Skocz do zawartości

Zapasowa ładowarka o innej specyfikacji niż oryginał


woland85

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów!

I przejdźmy do faktów:

– Wraz z telefonem otrzymałem w komplecie ładowarkę o specyfikacji: 100-240V ~50/60Hz Max 0,35A (na dole: 5V=2000mA).

– Od starego telefonu (samsunga) posiadam ładowarkę o specyfikacji: 100-240V 50-80Hz 0,15A (output: 5.0V = 0.7A) z gniazdem pasującym do mojego Redmi Note 3.

I teraz kwestia do roztrzygnięcia:

Wygodnie jest mieć dwie ładowarki, więc zastanawiam się, czy mogę tą drugą również ładować telefon. Ktoś wie? Ktoś ładuje swój telefon dwiema różnymi ładowarkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ładowarka 0,7A twój telefon w ciągu godziny pobierze nie więcej niż 700mAh. Podczas gdy na oryginalnej ~1400mAh. Nie polecam używać ładowarki samsunga :-) Generalnie ładowarka od Xiaomi super stabilizuje napięcie (5,15-5,35V). Obciążona ładowarka samsunga (0,7A) ładując RN3 będzie mieć ~4,7V. Czyli trochę za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem świeżo upieczonym xiaomi posiadaczem. Dostałem ładowarkę 1A i EU wtyczką. Czy dobrze rozumiem, że oryginał powinien być 2A i z chińską wtyczką?

Czy macie jakieś 2A warte polecenia?

Tak, powinien mieć 2A i chińską wtyczkę. Od siebie polecam Tronsmart który często jest na promocjach na aliexpress

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wkamil napisał:

Przecież ładowarka fabryczna jest dobra. Wystarczy dokupić przejściówkę. Po co drzwi otwarte wyważać?

Wystarczy treść tematu przeczytać i dowiesz się dlaczego :P W skrócie to mowa jest o nieoryginalnych ładowarkach i zamiennikach dla nich.

Edytowane przez Cichq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też macie tak, że nie wszystkie ładowarki ładują tak samo? Z 3 ładowarek 2A tylko jedna ładuje telefon szybko (koło 45% w godzinę) a reszta można określić, że nie ładują w ogóle? Nie mówiąc już o ładowarkach 1A, które w godzinę dają jakieś 10%

Nie wiem czym się kierować szukając ładowarki a trochę mnie to wkurza. Poprzedni Samsung Note 3 nawet 1A ładował się całkiem szybko. Może to zależy od softu? Mam wgrany Eu 6.1.11, którego swoją drogą nie mogę zaktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupilem ladowarke nillkin 5v 2a, po podlaczeniu telefon ładuje 10% w okolo godzine.... czy to oznacza ze ladowarka jest zepsuta? czy poprostu kupilem zla?? czy podlaczenie telefonu pod oryginalna ladowarke + przejsciowke jest bezpieczne?dodam ze ta przejsciowka wyglada strasznie tandetnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał podłączyć telefon pod taki wynalazek

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Za tyle z przesyłką można oryginalną od Samsunga kupić

No, ja kupiłem taką oryginalną Samsunga za tyle. Miała z Samsungiem tyle wspólnego co zeszłoroczny śnieg. Na allegro kupować Samsunga to loteria. Sam mam nillkina 2A, ale teraz gdybym miał kupować to na pewno by wybór padł na blitzwolfa z QC2.0

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak są niezłe wyniki. Nillkin trzyma dość dobry poziom. Ale ja jestem pod wrażeniem z jakim kopem na rynek wszedł blitzwolf. Produkty są mega fajne i ceny na prawdę do rzeczy. Brakuje mi tylko w ich ofercie kostkę na 5 USB, która by wspierała qc 2.0

Jest podobna, ale niestety bez qc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moje kable Nilkin to była padaka i właśnie wracają do sprzedającego chyba trafiłem na podróbki i na odsyłanie wydam więcej kasy niż na sam kabelek.

Ładowarke wziąłem polecana Kopple i niestety też pozostawia dużo do życzenia ale jeszcze protestuje jutro ładując power bank.

Akurat tego blitzwolfa nie brałem pod uwagę ale zerkne co oferują.

Polecam kupić voltomierz USB naprawdę przydatne narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...