Skocz do zawartości

Aktualizacja MIUI


Lorson

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, posiadam mi2s z miui 4.12.5 , na Andku 4.1.1 , powiedzcie mi w jaki sposób mam poprawnie go zaaktualizować do najnowszej wersji Andka i Miui. Jeśli jest to gdzieś na forum opisane, to odeślijcie mnie tam, bo nie wiem czy musze wykonywać pokolei każdą aktualizacje jaka wychodziła, czy mogę od razu skoczyć do najnowszej wersji. Ma ktoś aktywne linki do systemów na mi2s ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miuipolska.pl/mi2mi2s-instalacja-miui-6-na-androidzie-5-0/

Myślę że jak zrobisz wszystko według tego to będzie dobrze ;)

Tzn. najpierw zrób to, korzystając z tamtych linków, a potem poczekaj do piątku i zainstaluj najnowszą wersję dopiero jak wyjdzie, tak by chyba lepiej było

Wysłane z MI 2S

Edytowane przez u0ne
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to jest instalacja na andku 5.0, a ja mam w mi2s 4.1.1 i nie wiem czy musze go aktualizowax, czy on sam sie zaktualizuje wraz z nowym miui a nie chcialbym zepsuc swojego mi, bo kiefys juz mialem problem z systemem ;d

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej przez miflash przez fastboot i polski Rom. Linki załączone na forum. Do pełnego przejścia powinno się mieć nowe rozmiary partycji, ale to nie konieczne będzie działać...

Do 4.4 i do 5.0 zawsze fastboot zalecany 100% pewności.

Kopia danych wymagana nie przywracać ustawień systemowych.

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez sibul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ostatnią v5 ja wróciłem do niej i teraz jej używam. Potem jest ostatni Rom z 4.4 i dalej czyli v6 na andku 5.0 nie da się używać. Czekamy na MIUI 7

I poprawę błędów. Nie ma się co oszukiwać działają jak porty :/.

V5 to najlepszy Rom na ten telefon.

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez sibul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ostatnią v5 ja wróciłem do niej i teraz jej używam. Potem jest ostatni Rom z 4.4 i dalej czyli v6 na andku 5.0 nie da się używać. Czekamy na MIUI 7

I poprawę błędów. Nie ma się co oszukiwać działają jak porty :/.

V5 to najlepszy Rom na ten telefon.

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Jakie błędy? ^_^ Dziwna sprawa ale chyba jestem jedyny, któremu v6 jak i ostatnie v7 nadają się do użytku i dużo bardziej podobają niż dawne v5

Wysłane z MI 2S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie błędy? ^_^ Dziwna sprawa ale chyba jestem jedyny, któremu v6 jak i ostatnie v7 nadają się do użytku i dużo bardziej podobają niż dawne v5

Wysłane z MI 2S

Na 4.4

-nie wykrywa wszystkich urządzeń bluetooth http://miuipolska.pl/forum/topic/4613-miui-v6-bluetooth-i-casio-stb-1000-problem/

-aparat przy qr działa jak chce (wina w może leżeć po stronie twórców aplikacji)

-błędy w profilach zasilania

-hotspot działa jak chce

-wifi czasem nie chce łączyć z sieciami

Trzy ostatnie problemy są związanie z profilami zasilania. Po zatwierdzeniu profilu standardowego wszystko zaczyna znowu działać- przez jakiś czas :(.

Na v6 na 5.0 dialer jest nie działa prawidłowo bardzo uciążliwa wada.

Problemy z GPS

Problemem z akcesoriami Bluetooth ciągnie się od 4.4

Chińskie krzaki przy powiadomieniach od operatora kodach itp.

Bateria i jeszcze raz bateria...

Brak recovery cwm lub podobny

Brak dualboot

Spieprzone motywy barak możliwośći mieszania tak jak to było wcześniej...

mogę tak wymieniać i wymieniać kolego.

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez sibul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi powiedziec gdzie to znajde, albo czy jest jakis tutorial jak to zrobic ?

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Wgl jest mozliwosc ubicia telefonu ? Bo teraz mi wyskoczylo ze mozna go ubic w niektorych przypadkach

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo potrzebuje root i tyle. Jest tutorial na stronie miuipolska. Z tym modułem i wsm tool całkowicie bezpieczne.

Pamiętaj, że jakbyś miał bootloop z innego powodu to przełączasz na drugi system zapasowy :-). Ciężko ubić dwa systemy dane sms i numery telefonu i inne zostają

http://miuipolska.pl/wsm-tools-zaawansowane-modyfikacje-systemowe/

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez sibul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na v5 jest ich jeszcze więcej włącz w zakładce w sieci magazyn xposed. W wyższej wersji MIUI stosuje się właśnie xposed. Jest masa modułów uważaj tylko np z mi tools ma najwięcej opcji ale duże prawdopodobienstwo nagłych restartów. Na forum opisałem kilka najlepszych.

Nie które gryzą się ze sobą.

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez sibul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam panel sterowania i moje rady co do oszczędzania energii w tutorialach. Reszta to pic. Mi2s ma bardzo zaawansowane możliwości zarządzania energią

http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/2119-Kącik-tuningowy:-porady

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez sibul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...