Skocz do zawartości
  • 0

Zmiana dialera na ROM-ie Global na ten od Xiaomi - jak?


Pytanie

Opublikowano (edytowane)

jakieś rozwiązanie na chinski dialer (call recording) + działające google pay bez rootowania, odblokowania BL, magisków czy wgrywania jakiś łatek? stąd moje pytanie

Edit 20.12.2025 20:49 by Kacper Skrzypek:

Posty od niniejszego w dół do mojego (z pogrubieniem dot. wydzielenia) wydzielone z wątku dot. ROM-u Xiaomi.eu dla POCO F8 Pro:

 

 

Edytowane przez Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Opublikowano

Oficjalnie nie może być w romach na Europę bo jak na razie nic się nie zmieniło w przepisach europejskich i wątpliwa sprawa żeby na to zezwolili.
W tym artykule (minimum z sierpnia 25r) jest ogólnie wzmianka że będzie nagrywanie w HoS3 (zresztą na wcześniejszych nakładkach też było w dialerze Xiaomi) i obecnie faktycznie też jest w ale nie w romach dla Europy

Wysłane z mojego 25053PC47G przy użyciu Tapatalka

  • 0
Opublikowano

Kupiłem nowy RN 15 Pro+ w Tajlandii (OS 2.0.204.0 VPRMIDC) i nagrywanie rozmów działa pod warunkiem wybrania odpowiedniego regionu. Np. Tajlandia, Szwajcaria, Słowacja, Portugalia i wiele innych z EU jest OK, a z przeciwnej strony np. Polska, Czechy, Niemcy, Francja nagrywanie niedostępne. Dialer pozostaje wizualnie ten sam - znika jedna linijka w opcjach. Wybiórczo Europa jest traktowana w tym przypadku.

  • 0
Opublikowano

Taki trochę odkop pozwoliłem zrobić. 

 

Robiłem według instrukcji i nic. Nie udało mi się zmienić dilaer etc na ten od Xiaomi 

adb shell cmd package install-existing com.android.contacts
android.content.pm.PackageManager$NameNotFoundException: Package com.android.contacts doesn't exist

adb shell cmd package install-existing com.android.indallui
android.content.pm.PackageManager$NameNotFoundException: Package com.android.indallui doesn't exist

 

1. adb shell cmd package install-existing com.android.contacts
2. adb shell cmd package install-existing com.android.indallui
3. adb shell pm uninstall --user 0 com.android.phone.cust.overlay.miui

If it did not work

1. adb shell cmd package install-existing com.android.contacts
2. adb shell cmd package install-existing com.android.indallui
3. adb shell pm uninstall --user 0 com.android.phone.cust.overlay.miui
4. adb shell pm uninstall --user 0 com.google.android.overlay.gmsvig.coms
5. adb shell pm uninstall --user 0 com.google.dair
6. adb shell pm uninstall --user 0 com.google.contacts

 

Mam rozumieć że to nie wypali ? Kanał zmieniony na Tajlandię rzecz jasna.

  • 0
Opublikowano
17 minut temu, ziomek1993 napisał(a):

Mam rozumieć że to nie wypali ?

Masz literówkę w nazwie pakietu, powinno być com.android.incallui. Ale tak czy siak, masz ROM, który nie ma apki Kontaktów od Xiaomi (bo pakiet com.android.contacts jest poprawny), więc nie pójdzie.

  • 0
Opublikowano
Teraz, Kacper Skrzypek napisał(a):

Masz literówkę w nazwie pakietu, powinno być com.android.incallui. Ale tak czy siak, masz ROM, który nie ma apki Kontaktów od Xiaomi (bo pakiet com.android.contacts jest poprawny), więc nie pójdzie.

I dziękuje za konkretną odpowiedź :) .  Wszystko jest jasne. Jak mi sie uda odblokować bootloader to albo chinola wgram albo Tajlandie.  :D 

  • 0
Opublikowano
3 godziny temu, ziomek1993 napisał(a):

I dziękuje za konkretną odpowiedź :) .  Wszystko jest jasne. Jak mi sie uda odblokować bootloader to albo chinola wgram albo Tajlandie.  :D 

Tajlandie? jest w ogole taki rom? moze Tajwan? pamietaj ze na "chinolu" nie mozesz blokowac fona ... jak masz globala i wrzucisz np. Tajwan to mozna ...

  • 0
Opublikowano
1 minutę temu, Master napisał(a):

Tajlandie? jest w ogole taki rom? moze Tajwan? pamietaj ze na "chinolu" nie mozesz blokowac fona ... jak masz globala i wrzucisz np. Tajwan to mozna ...

Indonesia miała być ;D xD ... Dopiero jak zacytowałeś mój wpis to zaczaiłem co za brednie wpisałem :D . Nie obecny dzisiaj jestem.

  • Haha 1
  • 0
Opublikowano
1 godzinę temu, ziomek1993 napisał(a):

Indonesia miała być ;D xD ... Dopiero jak zacytowałeś mój wpis to zaczaiłem co za brednie wpisałem :D . Nie obecny dzisiaj jestem.

Tajwan lepszy chyba bo ma dialera i smsy od xiaomi ... A indonezja chyba juz nie - o ile pamietam z tego co pisali tu ostatnio na forum ... Choc mogę sie mylic ... Ogolnie nie mam do czynienia z globalami ... Caly czas na xiaomi eu - czyli tzw. chinolu 🙃

  • 0
Opublikowano
1 minutę temu, Master napisał(a):

Tajwan lepszy chyba bo ma dialera i smsy od xiaomi ... A indonezja chyba juz nie - o ile pamietam z tego co pisali tu ostatnio na forum ... Choc mogę sie mylic ... Ogolnie nie mam do czynienia z globalami ... Caly czas na xiaomi eu - czyli tzw. chinolu 🙃

Akurat na POCO X7 - malachite nie ma xiaomi.eu . A już sprawdzałem na 4pda czy xda. I też na telegramie próbowałem szukać :D . Cisza. 

  • 0
Opublikowano
38 minut temu, ziomek1993 napisał(a):

Akurat na POCO X7 - malachite nie ma xiaomi.eu . A już sprawdzałem na 4pda czy xda. I też na telegramie próbowałem szukać :D . Cisza. 

No właśnie zerknalem - na malachite faktycznie nie ma ... Jest tylko na wersję Pro - roding ... Widocznie malo kto to ma albo robic się nie chciało 🙃 albo jedno i drugie ...

  • Like 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...