Skocz do zawartości

Xiaomi ROIDMI


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra,więc gdzie kupiliście tego ROIDMI 2s i za ile,bo na gearbest jest przedsprzedaż i dopiero będą wysyłać po 18 lipca.I czy jest sens go kupować,bo najbardziej mnie interesuje transmiter fm,miałem już jeden ale były szumy i trzeba było mocno pogłosić radio,żeby można jako tako słuchać muzyki.Jak jest z Roidmi.

 

Edit: Aktualnie jest promocja na gearbest na Roidmi,gdzie można kupić go za 20zł oraz 2s za 19 dolarów 

https://www.pepper.pl/promocje/originalny-xiaomi-roidmi-transmiter-bluetooth-adowarka-5v-31a-fast-charge-przenosnie-aux-w-samochodzie-23528

Edytowane przez PonySlaystation
Bo tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Roidmi 2S jeszcze nie przyszedł, więc nie mam do końca organoleptycznego doświadczenia z urządzeniem, ale z tego co wyczytałem wcześniej masz kompatybilne gniazdko z Roidmi 2S - wszystko powinno działać. Ostatecznie będziesz musiał podgiąć blaszki do środka aby miał "mocniejszy" styk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, von_Marcus napisał:

Mój Roidmi 2S jeszcze nie przyszedł, więc nie mam do końca organoleptycznego doświadczenia z urządzeniem, ale z tego co wyczytałem wcześniej masz kompatybilne gniazdko z Roidmi 2S - wszystko powinno działać. Ostatecznie będziesz musiał podgiąć blaszki do środka aby miał "mocniejszy" styk.

Dziekuje dobry człowieku za odpowiedz :)Mam rozumieć te 2 blaszki które widać na drugim zdjęciu (jedną z nich widać ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest! Dzisiaj przyszedł do mnie Roidmi 2S. Zakupiłem go na aliexpress.com u pierwszego lepszego sprzedawcy, który miał najtaniej z wysyłką do Polski. Przesyłka szła 8 dni. Brak cła czy podatku (pewnie wartość znikoma). Podłączyłem, pierwszy odsłuch i .......... no nie wierzę własnym uszom. To gra naprawdę dobrze! (podłączony telefon, to LG G4). Ale nic, trzeba sprawdzić jak będzie podczas jazdy. Zrobiłem samochodem 35 km wracając z pracy. Ani razu nie zaszumiało, nie został zakłócony dźwięk z nachodzącej stacji. Zupełnie czegoś innego się spodziewałem. Sądziłem, że jednak skoro to transmiter FM, to będą jakieś szumy, zakłócenia a tu kompletnie nic. Porównując połączenie dźwiękowe tym transmiterem a złączem AUX mogę powiedzieć, że jest praktycznie tak samo. Ujmę powiedzmy 5 do 10%. Jestem zdziwiony jakością i przy okazji wielce zachwycony. Co do jakości mikrofonu podczas połączenia telefonicznego, to mam jedno określenie - żenada. Żeby druga osoba słyszała co mówię, to w samochodzie trzeba po prostu wrzeszczeć. Lepiej używać zestawu głośnomówiącego w telefonie. Ale kupiłem to tylko i wyłącznie ze względu na możliwość przesyłania muzyki z komórki do radia w samochodzie. I dla takiego rozwiązania ROIDMI sprawuje się lepiej niż dobrze. A przy okazji mam całkiem fajną ładowarkę do telefonu. Co do wykonania samego sprzętu, to lepiej chyba być nie może. Koleżanka w pracy oglądając to powiedziała, że choć nie wie co to jest, to i tak jej się podoba i mogłaby tego sama używać. Nie wiem co miała na myśli, ale widać xiaomi zrobiło dobrą robotę. Jeśli ktoś chce przesyłać muzykę z telefonu do swojego radia w samochodzie, to chyba trudno o lepszy transmiter FM. Jeśli komuś to potrzebne do jako zestaw słuchawkowy do prowadzenia rozmów telefonicznych, to w skali 10-cio stopniowej dałbym jakieś 4 punkty.

Edytowane przez von_Marcus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zarejestrowaliście się w tej aplikacji? Niby rejestruje się normalnie, przechodzi mi do ekranu głównego ale jak próbuje się zalogować to wyskakuje że konto nie istnieje. Próbowałem 3 razy. Po jakiego grzyba w ogóle w takiej aplikacji wymagana jest rejestracja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zarejestrowałem się tym samym kontem co mam konto na stronie xiaomi.com. Po aktywowaniu będziesz miał na liście wszystkie swoje urządzenia podpięte pod to konto. A po co? Pewnie po to aby chińczyk miał kontrolę nad twoją ładowarką do telefonu w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jaka jest różnica w jakości dźwięku między 1s a 2s ? nie zależy mi na rozmowach telefonicznych, tylko na jakości muzyki przesyłanej przez bluetooth. czy warto jest dopłacać do 2s ? czy jakość 1s jest wystarczająca ?

