• 0
Sign in to follow this  
Kamilwp

Telefon do 800-900zł

Question

Witam. Praktycznie zdecydowałem się na telefon Xiaomi, lecz mam pewny problem, mianowicie nie wiem na który konkretnie powinien paść wybór.. To, czego od telefonu oczekuję, to:

- minimum 4-rdzeniowy procesor i 2GB ramu,

- przyzwoity aparat,

- bateria która nie padnie po 2h użytkowania na ekranie,

- mile widziane LTE,

- dość często będę grał w gry, częściej jedynie będę słuchał muzyki, korzystał z internetu,

- chciałbym dostać 2 lata gwarancji, lecz nie wiem czy to realne w przypadku Xiaomi - a jeśli realne, to czy przypadkiem nie będzie to "wirtualna" gwarancja, która naprawdę będzie mało znaczyć?

Głównie rozważałem Xiaomi Redmi Note 2 i Mi3, ale nie wiem co byłoby lepsze.. Może jeszcze co innego? Z góry dzięki za rady. :)

32 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Przy takiej kwocie to zdecydowanie Mi4c - np od naszego kolegi z forum za 945 zł (xon24 na allegro). Wydajnosciowo zdecydowanie lepszy od wymienionych.

Co do gwarancji to możesz kupić w polskim sklepie sklepxiaomi.pl i wtedy będziesz miał polski podmiot do którego mógłbyś mieć ewentualne roszczenia. Oczywiście coś za coś bo ceny tam są dużo wyższe niż gdzie indziej.

Ogólnie to w 95% przypadków telefony same z siebie się nie psują więc dlatego ja zawsze nie przejmuję się gwarancją.

Sent from my m2 note using Tapatalk

• Like 2

• 0

Dzięki za opinię, lecz mam jedno pytanie - czy Mi4C z 2GB ramu jest bardziej opłacalny niż Redmi Note 2 Prime? Bo jak patrzę na specyfikację, to ten drugi jest chyba lepszy, a Mi4C z wersją 3GB ramu wykracza poza mój budżet.. I czekam na więcej opinii, z góry dziękuję. :)

• 0

Mi4c trochę przekracza budżet sam w sobie, a jak dowalą VAT na Zabrzu, to się zrobi już totalnie poza budżetem. Oczywiście, mogą, a nie muszą, ale lojalnie ostrzegam, że może się zdarzyć. 

Edited by Shadi

• 0

Na Mi4C mnie stać, ale tylko w wersji 2GB ram, 3GB ram odpada, szczególnie jak dojdzie ewentualne cło..

Edited by Kamilwp

• 0

Czyli rozumiem, że jeśli będzie możliwość wzięcia Mi4c nawet w wersji z 2GB ramu to bez wahania brać? :) A jeśli nie ten telefon, to najlepiej sięgnąć po redmi note 2 prime? Bo analizuję obecnie sytuację i myślę, czy opłaca się ryzykować z VATem, to praktycznie dodatkowe 250zł..

• 0

Czyli rozumiem, że jeśli będzie możliwość wzięcia Mi4c nawet w wersji z 2GB ramu to bez wahania brać? :) A jeśli nie ten telefon, to najlepiej sięgnąć po redmi note 2 prime? Bo analizuję obecnie sytuację i myślę, czy opłaca się ryzykować z VATem, to praktycznie dodatkowe 250zł..

Jak nie Mi4c to lepiej Mi3.

• Like 1

• 0

Najbliżej by mi było do Mi4, wygląda najsolidniej, ale przekracza mój budżet - przy "zabezpieczeniu" od VATu na ibuygou wychodzi ok. 1200zł.. To znacznie przekracza mój budżet, lecz znalazłem takową ofertę: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_155566.html?wid=3Co powiecie o oryginalności ich produktów, problemach z cłem, nowością tych produktów itd? Bo cena kusząca, ale nie mogę znaleźć zbyt wielu opinii o sklepie na forum.

