Skocz do zawartości

Ładowarka samochodowa


djpyton

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 10/24/2015o13:22, djpyton napisał:

Witam. Mam pytanie czy do mojego MI4C będzie pasować ta szybka ładowarka firmy Samsung http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5503996113 Będzie spełniać swoją rolę??

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

Witam. Czy kupiłeś tą ładowarkę i czy działa szybkie ładowanie? Chcę kupić ten sam model i nie wiem na 100% czy będzie działać fast charging.

Telefon wspiera Quick Charge 2.0, 9V 1,2A ale samsung u siebie nazywa to inaczej Adaptive Fast Charging i parametry są trochę inne 9V 1,67A. Ktoś ma taką i wie jak to jest?

Edytowane przez menager7
Poprawa tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Thursday, January 21, 2016o09:34, Bohyn napisał:

Wspiera mimo iz nie jest certyfikowany przez qualcolmma. Sony uch10 jest certyfikowany i ma 9v 1,7A

Choc jakakupilbym inna ladowarke samochodowa aukey cc-t1, tansza, z certyfikatem, youtube z gromem pozytywnych recek.

Dzięki. Zamówiłem tego Aukeya z Ali za 11,44$. Zobaczymy co to będzie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Moze ktoś wie taką rzecz jak telefon sie zachowuje przy ładowarce QC3.0 jak obsługuje tylko QC2.0, zmierzam do tego gdyż QC3.0 ma płynniejsze napięcia (od 3,6V do 12V) w przeciwieństwie do QC2.0 gdzie są tylko trzy napięcia (5V, 9V, 12V).

Różnica w cenie jest nie wielka miedzy ładowarką QC 3.0 vs 2.0 tylko kwestia czy sie opłaca i czy kompatybilność jest dwu stronna i telefon QC3.0 obsłuży QC2.0 i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dalszym ciągu nie wiem czy telefon będzie dobierał napięcia sztywno jak QC2.0 czy będzie płynnie jak w QC3.0. To ze jest kompatybilność to się dowiedziałem i tego nie neguje, interesuje mnie sprawa techniczna.

Bo zasadnicza różniąca miedzy QC3.0 a 2.0 (jak sie mylę to poprawcie) jest taka ze jest większy prąd ładowania i płynniejsze napięcia w stosunku do starszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompatybilność jest wsteczna. Procesor odpowiada za to jaki prąd wpuści. Ładowarka za to jaki daje. Jeśli telefon obsługuje qc 2.0 a ładowarka jest qc 3.0 to telefon się będzie ładował qc 2.0. To jest kompatybilność wsteczna. I kolega wam odpowiedział w pełni na wasze pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to nie tyle procesor co osobny chip odpowiedzialny za ładowanie. I tym sposobem jeśli telefon z qc2.0 podepniemy do ładowarki qc3.0, będzie on ładowany tylko napięciami zgodnymi z qc2.0. Najłatwiej to zrozumieć na podstawie usb 2.0 i 3.0. Jeśli oba urzączenia są usb3.0 prędkości są 3.0 i wszyscy zadowoleni, jeśli pendrive usb3.0 podepniemy do usb2.0 to właśnie złącze w pc będzie ograniczało urządzenie, natomiast w sytuacji odwrotnej czyli pendrive na usb 2.0 a pc z usb3.0 to wtedy złącze w pendrivie będzie ograniczało przesył. Taka sama zależność jest ze standardami qc. Prościej sie tego już nie da chyba wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie... A jak tak kompletnie nie wnikając w treść waszych powyższych postów, których ni groma nie rozumiem :P, pozwolę sobie tylko zapytać jak blondynka: czy to: http://www.gearbest.com/iphone-cables-adapters/pp_269157.html będzie mi współpracowało z wiekowym Matizem i przy okazji nie zrobi krzywdy telefonowi?

Jakby ktoś mógł odpowiedzieć jasno i konkretnie, bez zbędnej teorii, której i tak nie pojmę, to będę nad wyraz wdzięczna... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...