Skocz do zawartości
  • 0

Przesiadka z G3 na? RMN3? 1200zł


szczwany

Pytanie

Witam! Wiem że jako forum miui pewnie polecicie jedynie xiaomi, proszę jednak o szczere odpowiedzi.
Mam G3, jestem bardzo zadowolony - troche bateria daje mi w kość (jeden cały dzień wytrzyma, no i kawałek nastepnego).
Przez baterie jestem zmuszony zmienić telefon. Za ok.850zł sprzedam LG, jestem w stanie dołożyć kilka złociszy.

Do czego używam telefonu? Internet, filmy, proste gry (dragon hills - takie bardzo proste).
Od telefonu wymagam - dobrej baterii, przyzwoitego aparatu.

Co mam na oku?
Redmi Note 3 - duża bateria, a co do czasu pracy na baterii przeczytalem jak na razie same złe opinie (aż tak źle?)
(czym się różni wersja zwykła od prime?)
Meizu mx4

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
23 minuty temu, szczwany napisał:

Powerbank kupiony :) 10k od xiaomi

Mi4 ma snapa 801 - ten sam co w G3
Ekran jest dużo mniejszy, bateria nie wiele lepsza

Z G3 (flagowiec) na Redmi Note 3 (budżetowiec)? To nie jest moim zdaniem dobry krok, jeżeli chcesz poczuć upgrade, to bierz MiNote Pro, co prawda sporo droższy (ale z chin to nawet za 350$ wyciśniesz), ale jest to jednak klasa premium :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
Przed chwilą, szczwany napisał:

O ile 820 nie okaże się kolejnym snap810 czy 801 :)

z zapewnień producentów, to nie, nie okaże się :P. IBuyGou polecam, dobre ceny, pewny sklep i możesz dokupić za 5% ceny insurance od VAT :P. (zwracają VAT jeżeli takowy przyjdzie zapłacić).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam! Wiem że jako forum miui pewnie polecicie jedynie xiaomi, proszę jednak o szczere odpowiedzi.

Mam G3, jestem bardzo zadowolony - troche bateria daje mi w kość (jeden cały dzień wytrzyma, no i kawałek nastepnego).

Przez baterie jestem zmuszony zmienić telefon. Za ok.850zł sprzedam LG, jestem w stanie dołożyć kilka złociszy.

Do czego używam telefonu? Internet, filmy, proste gry (dragon hills - takie bardzo proste).

Od telefonu wymagam - dobrej baterii, przyzwoitego aparatu.

Co mam na oku?

Redmi Note 3 - duża bateria, a co do czasu pracy na baterii przeczytalem jak na razie same złe opinie (aż tak źle?)

(czym się różni wersja zwykła od prime?)

Meizu mx4

Pozdrawiam

Gdzie takie złe opinie przeczytałeś? Ja sobie właśnie chwalę bardzo baterię. Rn2 musiałem wieczorem ładować. Rn3 wytrzymuje mi połowę dłużej bez oszczędzania. Są dwa modele 2gb ram i 16gb oraz 3gb 32gb.

"Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, tpawel napisał:

Polecam power bank.

wysłane z RN2

Powerbank kupiony :) 10k od xiaomi

9 godzin temu, MD13 napisał:

Za 1200 zł to bym raczej brał coś z serii Mi a nie redmi. Polecam Mi4.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Mi4 ma snapa 801 - ten sam co w G3
Ekran jest dużo mniejszy, bateria nie wiele lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Nezumi napisał:

Z G3 (flagowiec) na Redmi Note 3 (budżetowiec)? To nie jest moim zdaniem dobry krok, jeżeli chcesz poczuć upgrade, to bierz MiNote Pro, co prawda sporo droższy (ale z chin to nawet za 350$ wyciśniesz), ale jest to jednak klasa premium :).

Dokładnie. Wybór redmi jest trochę bez sensu. Albo MiNota Pro albo czekać na MI5.

