimy Stable bez root. Wersje stabilne są normalnie do pobrania ze strony z działu Pobierz MIUI. Wysłane z MI Note Pro
-
Chyba błąd jest gdzieś po Twojej stronie. Kolega z xiaomi.eu sprawdził i jemu działa opcja. Używasz najnowszego PC Suite? Wysłane z MI Note Pro
-
A aplikacja do tego jest kopią MiFit. http://www.zeaplus.com/zeaplus-band-feature Tak czytajcie gizchina... Wysłane z MI Note Pro
-
Nie. To wpis build.prop działa od bootowania Wysłane z MI Note Pro
-
Wygląda prosto: MiPCSuite jest dla windy. Ja w ogóle nie korzystam z narzędzi Xiaomi. Nawet MiFlasha nie mam bo fastbooty wgrywam przez fastboot w terminalu przez odpalanie skryptu .sh. Podejrzewam, że jest jedna rzecz, która to może psuć. Mianowicie w build.prop dodajemy wpis ro.adb.secure (czy jakoś tak) na końcu pliku. Usuń tą linijkę i sprawdź.
-
Hm ano może dlatego, że nie używam Windowsow więc tej opcji nigdy nie widziałem. Wysłane z MI Note Pro
-
Nic. Co byś dalej chciał? TWRP nie jest potrzebne. Instalacja romu powinna działać najlepiej właśnie na tym recovery.
-
Gdzie niby jest opcja udostępniania neta z PC? Przecież MIUI nie ma tej funkcji. To co piszesz to nijak ma się do wersji. Przecież rom xiaomi.eu nie wpływa na jakość dźwięku czy powiadomienia skoro to jest core MIUI i zależy od tego co tam MIUI zrobi albo nie. Ewentualnie ten dźwięk to wynik działania Vipera. Owszem nie zawsze jest tak. Jestem sam świadomy, że niektóre drobne rzeczy np. czarne motywy mogą być popsute (albo były) ale to wynika z narzędzia jakiego używamy do dekodowania aplikacji, którego nie do końca rozumiemy nawet po paru latach. Czy każę zostawić temat? No cóż 99% ludzi zgłasza błąd, robi szum, problemy ale nic więcej nie pomaga by problem rozwiązać a on sam się nie rozwiąże. Podajesz ze 3 problemy ale nie wiadomo jaka wersja, jakie logi, co przed było co po... itp.
-
Tylko jaki sens? Skoro masz Stable z polskim... Wysłane z MI Note Pro
-
To ja tylko formalnie wyjaśnię, że format /system to relikt z czasów starych cwm gdzie taka opcja była i powiedzmy kiedyś tam się to przydawało. Teraz romy same formatują partycję /system (wystarczy otworzyć updater-script by samemu się przekonać). Innymi słowy updater prawie od razu po montowaniu partycji wykonuje format /system i tam potem rozpakowuje z zipa część idąca na /system. Natomiast full wipe/factory reset czy to z recovery czy MIUI to czyszczenie /data/data i /cache, ale w żadnym wypadku nie /system bo tam fizycznie macie aplikacje systemowe, a jak wiadomo po full wipe telefon po restarcie wchodzi w system bez konieczności instalacji systemu z zip. I dlatego też pojawia się samouczek bo wyczyszczono dane użytkownika. Druga odmiana to full wipe z czyszczeniem nośnika USB czyli całego /data w obecnych telefonach Mi gdzie jest jedna partycja. Ale to robi się już z recovery opcją wipe all (zamiast user data) lub z MIUI z opcją czyszczenia nośnika.
-
Tak jak instalujesz update do Windowsa. Robi się format?
-
Panel/obudowa biały/czarny do Mi4 - są w sprzedaży ?!?
