WSM Tools – zaawansowane modyfikacje systemowe

Kamil Z
52 komentarze

WSM Tools jest modyfikacją znanego XposedFramework dostępnego na większość romów 4.0+ poza MIUI. Niestety mimo faktu, że ostatnia wersja XF dodaje wsparcie MIUI to same moduły są nadal pisane pod typowe customy jakimi są CyanogenMod, ParanoidAndroid, Omni czy AOSP.

O aplikacji

Screenshot_2013-11-21-11-38-28

Przeczytaj także:

Autorem aplikacji jest Rosjanin Andrei Zhukouski aka BurgerZ (twórca Pogody BZ oraz MIUIv5 dla GNEXa). Program od wersji 2.1.0 (dzisiejszej) zawiera język polski (autorstwa Kamila Z), podobnie jak moduł Mi-Tools, pozostałe dostępne na starcie moduły są jedynie rozbiciem Mi-Tools dlatego też nie zostały przetłumaczone. Twórca przewiduje cotygodniowe aktualizacje modułów i oczywiście wypadło na piątek z prostej przyczyny, że w ten dzień wychodzą nowe romy i po aktualizacji romu konieczna jest ponowna instalacja bibliotek WSM.
Program nie modyfikuje aplikacji, używa w tym celu własnego frameworka. Zasada jest taka sama jak w XposedFramework.

[numeracja numer=”1″ title=”Instalacja”]

Aby móc cieszyć się zaawansowanymi narzędziami do modyfikacji systemu potrzebne nam będą dwa pakiety instalacyjne WSM Tools (aplikacja główna) oraz Mi-Tools (moduł oferujący modyfikacje). WSM do poprawnego działania wymaga uprawnień ROOT, które musimy włączyć w MIUI, w aplikacji Uprawnienia.


[lista-download]

 • WSM Tools 2.3.4 PL
 • [/lista-download]

  Przy uruchamianiu aplikacji nie jesteśmy pytani o ROOTa, dzieje się to dopiero przy instalacji bibliotek programu, by je zainstalować udajemy się do Ustawień i wybieramy Zarządzaj WSM następnie Zainstaluj. W tej chwili jesteśmy poproszeni o prawa ROOTa, które należy udzielić i uruchomić ponownie telefon.

  [numeracja numer=”2″ title=”Użytkowanie”]

  Instalacja oraz aktywacja Mi-Tools

  Kiedy zainstalowaliśmy już WSM oraz biblioteki możemy przystąpić do instalacji modułów, w tym celu uruchamiamy wcześniej zainstalowaną aplikację naszym oczom ukazują się interfejs z dwiema kartami: Moduły i W sieci. Naturalnie przechodzimy na drugą zakładkę, znajdujemy Mi-Tools, klikamy na nim i wybieramy Pobierz następnie po pobraniu Instaluj.

  Po zainstalowaniu modułu wracamy na pierwszą kartę by móc go aktywować. Wystarczy ustawić przełącznik jak na screenie poniżej.
  Mając aktywny moduł możemy w końcu przyjrzeć się jego funkcjom. Teraz by dostać się do opcji mamy dwie drogi:
  1) kliknąć ikonę modułu i wybrać Ustawienia modułu
  2) cofnąć się do pulpitu i uruchomić pozycję Mi-Tools

  Konfiguracja Mi-Tools

  Pokrótce wypiszę tylko kilka funkcji, bo jest ich całe mnóstwo i zabrakłoby dnia by przedstawić je wszystkie.

  Moduł Mi-Tools pozwala nam uzupełnić menu wyłączania telefonu o przełączenie się do recovry, fastboota czy jak ma to miejsce w urządzeniach xiaomi przeskoku na drugi system. Możemy też dowolnie dostosowywać klawisze ekranowe (tu ucieszą się użytkownicy Nexusa 4). Oczywiście nie mogło zabraknąć przełączania utworów klawiszami głośności czy możliwości zmiany układu belki (pozycja zegarka). Jednak moją uwagę najbardziej przykuły możliwości odwrócenia kart w aplikacji Motywy, dzięki czemu otwierając aplikację mamy od razu widoczne pobrane motywy, a nie polecane przez xiaomi jak do tej pory oraz konwertacja formatu daty na ekranie blokady, dzięki której nigdy więcej nie zobaczymy krzaków :)

  Na koniec wspomnę jeszcze o możliwości ucinania ogonków w smsach i dzięki tej funkcji rezygnujemy z tworzenia paczek pod recovery z tym modem. W WSM jest to uniwersalna opcja co znaczy, że zadziała na każdej rozdzielczości oraz każdej wersji (v5).

  [numeracja numer=”3″ title=”Problemy z instalacją”]

  WSM jest kompatybilny ze wszystkimi oficjalnymi wersjami MIUIv5, oczywiście co nie znaczy, że nie działa na portach jednak w przypadku portów konieczne jest zrobienie kopii całego systemu ponieważ aplikacja bądź niektóre moduły mogę sprawić, że system ulegnie uszkodzeniu.

  Mając backup wystarczy go przywrócić, w przypadku braku kopii systemu przechodzimy do recovery i wgrywamy ZIP, który został automatycznie utworzony na naszej karcie podczas instalacji bibliotek.
  Plik znajduje się bezpośrednio na karcie, a nazywa się Xposed-Disabler-Recovery.zip

  [wazne]WSM nie jest obecnie kompatybilny z MIUI v6.[/wazne]

  Kup flagowca Xiaomi

  z zainstalowanym naszym softem!

  Przeczytaj najpopularniejsze:

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  52 komentarzy
  Najnowsze
  Najstarsze Naj. głosów
  Inline Feedbacks
  Pokaż wszystkie

  Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner