Józef

Podróbki baterii BM45 (Redmi Note 2)

Recommended Posts

Witam,

Jak mozna sprawdzic czy zakupiona bateria jest podrabiana?

Zakupilem na Aliexpress baterie, sprzedawana jako oryginalna. Rozni sie ona niewiele od baterii, ktora byla w telefonie:

1) Czcionka numerow seryjnych jest troche inna niz baterii w telefonie.

2) Waga to 45 gramow, a bateria w telefonie wazy ok. 55 gramow.

Jaka zatem jest waga oryginalnej baterii - moge prosic o specyfikacje? Czy baterie oryginalne moga roznic sie od siebie waga?

Dziekuje,

Jozef

Jezeli czcionka jest mniejsza i waga jest mniejsza to podrobka.

W telefonie masz oryginalna wiec porownanie jest latwe.

Edited by tosshi2

A mozna gdzies znalezc specyfikacje baterii? Czy istnieje taki dokument?

Moze byc tez tak, ze sprzedawca telefonu chcial zaoszczedzic i opchnal mi telefon z nieoryginalna bateria i obie baterie mam podrobione. Zatem chcialbym sprawdzic to w jakims dokumencie.

Rozumiem Twoja konsternacje. Chcialbym tylko ponowic pytanie, zeby sie nie zgubilo w toku dyskusji:

Czy istnieje dokument ze specyfikacja baterii? Interesuje mnie przede wszystkim waga baterii.

Edited by Józef

Ja nie potrzebuje takiej pomocy od fanow marki telefonu, dziekuje :)

Po prostu chcialbym poznac parametry techniczne baterii. Jesli nie fani marki - to moze ktos z MIUI Polska moze mi pomoc?

Dziekuje! :)

Edited by Józef

Widze teraz, ze chyba zle zrozumialem, co to za forum. Myslalem, ze to oficjalny kanal kontaktu z Xiaomi. Zatem - faktycznie takiej informacji forumowicze moga nie posiadac i warto uderzyc oficjalnymi kanalami.

To bzdura, co piszesz, ze producenci nie podaja informacji o wadze baterii. Prosze, oto np. Samsung:

http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-devices/accessories/battery/EB-B600BEBECWW

Pozdrawiam! :)

• Like 1

Ja wagi nie porównywałem.. Ale np miałem delikatnie RÓŻNE czcionki w baterii do Mi2s, oraz ta nowsza była odrobinę grubsza.

A zapasowa, kupiona była jako ORYGINALNA na XFS - więc źródło pewne.

Więc nic do końca nie jest wiadomo, co do problemu kolegi.

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

Edited by kulig007

@Lamcza: prosze, nie klam i opanuj sie. Wsadzasz mi w usta cos, czego nie napisalem ani nawet nie pomyslalem.

Lopatologicznie wiec tlumacze, specjalnie dla Ciebie:

Nie mam Waszej pomocy w d... Po prostu chcesz mi pomoc w czyms, o co ja nie prosze. Nie prosze o porownywanie baterii. Za co grzecznie Wam podziekowalem.

Jestem zainteresowany poznaniem oficjalnej specyfikacji baterii, ktora na pewno gdzies jest dostepna. Tylko tyle:)

Edited by Józef

Ale wiesz, że naładowana bateria będzie cięższa ? :D

A na poważnie, to pewnie jest kilku dostawców i kilka specyfikacji, pytaj na oficjalnym forum http://en.miui.com/może tam uzyskasz odpowiedź.

Tylko w sumie nic Ci to nie da, bo jak chcesz wiedzieć co dane ogniwo jest warte, to poszukaj wśród znajomych kogoś kto ma ładowarkę modelarską z interface usb, zrobi Ci charakterystyki porównawcze podczas rozładowania z obu ogniw i będziesz wiedział co masz i co jest to warte. Jak jesteś z łodzi lub okolic to służę pomocą ale po weekendzie  ;-)

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.