Skocz do zawartości

Wymiana baterii MI4 WCDMA


JaroS

Rekomendowane odpowiedzi

Na XFS chyba jeszcze są. W 70-80 zł zamieścisz się na spokojnie. A co z wymianą, kwestia Twoich umiejętności. W każdym bądź razie warunków laboratoryjnych mieć nie trzeba i da się to zrobić w domu.

Na forum na pewno jest kilka osób, które udzieliłyby wskazówek

MI4W+sMIUI5.11.5+MiBand+Tapatalk+SwiftKey

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem również w polskim sklepie xiaomi4you ale mam wątpliwość co do oryginalności..

już mam na xfs za 15 euro, zamawiam 

P.s.

Jaki wynik SOT osiągacie na swoich Mi4?

Edytowane przez JaroS
Błędy ortograficzne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mam od 8.2014 i ogólnie codziennie pod ładowarka (od 12.2014 do 4.2015 pracowałem w Karasjok w Norwegii, w ekstremalnych warunkach pogodowych czasem było i - 35*C a telefon cały czas na powietrzu bo robiłem zdjęcia konstrukcjom do dokumentacji, wyświetlacz przestawal reagować i ogólnie cały telefon spowalnial w tej temperaturze) dla odmiany od 5.2015 do 9.2015 w Cloppenburgu gdzie średnio w okresie czerwiec lipiec było i 40*C i chyba to go wykończylo :) 

Tak ja przeważnie używam go do internetu po danych mobilnych i może to go tak szybko rozladowywuje.. 

Edytowane przez JaroS
Uzupełnienie informacji
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaros, woow, dobrze świadczy o Mi4 skoro dał radę w takich warunkach :D natomiast ja na Twoim miejscu bym jeszcze spróbował pobawic się z romami i ustawieniami. Sam osobiście odczuwam teraz wyłączenie autostartu dla choćby Messengera, bo wcześniej SOT był w okolicach 3,5h, teraz spokojnie ponad 4.

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB RAM 16GB LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, daniel.wu napisał:

Jaros, woow, dobrze świadczy o Mi4 skoro dał radę w takich warunkach :D natomiast ja na Twoim miejscu bym jeszcze spróbował pobawic się z romami i ustawieniami. Sam osobiście odczuwam teraz wyłączenie autostartu dla choćby Messengera, bo wcześniej SOT był w okolicach 3,5h, teraz spokojnie ponad 4.

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB RAM 16GB LTE

Powiem Ci ze chciałbym pokombinować ale przeszedłem na 5.12.17 który jest częściowym przejściem na androida 6.0, i nie mam opcji downgrade chyba że na Marshallow jest lepiej niż na Kit Kacie, ktoś niech się może wypowie :) tto wtedy przejdę narazie zwlekam z przejściem na 6.0 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę Marshmallow z tego co czytam, nie jest lepszy pod względem SoT, od KitKat. Więc wątpię, żebyś uzyskał lepszy wynik.

A te warunki w których pracował Twój Mi4 mogły, baa na pewno przyczyniły się pośrednio do lekkiego zmęczenia baterii. Sam koszt takiej baterii nie jest duży. Tylko pytanie, czy taka wymiana na pewno pomoże.

Swego czasu miałem Mi2s, około 1,5-2 lat używania. Czas pracy telefonu zaczął mnie denerwować, więc kupiłem nową, 100% oryginalną baterię. Po jej wymianie, SoT wcale nie zwiększył się zauważalnie... Różnica na tyle mała, że zakupy nie były tego warte.

Podejrzewam, że taka bateria, pomimo że 100% oryginalna, to leży sobie ma magazynach rok, dwa, trzy licząc od daty produkcji i dostaje też po tyłku takim "nieużywaniem". I jej faktyczna pojemność może spada?! To są tylko moje domysły, na przykładzie Mi2s. Obyś nie miał podobnej sytuacji.

MI4W+sMIUI5.11.5+MiBand+Tapatalk+SwiftKey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kulig007 napisał:

 

Na tą chwilę Marshmallow z tego co czytam, nie jest lepszy pod względem SoT, od KitKat. Więc wątpię, żebyś uzyskał lepszy wynik.