Acid odpowiedział(a) na kulig007 temat w Kupno urządzeń Xiaomi
Xiaomi nie sprzedaje części ale nie znaczy to, że ta klapka nowa nie jest. Ten sprzedawca albo kupuje telefony i demontuje albo zamawia poszczególne części w Chinach u dystrybutora. Akurat ta klapka jest dostępna nawet u mojego dostawcy więc to nic szczególnego. Są sklepy internetowe chińskie, które sprzedają tylko części do Xiaomi, Meizu itp i oni telefony demontują. Ale też nie zawsze i nie wszystko. Np ekrany do Mi2, które są w obrocie w większości to nieoryginalne produkty i te są kupowane przez tych dystrybutorów gdzie indziej. Wysłane z MI Note Pro -
W Chinach nie ma Vatu takiego jak tutaj więc jak odliczysz coś czego chińczyk nie doliczy? Inaczej jeśli kupisz telefon np w sklepXiaomi.pl to dostaniesz fakturę VAT. O kupnie prosto z Chin zapomnij bo i tak to niemożliwe. Musisz kupić u pośrednika. Wysłane z MI Note Pro
-
Nie bardzo mi się chce śmiecić system ale uwierz mi. Wszystko jest tak jak trzeba. Z połączeniami jest podobnie. Jak dostanę telefon i np. nie odbiorę to w rejestrze przy tym nieodebranym numerze pokazuje się ikonka numeru karty. Kiedy chcę oddzwonić klikam prosto w ten kontakt i nie zastanawiam się z którego numeru. Po prostu leci automatycznie z tego, na którego numer dzwonił. Ja chcę wybrać jednak drugi SIM to długo naciskam i jest menu Połącz z SIM1 czy SIM2. Podobnie z wpisywaniem numeru z klawiatury. Przycisk dialera masz na dole podzielony i zawsze możesz wybrać czy na numer dzwonisz z 1 czy 2. To jest w sumie to samo co pokazałeś wyżej ale nie masz okna pop up tylko jest to już w interfejsie. Natomiast jak wybierasz kontakt z bazy kontaktów to faktycznie MIUI nie ma widocznej opcji przypisania karty do kontaktu. ALE. Jak wybierzesz kontakt to połączy z ostatniej używanej karty. Co więcej możesz długo nacisnąć na numer w tym kontakcie i też wybrać SIM 1 czy 2. Generalnie bierz telefon i tyle.
-
Oczywiście, że jest wielu. W Shenzen przy galerii jak znajdziesz chińczyka i pokażesz mu dolary to się spyta ile i za ile byś chciał. Jak dasz $1 za sztukę to masz obudowę z materiałów i jakości za $1. Jak dasz $5 to możesz sobie wymagać, żeby była twardsza i dostaniesz to co chcesz za te 5 dolców. Oryginalne obudowy też są różnie wykonane. Jedne bywają kruche a inne nie. To tak jak Sony miało kiedyś pękające szkła w którejś Xperii. Pewnie zależy od partii/linii produkcyjnej/fabryki itp. W Mi3 mam cały czas do czynienia np. z dolnym flex part USB. Gdzie w jednej dostawie mam ładnie wszystko spasowane, płytka ma centryczny owiert więc pasuje do wypustów, a potem dostaję dostawę gdzie ni cholery nie zamontuję części bo owiert jest przesunięty. Sam pracuję w firmie produkcyjnej i o ile wyrób jest kontrolowany to np. gdy partia ma wadę ale nie powodującą wadliwego działania gotowego urządzenia to jest wysyłana do oceny przez klienta. A klient może taką partię wziąć (po niższej cenie np.). Oczywiście u nas to niedopuszczalne by klientowi urządzenie się np. zapaliło bo wziął wadliwy wyrób ale w Chinach przy takiej masowej i taniej produkcji, gdzie liczy się cena detalu wszystko jest do zrobienia.
-
No przecież po to jest ta opaska. To ona ma budzić a nie telefon. Lol. Tu chodzi by wibracja delikatnie obudziła przy płytkim śnie. Telefon może być daleko od łóżka, możesz nie słyszeć, może się zawiesić... Budzisz się ty a nie żona obok. Wysłane z MI Note Pro
-
Aplikacji nie ma. A latarkę na stałe włączasz wciskając power. Wysłane z MI Note Pro