Edytowane przez MD13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czemu się czepiacie serii redmi. Miałem rn2 był bdb mam Rn3 jest extra. Jeżeli nie będzie grał w "batelfilda8" to ten telefon w zupełności wystarczy. No fakt aparat nie jest rewelacyjny, ale nadrabia to większym ekranem czytnikiem i baterią. LG g3 nie był udanym modelem więc co z tego że to flagowiec. Jak masz kasę to bierz minota tak jak piszą wyżej. Mi5 może okazać się tosterem. Trzeba czekać i zobaczymy. Ja polecam rn3. Za 200$ nic lepszego nie kupisz.

"Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czas czy sama rzesza fanów, obecnie jego drugie życie pokazały że był dobrym flagowcem ;)
Cena też kusi, szczególnie jeśli popatrzeć przez pryzmat telefonów do 1000zł 

Nadrabia większym ekranem? Mówisz że pięć i pół cala - pięciu i pól calowi  nie równy?
Czytnik fajna sprawa. Ale bateria? Właśnie o niej czytam - piszą że na polskim miui to jakaś kpina, a angielskie sprawuje się już znośnie...

Jak to w końcu jest? Ile ona trzyma?
Po całym dniu użytkowanai - ile godzin jest napisane w ustawieniach dla czasu pracy na baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, hhunter22 napisał:

 

Nie wiem czemu się czepiacie serii redmi. Miałem rn2 był bdb mam Rn3 jest extra. Jeżeli nie będzie grał w "batelfilda8" to ten telefon w zupełności wystarczy. No fakt aparat nie jest rewelacyjny, ale nadrabia to większym ekranem czytnikiem i baterią. LG g3 nie był udanym modelem więc co z tego że to flagowiec. Jak masz kasę to bierz minota tak jak piszą wyżej. Mi5 może okazać się tosterem. Trzeba czekać i zobaczymy. Ja polecam rn3. Za 200$ nic lepszego nie kupisz.

"Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę".

Nikt się nie czepia serii redmi przecież. Ja mam redmi nota lte i nie narzekam. Fonik jest dobrze wykonany i śmiga jak talala. Nie widziałem natomiast rdn3, ale optuje że też jest dobrze wykonany ( no przecież to xiaomi :grin: ) no ale seria Mi jest premium i jest lepiej wykonana, a mam porównanie do Mi4 żony. Tu nie chodzi ,że redmi jest złe tylko bardziej o przedziały danych fonów. Jak kupisz sobie ferrari to następnej fury  nie będziesz przecież kupował skody. Należy patrzeć pod siebie i na swoje wymagania tak czy siak. Ja jak bym teraz miał kupować fona to bym pewnie brał rdn3 lub Mi4c. No ale to mój wybór i przesiadał bym się z redmi nota lte.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zato 4 życie przechodzi G2 :D -ja słyszałem od znajomego i czytałem kiedyś tam też że po udanym g2 to g3 to gniot straszny (znajomy mowił ze mu laguje, problem z ostrością aparatu i słaba bateria - moze to z czasem sie zmieniło ale pogonił go i wrócił do apla). co do 5,5" chodziło mi o serię mi a redmi (te pierwsze są mniejsze o 0.5") zawsze myślałem ze 5" jest spoko , ale teraz wiem ze następny też będzie 5.5. co do baterii jak dla mnie rewelacja. żeby nie skłamać jest równie dobra jak w G2 o ile nie lepsza (w g2 starczała mi na też około 1,5dnia używania), ale teraz mam więcej sparowanych urządzeń i częściej też coś sobie strimuje na tv i trzyma jak dla mnie bdb. jest dział na forum z sot'ami. każdy używa inaczej, jednemu wystarczy na dzień innemu na trzy.porównaj sobie te wyniki do g3 i bd wiedział co i jak. co do wykonania, jest ok, alu i szkło w rn3 daje rade. jeżeli chodzi o bebechy to masz w tabelkach, jak ktoś nie grywa w wymagające gry nie odczuje różnicy czy to mi note czy redmi czy mi czy lg g3... przy średnio 5 stale chodzących apkach i kilku bez kłódek które sobie tez wiszą w menedźerze nie widziałem lagów przycięć czy jakiegoś spowolnienia, średnio zostaje jeszcze 1gb ramu wolnego) ja uważam temat za wyczrpany. tanio i dobrze rn2 albo 3, drożej z lepszym bebechem i nieco mniejszym ekranem mi4c, masz kasę bierz minote. nadal sie wahasz kup ajfona one są cudne hehe  :D pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przecież masz MiNote i MiNote Pro o wielkości 5.7", więc jakie "mi są mniejsze o 0.5'"? Seria Mi zawsze będzie nad RedMi, tak jest ten "świat" stworzony, nie ma sensu przesiadać się z G3, na RN3, bo to nie jest żaden upgrade, a raczej downgrade. Nie neguje, że te telefony są dobre, bo są, ale nie w tym temacie, nie w tej okoliczności, nie w tym momencie... To tak jakbyś chciał wymieniać Mi4 na jakiegoś Redmi, sensu żadnego. Po 2 seria Mi zawsze będzie bardziej dopieszczana przez Xiaomi :D.

