Jump to content

von_Marcus

Użytkownicy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About von_Marcus

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi Pad 2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mój tata ma Redmi 4X. Najnowszy system MIUIPolska. Android 7.1.2. Chce używać aplikacji "Czasowe wyciszenie dzwonka" niestety aplikacja nie działa gdyż nie potrafi przejąć uprawnień do zarządzania dźwiękiem. Powiedzcie mi jak tego dokonać aby dodać aplikacji "czasowe ściszanie dzwonka" uprawnienia do zarządzania głośnością? Uprzedzając napiszę że w ustawieniach uprawnień aplikacji nie da się tego zrobić. Każdy normalny android ma taka możliwość a ten okropny MIUI wszystko komplikuje. Oczywiście korzystanie z trybu cichego pojawiającego się przy zmianie głośności z przycisków nie wchodzi w grę
 2. No i wszystko jasne. Zrobiłem jak napisałeś - GAPPS'y w wersji PICO. System WebView z Xiaomi.eu (później po zainstalowaniu tablet sam dokonał aktualizacji do nowszej wersji). Generalnie, to wersja systemu 6.8.25 spisuje się w porządku. Oprócz tego, że to jest MIUI 8, to w porównaniu do 6.5.26 nie widzę jakiejś różnicy w działaniu. Ot, co ma mi działać, to działa i jestem szczęśliwy. Mała errata: - Nie działa wyszukiwanie z paska powiadomień (lupa) po zainstalowaniu GAPPS'ów. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie się do TEGO poradnika
 3. Ja instalowałem na ROM w wersji 6.5.26. A gappsy, to skąd pobrać? Te z linku poniżej będą OK? http://opengapps.org/ x86_64 --> Android 5.1 --> mini
 4. No proszę - zrobiłem dokładnie to samo. Zachciało mi się wrzucić wersję 6.8.25 i też po instalacji nie działało google. Po wywaleniu konta ponowna próba jego dodania zatrzymywała się na pierwszym oknie. Wszedłem do TWRP recovery i zrobiłem WIPE. System się przywrócił ale niestety nie ma możliwości dodania konta google. Super.
 5. Odnośnie aplikacji, to aktualnie korzystam z oryginalnej wersji ze sklepu PLAY w języku angielskim. I mam z nią taki problem, że jak tylko się Roidmi 2S połączy z telefonem przez bluetooth, to ona zaczyna pracować w tle i zżera mi baterię w takim tempie, że telefon aż robi się gorący. Muszę wejść do ustawień w systemie, dalej --> bateria i z listy programów, które są w wykazie zużywających baterię ręcznie zrobić ZATRZYMAJ aby aplikacja ROIDMI przestała działać. Też tak macie? U mnie to się dzieje na androidzie 6.0.1 (LG G4).
 6. A może działa, nie wiem bo nie próbowałem. Ale to też jest trochę bez sensu. Jedziesz z żoną i dzwoni kochanka. Nie chcesz odebrać a tu rozmowa sama się odbiera i głośnikach samochodu rozlega się głos: żabciu gdzie jesteś bo w naszym stawie woda jest już gorąca. No i pięknie!
 7. Cała idea odebrania bez użycia telefonu jest wtedy kiedy wchodzisz do samochodu a telefon jest w torbie w bagażniku. I Roidmi niestety tego ci nie zaoferuje. W moim przypadku nie sprawdza się nawet oprogramowanie pobrane z google play. Powoduje jakiś błąd, który uniemożliwia automatyczny obrót ekranu - po prostu działa tylko tryb pionowy. Muszę ręcznie zatrzymać aplikację roidmi na liście aplikacji i wtedy możliwość obrotu ekranu wraca. Chińczycy nie są tacy idealni jak ich wszyscy nakreślają.
 8. Ja zarejestrowałem się tym samym kontem co mam konto na stronie xiaomi.com. Po aktywowaniu będziesz miał na liście wszystkie swoje urządzenia podpięte pod to konto. A po co? Pewnie po to aby chińczyk miał kontrolę nad twoją ładowarką do telefonu w samochodzie.
 9. Jest! Dzisiaj przyszedł do mnie Roidmi 2S. Zakupiłem go na aliexpress.com u pierwszego lepszego sprzedawcy, który miał najtaniej z wysyłką do Polski. Przesyłka szła 8 dni. Brak cła czy podatku (pewnie wartość znikoma). Podłączyłem, pierwszy odsłuch i .......... no nie wierzę własnym uszom. To gra naprawdę dobrze! (podłączony telefon, to LG G4). Ale nic, trzeba sprawdzić jak będzie podczas jazdy. Zrobiłem samochodem 35 km wracając z pracy. Ani razu nie zaszumiało, nie został zakłócony dźwięk z nachodzącej stacji. Zupełnie czegoś innego się spodziewałem. Sądziłem, że jednak skoro to transmiter F
 10. Mój Roidmi 2S jeszcze nie przyszedł, więc nie mam do końca organoleptycznego doświadczenia z urządzeniem, ale z tego co wyczytałem wcześniej masz kompatybilne gniazdko z Roidmi 2S - wszystko powinno działać. Ostatecznie będziesz musiał podgiąć blaszki do środka aby miał "mocniejszy" styk.
 11. Zamówiłem na aliexpress ROIDMI 2S. Czekam aż przyjdzie. Jednak w moim samochodzie posiadam(łem) gniazdo 12V o niekompatybilnym kształcie (bez tych blaszek po bokach na dnie gniazda). Informacja/podpowiedź dla wszystkich, którzy nie mają odpowiedniego gniazda: poszedłem na autozłom, poprosiłem o gniazdka zapalniczkowe, gościu dał mi skrzynkę gniazdek, wybrałem te, które było podobne kształtem zewnętrznym do tego jakie fabrycznie było zamontowane, zapłaciłem 5 zł, podmieniłem gniazdo w samochodzie i po kłopocie. Bez przejściówek i innych rozgałęźników. Ciekaw jestem czy ROIDMI 2S zadziała.
 12. Zmontować gdzie? Do czego podłączyć? Auto nowe, to nie chcę za bardzo ingerować w elektryke póki na gwarancji
 13. Bardzo chciałbym zakupić ten transmiter w wersji 2S jednak w moim samochodzie jest to gniazdko bez blaszek. Jakie jest na dzisiaj rozwiązanie umożliwiające używanie tego transmitera w niekompatybilnym gniazdku? Widziałem, że jest adapter od xiaomi ale średnio mi się to podoba, wolałbym aby nic dodatkowego z gniazdka oprócz transmitera nie wystawało.
 14. Chcę wgrać TWRP na Mi Pad2. Niestety opcja z ADB nie działa. Musze zastosować metodę drugą czyli zrobić roota i wgrać aplikację flashify. Niestety ostatnie dostępne na chińskich stronach developerskie wersje systemu po wgraniu nie posiadają aplikacji SECURITY a zatem nie mam możliwości włączenia uprawnień ROOT'a. Czy ktoś może mi udostępnić w jakiś sposób ROM w wersji 6.3.31 gdzie najprawdopodobniej będzie aplikacja SECURITY. Chyba, że jest inna metoda na zrobienie ROOT'a w nowych wersjach DEV. Jest pewien plan. Instaluję ostatnią wersję china DEV (6.5.26) a później doinstaluję aplikacje
 15. Po setnej próbie udało mi się wejść w recovery przyciskami VOL + i POWER. Nadinstalowałem system i Mi Pad 2 wrócił do życia. Uffffffffffff.
×
×
 • Create New...