i jeszcze pytanie, czy telefon z windows phone będzie w stanie wykryć roidmi przez bluetooth?

dzięki

Edytowane przez decek_1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, decek_1984 napisał:

witam, jaka jest różnica w jakości dźwięku między 1s a 2s ? nie zależy mi na rozmowach telefonicznych, tylko na jakości muzyki przesyłanej przez bluetooth. czy warto jest dopłacać do 2s ? czy jakość 1s jest wystarczająca ?

i jeszcze pytanie, czy telefon z windows phone będzie w stanie wykryć roidmi przez bluetooth?

dzięki

Moim zdaniem jest bardzo zbliżona jak wręcz nie taka sama. Mam oba te urządzenia i naprawdę nie odczuwam różnicy kiedy słucham muzyki.Oba grają świetnie. Bierz ten tańszy bo i tak mikrofon to jakaś pomyłka, trzeba krzyczeć żeby się rozumieć. Chodź może jakaś aktualizacja to zmieni zobaczymy.Narazie lepiej się spisuje głośnomówiący z telefonu. 

A co do drugiego pytania to tak, nie ma tu znaczenia jaki masz system czy telefon ważne by bluetooth działał, przynajmniej nie słyszałem żeby komuś nie chodziło nawet jak nie masz aplikacji to będzie chodził tylko musisz stację domyślną wyszukać w swoim radiu. Dla tego starszego było 96.4 fm o ile dobrze pamiętam.dla nowego to chyba jest zmienna więc bez aplikacji się nie obejdzie, no chyba że wszystkie stacje fm przeskanujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, zamawiam stary.

mam kilka telefonów, z androidem i z windowsem, więc nie będzie problemu w ustawieniu odpowiedniej częstotliwości. ale częściej używam WP, więc raczej on będzie głównie używany w samochodzie.

 

pytanie, czy jak raz ustawię częstotliwość w roidmi, to będzie ona zapamiętana, czy trzeba za każdym uruchomieniem auta na nowo ustawiać przez aplikację ? (u mnie w aucie po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka automatycznie odcinane są napięcia ze wszystkich urządzeń elektrycznych samochodu, w tym także z zapalniczek)

drugie pytanie. jak działają rozmowy na starym urządzeniu. muzyka wycisza się i można odebrać na telefonie, czy muza gra , a telefon dzwoni i można rozmawiać ?

 

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, decek_1984 napisał:

dzięki, zamawiam stary.

mam kilka telefonów, z androidem i z windowsem, więc nie będzie problemu w ustawieniu odpowiedniej częstotliwości. ale częściej używam WP, więc raczej on będzie głównie używany w samochodzie.

 

pytanie, czy jak raz ustawię częstotliwość w roidmi, to będzie ona zapamiętana, czy trzeba za każdym uruchomieniem auta na nowo ustawiać przez aplikację ? (u mnie w aucie po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka automatycznie odcinane są napięcia ze wszystkich urządzeń elektrycznych samochodu, w tym także z zapalniczek)

drugie pytanie. jak działają rozmowy na starym urządzeniu. muzyka wycisza się i można odebrać na telefonie, czy muza gra , a telefon dzwoni i można rozmawiać ?

 

dzieki!

Raz ustawiona częstotliwość zostaje. Odcięcie napięcia nie ma na to wpływu. Na starym muzyka się wycisza i można odebrać, po rozłączeniu sama wraca. Dodatkowo można głos nawigacji przekierować na głośniki i to też dobrze z muzyką współpracuje.Ja mam oddzielny zestaw głośnomówiący do rozmów i Roidmi do muzyki i nawigacji, to jest chyba lepsze rozwiązanie od nowego Roidmi z mikrofonem (takim sobie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2016 o 10:33, FromWP napisał:

Raz ustawiona częstotliwość zostaje. Odcięcie napięcia nie ma na to wpływu. Na starym muzyka się wycisza i można odebrać, po rozłączeniu sama wraca. Dodatkowo można głos nawigacji przekierować na głośniki i to też dobrze z muzyką współpracuje.Ja mam oddzielny zestaw głośnomówiący do rozmów i Roidmi do muzyki i nawigacji, to jest chyba lepsze rozwiązanie od nowego Roidmi z mikrofonem (takim sobie).

A czy w Roidmi 1 można ustawić głosy nawigacji? Czy tylko w 2s jest taka możliwość. I czym różni się wersja chińska od international,prócz 10$ w cenie.

Edytowane przez PonySlaystation
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, PonySlaystation napisał:

A czy w Roidmi 1 można ustawić głosy nawigacji? Czy tylko w 2s jest taka możliwość. I czym różni się wersja chińska od international,prócz 10$ w cenie.

