Jump to content

Centrum kontroli - możliwość wyłączenia lokalizacji oraz pakietu danych po zgubieniu telefonu

Recommended Posts

Cześć, 

chciałbym zabezpieczyć swój telefon, tak jak miałem w poprzednim Samsungu. Co prawda nigdy mi się to nie zdarzyło, ale po zgubieniu telefonu chciałbym, aby znalazca nie mógł wyłączyć lokalizacji oraz pakietu danych bez odblokowywania telefonu, co mogłoby mi pomóc w jego odnalezieniu. W moim Xiaomi 11T jest to niemożliwe. W Samsungu działało to tak, że mogłem przesunąć palcem w dół i zobaczyć powiadomienia, oraz co mam powłączane, ale już przy próbie wyłączenia czegokolwiek telefon prosił o odblokowanie. W Xiaomi mam możliwość jedynie wyłączenia możliwości zobaczenia powiadomień oraz centrum kontroli jednocześnie, co bardzo utrudnia życie. Jak dostaję powiadomienie, to po prostu je sprawdzam bez odblokowywania, tak to za każdym razem musiałbym odblokowywać telefon. Istnieje możliwość przejścia na nowszą wersję stylu centrum kontroli, która jest beznadziejna. Wtedy działałoby to dobrze, ponieważ powiadomienia są wyświetlane przesunięciem z drugiej strony. Ale kompletnie mi ten nowy styl nie odpowiada. Dlaczego Xiaomi nie zadba o użytkowników pozwalając zabezpieczyć telefon? 

no ale w koncie Xiaomi można przecież włączyć lokalizację ... do tego usunąć wszystkie dane z telefonu ... nie wiem jak szczęśliwy znalazca może wyłączyć dane mobilne bez odblokowania telefonu? przecież bez odblokowania paszczą czy pazurem czy kodem tego nie zrobi ... w ustawieniach też jest żeby nie było dostępu do menu zasilania bez odblokowania ... jest też zablokowanie dostępu do panelu ustawień ... do tego jak masz telefon dodany do konta Xiaomi to nawet systemu typ nie zainstaluje bez weryfikacji ...

Screenshot_2024-06-21-17-39-38-106_com.android.settings.jpg