• 0

Najbliżej by mi było do Mi4, wygląda najsolidniej, ale przekracza mój budżet - przy "zabezpieczeniu" od VATu na ibuygou wychodzi ok. 1200zł.. To znacznie przekracza mój budżet, lecz znalazłem takową ofertę: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_155566.html?wid=3Co powiecie o oryginalności ich produktów, problemach z cłem, nowością tych produktów itd? Bo cena kusząca, ale nie mogę znaleźć zbyt wielu opinii o sklepie na forum.

Sprzęt mają raczej oryginalny, VAT... jak to VAT, albo będzie, albo nie. Na XiaomiForSale jest Mi4 w wersji 2Gb/16Gb LTE już z VAT za 1080zł :).

• Like 1

• 0

Oni maja magazyn w UK i raczej jest to oryginalny produkt. Wiec problemow z vatem (nie clem) nie powinno byc bo to przesylka wewnatrz UE.

Natomiast co do samego sklepu to opinie sa rozne. Jedni wszsytko ok bez problemow, drugim mieszaja w zamowieniach, nie wysylaja produktow, kombinuja z ticketami i supporem.

Na forum telchina w ich dziale jest calkiem spory topic o problemach z gwarancja i uzeraniu sie z tym sklepem. 

Ciezko jednoznacznie powiedziec: wszystko ok bierz w ciemno. Z drugiej strony skreslic kompletnie tez nie mozna.

Co do ibuygou sprawdz ceny w przypadku waluty AUD jest taniej.

Poza tym za rejstracje dostajesz kupony znizkowe, 15$ albo 10$ (amerykanskich to odpowiednio 20/15 aud) powinno sie lapac.

Mi dzis za czarny Mi4 3/16/wcdma z przesylka i ubezpieczeniem od vatu wyszlo 1050. 

• Like 1

• 0

mnie dzisiaj doszedł mi4 16/wcdma z gearbest.Całkowity koszt to około 870 zł. Zamawiałem z magazynu EU. doszedł z Węgier w trochę ponad tydzień. Oczywiście wszystko bez vat i cła

• Like 1

• 0

http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-2gb-16gb-13-mpx-6x1-8ghz-z-pl-gw-fv-i5733195186.htmlTu jest tania oferta na Mi4C. Wiem wiem powie kazdy ze niesprawdzony sprzedawca. Nie namawiam, żeby nie było na mnie, ale działa jako firma i ma 100% komentarzy. O tego dają faktury vat(jeśli ktoś może odliczyć). Generalnie Kupiłem RN2 Prime od promotus. Tez mial super opinie itd, a okazalo sie ze mam nieoryginalna klapke. Dosłał mi drugą.. też nie oryginalną. W związku z tym napisałem , że chce odeslac telefon i wnioskowaćo zwrot gotówki. Odpisał mi ze mam wyslac do nich telefon. Powinienem mieć nauczkę co do takich sprzedawców, ale zastanawiam się czy jak mi nie odda to nie kupię czegoś u ww. Najwyzej znowu bede sobie pluł w brodę. :D

• Like 1

• 0

Jestem praktycznie zdecydowany na MI4. Mam tylko ostatnie 2 pytania:

1. Jak jest z awaryjnością modelu MI4? Występuje dużo problemów z hardwarem?

2. Czy są jakieś problemy w razie ewentualnego reklamowania produktów na gearbest?

• 0

Jestem praktycznie zdecydowany na MI4. Mam tylko ostatnie 2 pytania:

1. Jak jest z awaryjnością modelu MI4? Występuje dużo problemów z hardwarem?

2. Czy są jakieś problemy w razie ewentualnego reklamowania produktów na gearbest?

1. Mi4, chyba najmniej awaryjny z telefonów Xiaomi...

2. Jeszcze nie widziałem an forum, aby ktoś miał problem z reklamacją.

• Like 1

• 0

A swoją drogą jak wygląda procent awaryjności XIAOMI do innych czołowych marek? Są jakieś rankingi?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

• 0

Ja takich rankingów nie widziałem... Ale jest to na pewno bardzo mały odsetek(nie większy jak u innych producentów) .

Pewnie @Acid coś więcej by napisał, z racji prowadzenia serwisu.

