Dziś na oficjalnym profilu Redmi w serwisie Weibo pojawiła się grafika informująca o tym, iż do portfolio smartfonów z niedawno wydanej serii K50 trafi w sierpniu nowy model. Nie będzie to jednak, jak głosiły plotki, Redmi K50S czy jego wersja Pro. Nowy wariant ma mieć nazwę Redmi K50 Ultra, czym nawiązywać będzie do wydanego dwa lata temu Redmi K30 Ultra.
Redmi K50 Ultra, według oficjalnych informacji, będzie posiadać flagowy procesor Snapdragon 8+ Gen 1, czyli ośmiordzeniowy układ wyprodukowany w 4-nanometrowym procesie technologicznym o maksymalnym taktowaniu 3,2 GHz, który mogliśmy już uświadczyć w telefonach z serii Xiaomi 12S. Nowemu procesorowi ma towarzyszyć również ulepszony system chłodzenia; nie podano na jego temat jednak żadnych informacji. Można tylko spekulować, czy do nowego telefonu trafi chłodzenie znane np. z Xiaomi 12S Ultra, czy też Redmi postawi w tej kwestii na już wypróbowane, bardziej tradycyjne rozwiązania. Wariant Ultra ma się również charakteryzować “bardziej agresywnym tuningiem”, który ma zapewniać lepszą wydajność w grach mobilnych.


Nie zdradzono na ten moment więcej w aspekcie specyfikacji technicznej urządzenia. Plotki głoszą, że ma ono mieć ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+ (lecz nie znamy jego przekątnej) ze wsparciem dla odświeżania 120 Hz i technologii HDR10+. Bardzo prawdopodobne jest również zaimplementowanie ładowania o mocy 120 watów; nie wiadomo jednak, jaką pojemnością baterii będzie się cechować Redmi K50 Ultra. Niewiadomą pozostaje również aparat: niektórzy twierdzą, iż będziemy mieć do czynienia z obiektywem 50 Mpx, lecz są i tacy, którzy uważają, że Redmi mogłoby wykorzystać okazję do pokazania pierwszego w historii firmy telefonu z aparatem o rozdzielczości 200 Mpx. Wszystkiego zapewne dowiemy się w ciągu najbliższych dni lub też paru tygodni.
Redmi K50 Ultra może trafić na rynek globalny jako Xiaomi 12T Pro, lecz nie jest to jeszcze pewne; więcej zapewne będzie wiadomo w okolicach premiery urządzenia, gdy pojawi się dla niego oprogramowanie MIUI w wersji chińskiej.
źródło: Weibo (link w nagłówku)