Jump to content

Gwarancja producenta - jak to działa?

Antwito
 Share

Recommended Posts

Witam, mam nadzieję, że to dobry dział :)

Czy korzystał już ktoś z gwarancji producenta jaką daje Xiaomi? Jak to działa i ile kosztuje? Może jest ktoś zorientowany w tym temacie, bo myślę, że nie tylko ja chce wiedzieć jak to działa w razie "wu" :)

Pozdrawiam

Yy raczej nikt tu osobiście nie korzystał z tego bo... się nie da chyba, że kupili prosto w Chinach. A tak większość tu ma telefony od różnych sprzedawców i to oni zajmują się gwarancją. Jedni realizują w Xiaomi, jedni nie.

Wysłano z MI Note

Witam, mam nadzieję, że to dobry dział :)

Czy korzystał już ktoś z gwarancji producenta jaką daje Xiaomi? Jak to działa i ile kosztuje? Może jest ktoś zorientowany w tym temacie, bo myślę, że nie tylko ja chce wiedzieć jak to działa w razie "wu" :)

Pozdrawiam

My mieliśmy okazję korzystać kilka razy z serwisu producenta. W tym ostatni raz wczoraj.

Xiaomi posiada w każdym mieście główny oddział serisowy Mi Home oraz multum serisów autoryzowanych po 30-50 w dużych miastach. Generalnie jak nie mieszkasz w Chinach to nic nie wskórasz bo Xiaomi nie sprzedaje w EU oficjalnie. Więc musisz i tak załatwiać ewentualna gwarancje przez pośrednika u którego dokonałeś zakupu. Tutaj też należy zwracać uwagę u kogo się kupuje towar, ponieważ część sprzedawców nie oferuje gwaracji producenta tylko gwarancje serwisowe. W przypadku odsyłki na gwarację do Xiaomi, wymagane jest dołącznie oryginalnej faktury zakupu wystawionej przez producenta. Dodatkowo czasami pytają się na jakie imię i nazwisko był zakupiony telefon i weryfikują, czy zgadzają się informacje z ich bazą danych. Oficjalnie jednak wg regulaminu wymagana jest faktura, chociaż w praktyce często naprawy wykonywane są na podstawie numeru seryjnego. Naprawy przez Xiaomi są wykonywane na miejscu w max 1H i jeśli nie wyrobią się w tym czasie, to producent płaci 20CNY (ok 12zł) za każde 10min opóźnienia.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...