Mi4/Tapatalk/sMIUI+Stuxnet Kernel

• 0

No z tego co mówił, np w przypadku Mi4 9/10 przypadków to wymiana zbitych wyświetlaczy i że nic samo z siebie się nie robi.

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB RAM 16GB LTE

• 0

No tak najczęściej bywa. Pewnie rankingi są. A Acid będzie tu cholernie dobrym źródłem :)

• 0

Panowie takze zainteresowałem sie marką Xiaomi, przystępna cena, fajnie wygladają, dobre podzespoly, co byscie mi polecili do 1000 zł?

• 0

Ja dla swojej kobiety kupiłem mi3. Jak narazie ona jest zachwycona i ja jestem też zadowolony. Kwestia czego oczekujesz od słuchawki.

• 0

Panowie takze zainteresowałem sie marką Xiaomi, przystępna cena, fajnie wygladają, dobre podzespoly, co byscie mi polecili do 1000 zł?

Do 1000zł to na gearbest wyrwiesz Mi4 WCDMA 2gb ram za około 900zł z wysylką z europy(omijając vat).

• 0
http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-2gb-16gb-13-mpx-6x1-8ghz-z-pl-gw-fv-i5733195186.htmlTu jest tania oferta na Mi4C. Wiem wiem powie kazdy ze niesprawdzony sprzedawca. Nie namawiam, żeby nie było na mnie, ale działa jako firma i ma 100% komentarzy. O tego dają faktury vat(jeśli ktoś może odliczyć). Generalnie Kupiłem RN2 Prime od promotus. Tez mial super opinie itd, a okazalo sie ze mam nieoryginalna klapke. Dosłał mi drugą.. też nie oryginalną. W związku z tym napisałem , że chce odeslac telefon i wnioskowaćo zwrot gotówki. Odpisał mi ze mam wyslac do nich telefon. Powinienem mieć nauczkę co do takich sprzedawców, ale zastanawiam się czy jak mi nie odda to nie kupię czegoś u ww. Najwyzej znowu bede sobie pluł w brodę.

Gość się miesza w zeznaniach. Na stronie "O nas" pisze, że czas realizacji to około 15 dni roboczych i więc ten telefon nie jest z Polski i fakturę VAT dostaniesz na kwotę sprowadzenia, a nie kwotę wpłaty.

• 0

Do 1000zł to na gearbest wyrwiesz Mi4 WCDMA 2gb ram za około 900zł z wysylką z europy(omijając vat).

Czym jest gearbeast? To jakas zaufana strona?

• 0

Gearbest a nie gearbeast bo jeszcze wejdziesz na inną stronę ;)

• 0

JAK DLA mnie strona w porządku wszystko mi przychodziło i to dość szybko. Jedynie ostatnio Mikey cos idzie ponad miesiac, a tak to 2-2,5 tyg i mialem paczke. Co do oplacalnosci kupienia Mi4 2gb bez LTE to mysle ze w cenie okolo 900zł nie ma lepszej alternatywy . Mam na mysli zakup tanio(bez vat, bo tu jest EU warehouse). Z LTE w polsce to takie 1200-1300zł. Jak kto woli :) Ja wlasnie zamowilem Mi4C prime za 1187zł od Technos mam nadzieje, ze jutro bedzie u mnie. Pozdr

• 0

Ja bym postawił na lepszą używkę :) Szczególnie że LTE to już mają telefonu za 500 zł i mniej :)

Edited by Elderbary

• 0

Na gearbest jest MI4 3GB RAM 16gb za 226$, co wychodzi ok. 900zł, czyli podobnie jak obecnie przecena w ibuygou. ;) Ja niestety (albo i stety) wcześniej zdecydowałem się na kupienie telefonu w gearbest niż pojawiła się ta promocja. WCDMA mam nadzieję, że będzie chodzić nieźle, bo dopłata do LTE jest dość spora, a na to niestety nie było mnie stać.

• 0

Dla Ukochanej kupiłem Mi3 WCDMA 64Gb od Burizy za ok 800zł, i jest nim zachwycona.

Nie ma LTE, ale odniosłem wrażenie, że jakość muzyki wyjściu słuchawkowym jest znacznie lepsza niż w mi4. Daje radę w grach.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this