Co do Baterii w RN2/3... ludzie zwalają na co mogą, ale już nie na swoją głupotę, nie patrzą co im działa w tle, co im wybudza telefon etc. po prostu instalują co się da, a potem narzekają, także radziłbym na takie rzeczy patrzeć z dystansem. Obstawiam, że na luzie potrzyma te 2-3dni bez ładowania. Trzeba też pamiętać o tym, że to MTK i mimo iż zrobili spory krok do przodu, to nadal są w tyle za Qualcomm'em, np. taki GPS, masa ludzi się skarżyła na jego dokładność i zrywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
47 minut temu, Nezumi napisał:

Przecież masz MiNote i MiNote Pro o wielkości 5.7", więc jakie "mi są mniejsze o 0.5'"? Seria Mi zawsze będzie nad RedMi, tak jest ten "świat" stworzony, nie ma sensu przesiadać się z G3, na RN3, bo to nie jest żaden upgrade, a raczej downgrade. Nie neguje, że te telefony są dobre, bo są, ale nie w tym temacie, nie w tej okoliczności, nie w tym momencie... To tak jakbyś chciał wymieniać Mi4 na jakiegoś Redmi, sensu żadnego. Po 2 seria Mi zawsze będzie bardziej dopieszczana przez Xiaomi :D.

Co do Baterii w RN2/3... ludzie zwalają na co mogą, ale już nie na swoją głupotę, nie patrzą co im działa w tle, co im wybudza telefon etc. po prostu instalują co się da, a potem narzekają, także radziłbym na takie rzeczy patrzeć z dystansem. Obstawiam, że na luzie potrzyma te 2-3dni bez ładowania. Trzeba też pamiętać o tym, że to MTK i mimo iż zrobili spory krok do przodu, to nadal są w tyle za Qualcomm'em, np. taki GPS, masa ludzi się skarżyła na jego dokładność i zrywanie.

nie porównujemy mi notów, tylko jak juz mi4 które są 5". jakbym miał brac coś z mi4 to zdecydowanie dopłaciłbym do minota albo kupił jeszcze raz rn3 (to moja opinia). stwierdzenie że G3 jest lepszy od rn3 też takie naciągane chyba że miałeś oba, nie zawsze to co na papierku jest dobre rzeczywiście . nie mówię ze tak jest bo znam G3 tylko z opowiadań i bajek z netu (a zwłaszcza powołuję sie na znajomego a raczej kolegę bo współpracujemy razem i bardzo zadowolony nie był). co do samego xiaomi są tanie i dobre ale trzeba mieć na uwadze że chyba trafiają sie wadliwe egzemplarze każdego modelu o czym można poczytać na forum (nie słyszałem żeby ktoś na minota sie skarżył może dla tego ze ich jest mało) samo miui miewa bugi i ludzie często kombinują z ustawieniami i potem mają problemy. o samym rn3 czytałem kilkadziesiąt wątków o czujniku, baterii ramie etc.. ja kupiłem od goldłeja, telefon od początku sprawuje się super, głownie dzwonię piszę maile i internet (filmy, strim na tv itd) jako że nie gram prawie w nic (jakies samolociki, swordigo i jakiś gry na myślenie jak mam chwilkę i np czekam na poczcie lekarza banku żeby zabić te 10-15min) bo jak gram to na kompie albo ps4, o ile wgl mam czas na to - tak ten telefon dla mnie jest idealny. jezeli o takim zastosowaniu myśli szczwany to rn3 bedzie ok. jeżeli chodzi o sam gps  nie mam zdania, kurierem nie jestem pracuję w domu i w jego okolicy. jak sie gdzies wybieram za granicę to raczej nie korzystam z gps ani z auta :) zresztą w aucie jest nawigacja.

