Jump to content

Nagle w xiaomi 10 Pro przestał działac internet (dane mobilne) Bardzo proszę o pomoc. Potrzebuję internetu poza domem :(

wicherw123

Recommended Posts

Witajcie wczoraj na służbie po chwilowym korzystaniuz mobilnego internetu (play 150GB miesięcznie) nagle zniknął Elt i internet. Sądziłem, że winowajća może byćsilny wiatr, antena  playitp. Niestetyproblem nadal się pojawia. Wygląda to tak, że po włączeniu tel wskakuje ikonka LTe nad zasięgiem by zniknąć po 2-3 sek i koniec. Włączanie, wyłączanie mobilnego internetu nie poprawia sytuacji. Netu nie ma. Probowałem od nowa ustawień APN, nie pomogło. Na 100% posiadam dane internetowe(wykorzystałem 15 GB ze 150GB dostępnych). Tel działa mi głównie poza domem jako nawigacja motocyklowa. Telefon mam od ok półtora roku,kupiony jako nowy. Czy jest jakaś szansa na naprawienie tego? W sieci kilka informacji jest, że ludzie posiadający Xiaomi mieli już identycznie problemy. Nie znalazłem jednak lekarstwa jak to można naprawić. Może ktoś coś podpowie, poradzi, pomoże? Będę bardzo wdzięczny.

Dziękuję i pozdrawiam.

jeśli masz dobre ustawienia APNa to w zasadzie nie powinno być problemu ... chyba że coś z modemem jest nie tak ... zakładam że połączenia i SMS / MMS są ok? a tylko jest problem z internetem przez LTE? wiesz można jeszcze pobawić się ukrytymi ustawieniami dla modemu i tam możesz wybierać preferencje przy łączeniu z poszczególnymi typami sieci ... np. ustawić samo LTE tylko - ja tak zrobiłem u siebie - ogólnie można też zrobić np. samo GSM - to da lepszy zasięg ale net będzie dużo wolniejszy niż w innych trybach ... bo chyba tylko będzie działać w trybie edge ... tam żeby do tego wleźć to trzeba wejść w informacje o telefonie szczegółowe dane i poklikać kilka razy po pamięć wewnętrzna - to otworzy wtedy dodatkowe okno i tam już można tym się pobawić ... część trybow pewnie nie będzie w ogóle działać ale można sobie to pozmieniać i sprawdzać czy coś da ...

ps. jakby nie chciało wejść w te ustawienia jak pisałem to można też do tego uzyskać dostęp wpisując kod serwisowy w dialerze ... 

* # * # 4636 # * # *

Edited by Master

55 minut temu, Master napisał(a):

jeśli masz dobre ustawienia APNa to w zasadzie nie powinno być problemu ... chyba że coś z modemem jest nie tak ... zakładam że połączenia i SMS / MMS są ok? a tylko jest problem z internetem przez LTE? wiesz można jeszcze pobawić się ukrytymi ustawieniami dla modemu i tam możesz wybierać preferencje przy łączeniu z poszczególnymi typami sieci ... np. ustawić samo LTE tylko - ja tak zrobiłem u siebie - ogólnie można też zrobić np. samo GSM - to da lepszy zasięg ale net będzie dużo wolniejszy niż w innych trybach ... bo chyba tylko będzie działać w trybie edge ... tam żeby do tego wleźć to trzeba wejść w informacje o telefonie szczegółowe dane i poklikać kilka razy po pamięć wewnętrzna - to otworzy wtedy dodatkowe okno i tam już można tym się pobawić ... część trybow pewnie nie będzie w ogóle działać ale można sobie to pozmieniać i sprawdzać czy coś da ...

ps. jakby nie chciało wejść w te ustawienia jak pisałem to można też do tego uzyskać dostęp wpisując kod serwisowy w dialerze ... 

* # * # 4636 # * # *

nie działa w żadnym trybie w telefonie. Ani LTE ani 3G nic :(

19 minut temu, wicherw123 napisał(a):

nie działa w żadnym trybie w telefonie. Ani LTE ani 3G nic :(

no to może być jakiś problem sprzętowy z modemem ... dobrze byłoby też na innej karcie sprawdzić jak to się zachowuje ... jeszcze też można spróbować przywrócić system do ustawień fabrycznych (oczywiście wcześniej zrobić backup co tam potrzebne) a jak to nie pomoże tzn. na innej karcie / operator będzie to samo i przywrócenie też nie pomoże to chyba tylko serwis ... albo wymiana telefonu ... nic innego tu mi już do głowy nie przychodzi ...