Konferencja Xiaomi już w czwartek. Będzie bardzo długa

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Dziś na oficjalnym profilu Xiaomi na Weibo pojawiła się informacja, iż w czwartek, 11 sierpnia o godzinie 13:00 czasu polskiego odbędzie się konferencja firmy, podczas której swoje coroczne przemówienie wygłosi jej szef, Lei Jun. Zapowiedział on już, że będzie trzeba zarezerwować sobie więcej czasu na obejrzenie całości transmisji, bowiem ma ona trwać… aż 3 godziny.

Godzinę zajmie bowiem sama mowa CEO Xiaomi. Ma ona być poświęcona przede wszystkim niepowodzeniom związanym z rozwojem osobistym i temu, co Lei Jun z nich wyciągnął. W przedkonferencyjnej zapowiedzi mówił on o jednej z takich sytuacji, która zdarzyła się w 1996 roku. Wtedy to on i inni wysoce wykwalifikowani programiści wydali ponad 2 miliony dolarów na opracowanie serii komponentów “Pangu”, takich jak WPS, przetwarzanie formularzy i systemy operacyjne, ale nikt o nie nie prosił. W oczach szefa Xiaomi to niepowodzenie było tylko początkiem. W ciągu 30 lat w branży doświadczył on długiej historii frustracji i udręki, ale po wielu zmaganiach, dezorientacji, a nawet poddawaniu się, wciąż udawało mu się przetrwać. Podczas swojego przemówienia chce on się skupić właśnie na tym aspekcie i podzielić się swoją opinią w tej materii.

Po przemówieniu mamy z kolei dowiedzieć się więcej na temat nowych urządzeń firmy. Nie ujawniono niestety żadnych informacji na temat tego, co konkretnie zostało pokazane. Rok temu mieliśmy okazję zobaczyć np. smartfon Xiaomi MIX 4 czy powracającą po kilku latach nieobecności serię tabletów Xiaomi Pad 5, dwa lata temu przy podobnej okazji zaprezentowano Mi 10 Ultra i Redmi K30 Ultra. Być może w tym roku firma zaprezentuje drugą generację składanego MIX Folda czy Xiaomi Pad 6, ale na razie możemy w tej kwestii jedynie spekulować. Pokazy mają trwać około dwóch godzin, zatem z pewnością nie będą to jedyne urządzenia, jakie zobaczymy podczas tejże transmisji.

źródło: Weibo (linki w artykule), mydrivers

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner