Przed jutrzejszą konferencją: Xiaomi pokaże 10 nowych produktów

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Już jutro odbędzie się konferencja Xiaomi, podczas której swoje coroczne przemówienie wygłosi CEO firmy, Lei Jun. Dziś odpowiedział on na niektóre pytania dotyczące zbliżającego się pokazu.

Zapytany o to, dlaczego jego przemówienie będzie tak długie (przypomnę, że ma ono trwać około godziny, zaś cała konferencja – trzy), odpowiedział, iż składają się na nie 3 duże historie związane z najgorszymi momentami jego życia. Jedna z nich ma dotyczyć jego osobistego kryzysu związanego z niepowodzeniem tworzonego przez siebie produktu, którego doświadczył w wieku 26 lat.

Lei Jun odniósł się także do cienkości nadchodzącego Xiaomi MIX Fold 2, które po rozłożeniu ma mieć zaledwie 5,4 mm grubości. Wzbudza to naturalne obawy pod względem wytrzymałości urządzenia, lecz jego zdaniem chińscy użytkownicy (ponieważ produkt nie trafi na rynki globalne) nie powinni być pod tym względem rozczarowani, bo komponenty takie jak zawias czy środkowa rama zostały wykonane z materiałów “znacznie lepszych niż branżowy standard” i zostały sprawdzone w dziesiątkach testów niezawodności. Grubość i waga mają być zbliżone do tego, co możemy uświadczyć w iPhonie 13 Pro Max włożonym w etui.

Szef Xiaomi napisał również, iż podczas jutrzejszego pokazu zostanie zaprezentowanych 10 urządzeń firmy z różnych segmentów jej ekosystemu. Wedle już opublikowanych materiałów mamy mieć do czynienia m.in. ze składanym MIX Fold 2, nowym smartfonem Redmi K50 Ultra, tabletem Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 czy zegarkiem Xiaomi Watch S1 Pro. Zapewne firma pokusi się również o zaprezentowanie urządzeń z segmentu IoT; parę godzin temu na chińskich stronach Xiaomi na Weibo pojawiły się informacje o pralce łączącej funkcje prania i suszenia ubrań Mijia Washing and Drying Machine, a także pochłaniaczu powietrza Mijia Smart Smoke Purifier P1.

Według informacji zamieszczonych w ofercie niektórych chińskich sklepów pralka Mijia Washing and Drying Machine podzielona jest na dwie części: górną, która może pomieścić 5 kg ubrań do wyprania, a także dolną, która umożliwia wypranie 10 kg ubrań i wysuszenie 7 kg. Cała maszyna to jednoczęściowa konstrukcja stalowa, wyposażona w niezależny system amortyzacji dla górnego i dolnego cylindra. W jej górnej części zauważyć możemy panel dotykowy umożliwiający kontrolę nad urządzeniem, którą można sprawować również za pomocą aplikacji Xiaomi Home. Pochłaniacz powietrza Mijia Smart Smoke Purifier P1 charakteryzuje się natomiast ciśnieniem powietrza na poziomie 600 Pa, maksymalnym ciśnieniem statycznym 900 Pa, prędkością powietrza w szczelinie ssącej wynoszącą 13 m/s, redukcją zapachów o 95% i separacją tłuszczu na poziomie 88%.

Nie zabrakło również pytania o nową wersję MIUI. Lei Jun odparł, iż obecnie zespół odpowiedzialny za rozwój mobilnej nakładki skupił się na jej optymalizacji pod nowego Folda oraz tablety. Zapewnił również, że programiści są świadomi oczekiwań użytkowników. “Przed wydaniem nowej wersji zbudujemy jej solidne podstawy” – dodał. Według jego stanowiska obecnie trwa seria kluczowych przełomów w ewolucji podbudowy MIUI, a bazowe doświadczenie jest aktualizowane o szereg optymalizacji (czy tak rzeczywiście jest, odpowiedzmy sobie sami).

Szef Xiaomi stwierdził, iż na jutro planuje pewne nieoczekiwane niespodzianki. Nie zdradził w tej kwestii żadnych szczegółów, zatem można jedynie spekulować, o co chodzi. Czy dowiemy się czegoś więcej na temat Xiaomi Auto? Kto wie…

Źródło: Weibo, ITHome

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner