Skocz do zawartości

Wymiana wyświetlacza Xaomi Redmi Note 2


olej2000

Rekomendowane odpowiedzi

Spadł i pojawiła się pajęczyna! Masakra, nowy telefon:(:(:(
Mam pytanie!

Serwis który wymieni mi ekran chcę od 350 - 470 zł !!! Masakra orientowałem się w kilku. Może coś polecicie ????

Zastanawiałem się nad wymianą samemu, ekran z ramką to koszt ok 150zł  np taki ---->>> http://www.aliexpress.com/item/LCD-screen-display-touch-digitizer-with-frame-for-Xiaomi-Hongmi-Note-2-redmi-note-2-Note2/32490226024.html?ws_ab_test=searchweb201556_3_71_72_73_74_75,searchweb0_0,searchweb201560_9

Tu mniej więcej pokazane jak go rozkręcić --->> http://www.myfixguide.com/manual/xiaomi-redmi-note-2-teardown/ innych materiałów nie znalazłem odnośnie tego telefonu, jego "rozkręcaniu".

Proszę o poradę, odnośnie serwisu w przyzwoitej cenie, lub może dam sobie radę sam z wymianą, oczywiście liczę się z utratą gwarancji.

Z góry dzięki za odp. i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się, teraz potrzebuję rozwiązania problemu, a nie gdybania...

Widząc człowieka na tym filmiku --->>http://www.sonymobilephones.com/xiaomi-redmi-note-2/disassembly/videos gdy demontuję części, nie wydaję się to zbyt skomplikowany, dał bym radę, lecz nigdzie nie ma konkretnego materiału jak się do tego zabrać dla modelu redmi note 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja wymieniłem z ramką. Co prawda mnie przestał działać dotyk ale operacja dokładnie taka sama. Nie ma wielkiej filozofii, najważniejsze to ogarnąć jak porozpinać taśmy bo jest ich kilka i niektóre odpinają się inaczej niż można przypuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed zabraniem się do wymiany dotyku to radzę zabrać się na zakupy i kupić parę śrubokrętów precyzyjnych :) do tego parę innych pierdółek. Obecnie na rynku jest tego masa bo każdy elektronikiem jest i wymienia sam sobie wyświetlacz.

Co do wymiany może to nie tworzenie bomby atomowej ale spieprzyć jest łatwo np. przerwać papierowe kabelki itp. Firmy biorą 400zł bo nie jest to wgranie softu :) Jak nie stać na firmę to wcześniej pooglądać jak to się robi parę razy, zaparzyć meliski na nerwy i lecimy z koksem.

Samemu da się to zrobić tylko na spokojnie i bez nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Dnia 4.04.2016 o 18:34, IPeaInYourTea napisał:

Przed zabraniem się do wymiany dotyku to radzę zabrać się na zakupy i kupić parę śrubokrętów precyzyjnych :) do tego parę innych pierdółek. Obecnie na rynku jest tego masa bo każdy elektronikiem jest i wymienia sam sobie wyświetlacz.

Co do wymiany może to nie tworzenie bomby atomowej ale spieprzyć jest łatwo np. przerwać papierowe kabelki itp. Firmy biorą 400zł bo nie jest to wgranie softu :) Jak nie stać na firmę to wcześniej pooglądać jak to się robi parę razy, zaparzyć meliski na nerwy i lecimy z koksem.

Samemu da się to zrobić tylko na spokojnie i bez nerwów.

@IPeaInYourTea - mam do Ciebie ogromną prośbę i pytanie. Trochę boję się zaczynać przekładanie bebechów mojego telefonu do zakupionego LCD z ramką i digitalizerem. Chodzi mi mianowicie o odklejenie folii (która jest zaraz pod baterią, z numerami seryjnymi i ikonkami kart SIM i pamięci), a która zawiera dwa wpięcia, jeden do górnej płyty głównej, a drugi do dolnej. Rozumiem, że trzeba to przekleić z powrotem, ale czym? Czy to nie musi dolegać idealnie, a być jedynie wpięte, bo bateria i tak to "dociśnie"?

Nie znalazłem tego na żadnych filmach na YT :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...