Testy autonomicznej jazdy w Xiaomi Auto

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Wygląda na to, że projekt Xiaomi Auto przebiega zgodnie z oczekiwaniami. Wczoraj pojawiły się w sieci zdjęcia samochodu testującego moduł autonomicznej jazdy Xiaomi.

Pierwszy elektryczny pojazd tej marki ma zostać pokazany za dwa lata, ale już trwają prace nad jego konstrukcją i funkcjami, a na ulicach pojawił się pojazd, którego zadaniem było testowanie autonomicznego modułu jazdy dla przyszłego auta marki. Poniżej przedstawiamy jego zdjęcia Oczywiście nie jest to prototyp tego, co będzie można zobaczyć od Xiaomi w 2024 roku, lecz samochód innej firmy testujący moduł.

Na powyższych zdjęciach możemy dostrzec napis XIAOMI PILOT TEST. W pojeździe zainstalowany jest również czujnik LiDAR widoczny na dachu pojazdu. Prawdopodobnie służy on do kontroli toru jazdy, jak i wykrywania potencjalnych przeszkód oraz pojazdów na drodze. Według plotek pojazd testowy jest własnością marki BYD, która prawdopodobnie będzie dostarczać akumulatory do pojazdów elektrycznych. Współpraca nie byłaby niczym dziwnym, bo wspomniana firma wspierała również chińskiego giganta na przykład w produkcji ceramicznych plecków niektórych smartfonów.

Źródło: XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner