Jump to content

Ładowarka samochodowa


djpyton

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Dnia 10/24/2015o13:22, djpyton napisał:

Witam. Mam pytanie czy do mojego MI4C będzie pasować ta szybka ładowarka firmy Samsung http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5503996113 Będzie spełniać swoją rolę??

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

Witam. Czy kupiłeś tą ładowarkę i czy działa szybkie ładowanie? Chcę kupić ten sam model i nie wiem na 100% czy będzie działać fast charging.

Telefon wspiera Quick Charge 2.0, 9V 1,2A ale samsung u siebie nazywa to inaczej Adaptive Fast Charging i parametry są trochę inne 9V 1,67A. Ktoś ma taką i wie jak to jest?

Edited by menager7
Poprawa tekstu
Link to comment
Share on other sites

Dnia Thursday, January 21, 2016o09:34, Bohyn napisał:

Wspiera mimo iz nie jest certyfikowany przez qualcolmma. Sony uch10 jest certyfikowany i ma 9v 1,7A

Choc jakakupilbym inna ladowarke samochodowa aukey cc-t1, tansza, z certyfikatem, youtube z gromem pozytywnych recek.

Dzięki. Zamówiłem tego Aukeya z Ali za 11,44$. Zobaczymy co to będzie w praktyce.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Moze ktoś wie taką rzecz jak telefon sie zachowuje przy ładowarce QC3.0 jak obsługuje tylko QC2.0, zmierzam do tego gdyż QC3.0 ma płynniejsze napięcia (od 3,6V do 12V) w przeciwieństwie do QC2.0 gdzie są tylko trzy napięcia (5V, 9V, 12V).

Różnica w cenie jest nie wielka miedzy ładowarką QC 3.0 vs 2.0 tylko kwestia czy sie opłaca i czy kompatybilność jest dwu stronna i telefon QC3.0 obsłuży QC2.0 i odwrotnie.

Link to comment
Share on other sites

w dalszym ciągu nie wiem czy telefon będzie dobierał napięcia sztywno jak QC2.0 czy będzie płynnie jak w QC3.0. To ze jest kompatybilność to się dowiedziałem i tego nie neguje, interesuje mnie sprawa techniczna.

Bo zasadnicza różniąca miedzy QC3.0 a 2.0 (jak sie mylę to poprawcie) jest taka ze jest większy prąd ładowania i płynniejsze napięcia w stosunku do starszej wersji.

Link to comment
Share on other sites

Kompatybilność jest wsteczna. Procesor odpowiada za to jaki prąd wpuści. Ładowarka za to jaki daje. Jeśli telefon obsługuje qc 2.0 a ładowarka jest qc 3.0 to telefon się będzie ładował qc 2.0. To jest kompatybilność wsteczna. I kolega wam odpowiedział w pełni na wasze pytania.

Link to comment
Share on other sites

Dokładniej to nie tyle procesor co osobny chip odpowiedzialny za ładowanie. I tym sposobem jeśli telefon z qc2.0 podepniemy do ładowarki qc3.0, będzie on ładowany tylko napięciami zgodnymi z qc2.0. Najłatwiej to zrozumieć na podstawie usb 2.0 i 3.0. Jeśli oba urzączenia są usb3.0 prędkości są 3.0 i wszyscy zadowoleni, jeśli pendrive usb3.0 podepniemy do usb2.0 to właśnie złącze w pc będzie ograniczało urządzenie, natomiast w sytuacji odwrotnej czyli pendrive na usb 2.0 a pc z usb3.0 to wtedy złącze w pendrivie będzie ograniczało przesył. Taka sama zależność jest ze standardami qc. Prościej sie tego już nie da chyba wytłumaczyć.

Link to comment
Share on other sites

Obie będą tak samo działać więc ja bym sie kierował ceną. Osobiście posiadam Tronsmarta CC2PC i moge tylko powiedzieć że spełnia dokładnie deklarowane parametry przez producenta ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Panowie... A jak tak kompletnie nie wnikając w treść waszych powyższych postów, których ni groma nie rozumiem :P, pozwolę sobie tylko zapytać jak blondynka: czy to: http://www.gearbest.com/iphone-cables-adapters/pp_269157.html będzie mi współpracowało z wiekowym Matizem i przy okazji nie zrobi krzywdy telefonowi?

Jakby ktoś mógł odpowiedzieć jasno i konkretnie, bez zbędnej teorii, której i tak nie pojmę, to będę nad wyraz wdzięczna... ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...