No właśnie pisałem, że używam Roidmi 1 do nawigacji i muzyki. Jest widziane jako normalny głośnik bluetooth i co na bt przekierujesz, to będzie. W samej aplikacji też jest opcja odtwarzania głosu nawigacji. 2s nie miałem w rękach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, szukam informacji, posiadam iPhone 6 i planuje kupić roidmi 2 jako zestaw głośnomówiący czy bedzie współpracował z nim ? Czy jest fizyczny przycisk do odbierania połączeń ? wiem ze jest wbudowany mikrofon ale o przycisku nic nie znalazłem ? Czy tez trzeba odbierać na telefonie ? Samochód w którym chce zamontować roidmi 2 to Honda civic UFO 2007 

Edytowane przez zorro5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Roidmi 2 w końcu do mnie dotarło :). Do do jakości muzyki to jestem bardzo zadowolony. Wiadomo nie jest to CD ale gra całkiem przyjemnie. Pasuje do Passata b6 tylko trzeba było odgiąć blaszki patyczkiem. Co do rozmów to jest ok i moje słowa były zrozumiałe przez moją dziewczynę (raz tylko było mnie słabo słychać ale możliwe że to wina zasięgu - jeszcze potestuję). Mówiła, że na pewno lepiej mnie słychać niż jak mam telefon (Galaxy s5) w uchwycie i gadałem przez głośnomówiący. Kolejny plus to jakość wykonania. Nie ma do czego się przyczepić i prezentuje się bardzo ładnie.

 

1 godzinę temu, zorro5 napisał:

Witam wszystkich, szukam informacji, posiadam iPhone 6 i planuje kupić roidmi 2 jako zestaw głośnomówiący czy bedzie współpracował z nim ? Czy jest fizyczny przycisk do odbierania połączeń ? wiem ze jest wbudowany mikrofon ale o przycisku nic nie znalazłem ? Czy tez trzeba odbierać na telefonie ? Samochód w którym chce zamontować roidmi 2 to Honda civic UFO 2007 

Fizycznego przycisku ale jest opcja odebrania za pomocą potrząsania telefonu, co w przypadku telefonu w uchwycie samochodowym raczej się nie sprawdzi ale mi to nie jest potrzebne bo wygodniej mi na telefonie odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała idea odebrania bez użycia telefonu jest wtedy kiedy wchodzisz do samochodu a telefon jest w torbie w bagażniku. I Roidmi niestety tego ci nie zaoferuje. W moim przypadku nie sprawdza się nawet oprogramowanie pobrane z google play. Powoduje jakiś błąd, który uniemożliwia automatyczny obrót ekranu - po prostu działa tylko tryb pionowy. Muszę ręcznie zatrzymać aplikację roidmi na liście aplikacji i wtedy możliwość  obrotu ekranu wraca. Chińczycy nie są tacy idealni jak ich wszyscy nakreślają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może działa, nie wiem bo nie próbowałem. Ale to też jest trochę bez sensu. Jedziesz z żoną i dzwoni kochanka. Nie chcesz odebrać a tu rozmowa sama się odbiera i głośnikach samochodu rozlega się głos: żabciu gdzie jesteś bo w naszym stawie woda jest już gorąca.

No i pięknie!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie czym rożni się wersja chińska od międzynarodowej ?? może Częstotliwościami ?? ktoś coś wie na ten temat ??

Zamówiłem na gearbescie za 19$ wersje międzynarodową 2s ale dopiero wysyłają od 15 sierpnia

 

już wiem :

International Version related accessories has been improved,it has English packaging and has a number of international certification,Related APP also in English.

Edytowane przez Kupiec1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowałem również zasięg działania transmitera przy zamkniętych wszystkich drzwiach i oknach. W drugim samochodzie praktycznie nic nie było słychać co mój transmiter nadawał. Odległość od samochodu ok 2-3 metry także raczej nie powinno być problemu że ktoś nas podsłucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Też pozwoliłem sobie na zakup Roidmi w wersji pierwszej ale mam dwa pytania:

1. Jak w waszych telefonach widziany jest Roidmi? Tzn czy w ustawieniach bluetooth jest normalna nazwa czy jakieś chińskie znaczki jak u mnie?

2. Czy macie problem z połączeniem się do Roidmi? Bo jak uruchomię auto i bluetooth w telefonie to powiedzmy po paru sekundach widzę ikonkę mówiącą o tym, że oba urządzenia połączyły się , ale jak wchodzę do aplikacji RoidmiDriver to cały czas dostaję informację że nie wykryto podłączonego urządzenia...

Model telefonu to Huawei P8 z androidem w wersji 5.0.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam roidmi 2s i u mnie bluetooth widzi Roidmi Music Blue C.

Ja ma inne pytanie. Jakim amperażem roidmi ładuje wasze telefony? Aplikacja AMPERE i AMPERE BATTERY pokazują ok 450mA i jest to o wiele za mało jak na tą "mocną" ładowarkę. Nie wiem czy to jest jej wina czy mojego telefonu (Galaxy S5). Jak jest u Was?

EDIT: Już się wyjaśniło. Powodem był przewód. Wiedziałem, że jakość kabla wpływa na przesył i ładowanie ale nie wiedziałem, że aż tak bardzo. Ograniczało z 1200mA do 450mA...

Edytowane przez artua08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...