@Vergiliusz @Mlynkov
A mnie ciągle zastanawia jaką zależność ma wielkość ekranu LCD w stosunku do poboru prądu. Wszyscy o tym piszą, a jakoś nigdy nie widziałem porównania poboru prądu przez podświetlenie wyświetlacza. Czy ekran większy o cal pobierze dużo więcej energii, a jeśli tak do dlaczego i ile. Czy jasności ekranów są identyczne gdyż wtedy takie stwierdzenie ma jakieś poparcie fizyczne, etc.