Jump to content

SupeSU i TWRP failed update na android 6


rekawek
 Share

Recommended Posts

 Nie wiem jak innym sie udało ale ja po flashu i instalacji andka 6 z rozpiski Acid-a

nie mogę wgrać superSU i TWRP 

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AM3wIr_5c-Wbd8Q&id=87f35fb9bede98c2%2124930&cid=87F35FB9BEDE98C2

czy to instalując przez aktualizację czy też w recovery wywala mi update zip failed.

Poprosze o pomoc i jakąś podpowiedź.

Pozdro

 

Edited by rekawek
Link to comment
Share on other sites

Hm. No ja ściągnąłem wszystko, rozpakowałem do jednego folderu, potem włączyłem plik wsadowy recovery, kiedy było waiting for device, to podłączyłem telefon, będący w trybie fastboot i poszło. Kiedy wygrało się recovery, ściągnąłem plik z supersu w pliku zip na pamięć telefonu i zainstalowałem go już przez recovery. Jeśli Tobie to nie pomoże, to niestety już nie mam innych pomysłów i za mało wiedzy z tego zakresu.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

no nic nie robi się,niby jak w rozpisce wgrywało się,potem dość dlugo nie chcial wyjść z fastboot aż się przestraszyłem że ucegliłem fon,ale zaskoczył i mam defaultowe recovery.Cholera wie czy to jakiś bug,czy przypadłość mojego fonu

Pozdro

Edited by rekawek
Link to comment
Share on other sites

poradzilem sobie.Plikami podanymi przez @nemed-a ale plik recovery ze strony https://dl.twrp.me/cancro/ - 1-szy plik,nie ten podany w temacie o MIUI 6.1.21 (strona 8 bodajże)

Zastanawia mnie jednak jeszcze jedno.Gdy przy kolejnej wersji miui znów powróci defaultowe recovery to będę musiał przywracać TWRP? i tak za każdym razem?

Przy aktualizacji przy niskim poziomie baterii jest info o tym i  aktualizacje dokona się tylko wtedy gdy naladuje sie baterie do tego poziomu.Gdzie ustawia sie tą granicę? bo jakoś nie widzę

pozdro

Link to comment
Share on other sites

no tak tylko że u mnie przez twrp podczas instalacji sypnęło errorem,nie pamietam dokładnie ale coś z montowaniem partycji i stalo na błędzie

Ja poradziłem sobie z twrp własnie na odwyrtkę.Najpierw instalacja miui polska dopiero potem twrp.Dlatego pytam bo nie wiem czym ten error był spowodowany.Szukałem wczoraj w google i nie znalazłem podobnego przypadku.Zawsze korzystałem z CWM i nie wiem,może przy wgrywaniu miui przez twrp trzeba spelnic jakiś warunek ktory sprawia że instalacja przechodzi bezbolesnie,wystarczy o tym wiedzieć a ja jak widzicie nie wiem i chętnie bym przyswoił wiedzę .

A z tymi procentami baterii,nie wiesz co i jak?

Pozdro

Edited by rekawek
Link to comment
Share on other sites

Bullsblood

nie kombinuj z tą stroną bo jest zwalona,żle podany link i tyle,pobierz ten plik co wstawił nemed MIUIPolska fastboot toolkit (Windows)  i  z tej strony https://dl.twrp.me/cancro/ (tu po zassaniu musisz zmienić nazwe na recovery.img) i wrzuć plik do folderu,fon na fastboot  i wg instrukcji z linku nemed-a.Pójdzie na bank bo sam tak robiłem.

 

Edited by rekawek
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Najszybciej z CWM recovery. Z linka http://en.miui.com/thread-213272-1-1.html post #9 ściągasz updater.zip umieść go w folderze głównym. Gdzieś dalej jest też link do SuperSu 2.66 - ściągnij. Uruchom telefon w recovery, daj update from zip. Zielony ✅ będzie potwierdzeniem o powodzeniu akcji. Z tej pozycji naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund vol+ i power button jednocześnie. Telefon uruchomi się w trybie CWM recovery. Teraz możesz zainstalować SuperSu podając do niego ścieżkę.

Po tej operacji nie będziesz mógł instalować nowych uaktualnień z systemowej aplikacji AKTUALIZACJE. Trzeba instalować z poziomu CWM. Chyba ze ktoś ma jakieś inne info... ?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

No bez jaj... Żebym musiał latać po forum po tysiącu tematów bo podpięte tutoriale nie działają... Może lepiej je wywalić skoro ludziom nie działają i są zakładane takie tematy???!!!

Dzięki @Mariusz Bujak za info bo dzięki Tobie zainstalowałem TWRP i SuperSu w 3 minuty i nie musiałem tak jak wcześniej latać po podpiętych postach i wkurzać się że coś co tam jest napisane nie działa...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...