A te warunki w których pracował Twój Mi4 mogły, baa na pewno przyczyniły się pośrednio do lekkiego zmęczenia baterii. Sam koszt takiej baterii nie jest duży. Tylko pytanie, czy taka wymiana na pewno pomoże.

Swego czasu miałem Mi2s, około 1,5-2 lat używania. Czas pracy telefonu zaczął mnie denerwować, więc kupiłem nową, 100% oryginalną baterię. Po jej wymianie, SoT wcale nie zwiększył się zauważalnie... Różnica na tyle mała, że zakupy nie były tego warte.

Podejrzewam, że taka bateria, pomimo że 100% oryginalna, to leży sobie ma magazynach rok, dwa, trzy licząc od daty produkcji i dostaje też po tyłku takim "nieużywaniem". I jej faktyczna pojemność może spada?! To są tylko moje domysły, na przykładzie Mi2s. Obyś nie miał podobnej sytuacji.

MI4W+sMIUI5.11.5+MiBand+Tapatalk+SwiftKey

Myślę że masz rację, kombinuje od wczoraj z ustawieniami, autostartem aplikacji i dziś już udało się osiągnąć taki wynik

Screenshot_2016-02-27-14-49-23_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez JaroS
Dodatkowy screen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zbyt wiele czynników wpływa na zużycie baterii, aby sugerować się tylko i wyłącznie SOT'em... Ja na Mi4 potrafię wyciągnąć zarówno 5h, jak i 30min... wszystko zależy od dnia, chęci, czasu... Także ja bym zaczął od np. sprawdzenia w WLD, jakie aplikacje nam "podjadają" baterię i spróbować je "ujarzmić" :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Moim zdaniem zbyt wiele czynników wpływa na zużycie baterii, aby sugerować się tylko i wyłącznie SOT'em... Ja na Mi4 potrafię wyciągnąć zarówno 5h, jak i 30min... wszystko zależy od dnia, chęci, czasu... Także ja bym zaczął od np. sprawdzenia w WLD, jakie aplikacje nam "podjadają" baterię i spróbować je "ujarzmić" :D.

Dzięki za podpowiedź :) tylko powiedz mi co to jest WLD? 

P.SNo ja gdy tylko używam telefonu włączam dane komórkowe plus bluetooth do mibanda i słuchawki bluetooth 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wake Lock Detector. Apka w GP, pokazuje jakie procesy i aplikacje wzbudzają telefon (a przez to drenują baterię).

A jeśli, jak napisałeś , telefon masz ciągle na WŁ danych mobilnych, plus połączone dwa urządzenia przez BT... Chyba taki wynik SoT, to normalne.

Ja wcale lepiej nie mam, gdy w robocie mam ciągle włączone dane, plus Mi Band i buszowanie po internecie, kilka sms, trochę rozmowy... Mam do d*py zasięg, jeśli chodzi o moją sieć Play. Średnio skala 3/5. A to w dużym stopniu wpływa na baterię

MI4W+sMIUI5.11.5+MiBand+Tapatalk+SwiftKey

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JaroS napisał:

Dzięki za podpowiedź :) tylko powiedz mi co to jest WLD? 

P.SNo ja gdy tylko używam telefonu włączam dane komórkowe plus bluetooth do mibanda i słuchawki bluetooth 

Wakelock Detector. Programik, który jak już wyjaśniali koledzy, sprawdza co wybudza telefon oraz ile razy to robi w ciągu "cyklu"(od naładowania do 100% do ponownego zaladowania), jako że masz odpalone ciągle dane mobilne oraz BT to takich aplikacji może być sporo :). U mnie np. praktycznie co aktualizacje wciska się "Google" wybudzając telefon tysiące razy i pożerając baterię. Sam Facebook potrafi mieć kilka do kilkunastu tyś. wybudzeń na cykl, a co za tym idzie, konsumuje baterię, jak dziecko cukierki :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...