to że kłalkom jest leszy to oczywiste, ale czasami też piekarniki robią :D po drugie nie kazdy wykorzystuje to i tak. sporo ludzi się jara cyferkami. a potem fejs i YT :) 

1 godzinę temu, szczwany napisał:

G2 jakby miał slot na SD, samsung nie sprzedałby s4 ani w połowie tego co sprzedal

G2 mam to samo co rn3 - tez 32GB. dawałem tam rade to i tu daję :) nie trzymam dużych plików na tel, mam spięty tel z NAS'em a wcześniej z mega.co.nz (tyle ze w PL chyba G2 był tylko 16GB, ja kupiem w Menczesterze 32GB :))

 

i jeszcze pamiętaj o innych markach, one meizu itd :) miałem one'a w ręku i też wyglądał spoko :)

Edytowane przez hhunter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, szczwany napisał:

MiNote ma snapa801 (też mam)
MiNote Pro ma snapa810 
Nie wiem który gorszy :/

Zostaje na G3 - czekam na RMN4 czy mi5 itp.

810 w MiNote Pro została "ujażmiona" przynajmniej tak mówił Acid.

 

@hhunter22 Ale mówisz o "Mi" Mi to nie tylko 2/3/4, ale też Note, więc nie wiem dlaczego je wykluczać :P. No i ja patrze na ogól, nie znam autora tematu, nie znam jego przyzwyczajeń i upodobań odnośnie użytkowania telefonu, po prostu w walce MiNote/MiNote Pro vs RN2/RN3 wygrywa MiNote i tyle, po prostu taka jest kolej rzeczy :P. Zauważmy też, że aktualnie 90% telefonów jest "lepsze na papierku" bo mamy już tyle ram, tak szybkie procki i tak wydajne grafiki, że różnice są znikome lub specjalnie tworzone przez firmy, aby lepiej sprzedać swojego flagowca. No bo kto widzi jakąś znaczącą różnicę między 2, a 3Gb RAM, albo między Snapem 801, a 808, a 810, a MTK X10 czy X20? Raczej mało kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Nezumi napisał:

810 w MiNote Pro została "ujażmiona" przynajmniej tak mówił Acid.

 

@hhunter22 Ale mówisz o "Mi" Mi to nie tylko 2/3/4, ale też Note, więc nie wiem dlaczego je wykluczać :P. No i ja patrze na ogól, nie znam autora tematu, nie znam jego przyzwyczajeń i upodobań odnośnie użytkowania telefonu, po prostu w walce MiNote/MiNote Pro vs RN2/RN3 wygrywa MiNote i tyle, po prostu taka jest kolej rzeczy :P. Zauważmy też, że aktualnie 90% telefonów jest "lepsze na papierku" bo mamy już tyle ram, tak szybkie procki i tak wydajne grafiki, że różnice są znikome lub specjalnie tworzone przez firmy, aby lepiej sprzedać swojego flagowca. No bo kto widzi jakąś znaczącą różnicę między 2, a 3Gb RAM, albo między Snapem 801, a 808, a 810, a MTK X10 czy X20? Raczej mało kto.

ale minote to nie ta półka cenowa dlatego myślałem ze to oczywiste do czego porównuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest takie wymyślanie na siłę. Jesteś zadowolony z G3 ale bateria ci siada i myślisz o czymś nowy ale nie wiesz co, bo procek ten sam co w g3 itd. Jak nie patrzeć to chcesz wydać 1200zł. Jak chcesz coś dużo lepszego no to będziesz musiał dopłacić. Ale może by się zastanowić i jak ci bateria siada to po prostu kup nową do G3 posiedź jeszcze na nim. Między czasie to pewnie ceny spadną a wyjdzie coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...