Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Note vs Meizu MX5 vs Meizu MX4Pro vs Oppo Find 7a


Igorius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o porównanie smartfonów jak w temacie:

- Xiaomi Mi Note (dual),

- Meizu MX5 (dual),

- Meizu MX4Pro (single),

- Oppo Find 7a (single).

 

Z tego co wiem pierwszy ma nakłądkę MiUi, drugi i trzeci to nakładka FlymeOS a ostatni to ColorOS.

 

Sprzętowo (SoC) wygląda to tak (odpowiednio):

- Snapdragon 801 + Adreno 330 + 3GB + 1080 x 1920 na 5.7 (egzo) / 3000 mAh;

- Mediatek MT6795 + PowerVR G6200 MP4 + 3GB + 1080 x 1920 na 5.5 (amoled) / 3150 mAh;

- Exynos 5 Octa 5430 + Mali-T628 + 3GB + 1536 x 2560 na 5.5 (ips) / 3350 mAh;

- Snapdragon 801 + Adreno 330 + 2GB + 1080 x 1920 na 5.5 (ips) / 2800 mAh.

 

Tyle suche fakty. Jak działanie i użytkowanie tych urządzeń wygląda w praktyce? Które jest wydajniejsze, które działa płynniej, które dłużej? Jak z jakością wykonannia ekranu, responsywnością i czytelnością również w pełnym słońcu? Jak z samą jakością wykonania samego urządzenia?

 

Co możecie powiedzieć? Jakie jest Wasze zdanie na temat tych smartfonów?

Edytowane przez Igorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które SOC jest wydajniejsze: to w Mi Note czy to w MX4 Pro?

 

Edit: dobra, znalazłem - teoretycznie MX4 Pro to 115,2Gflops a Mi Note to 166,5Gflops.

Prz nich Meizu MX5 to 89,6Gflops a Oppo Find 7a to tyle samo co w Xiaomi Mi Note.

http://kyokojap.myweb.hinet.net/gpu_gflops/

 

EDIT2: Niemniej w benchmarku AnTuTu oba tj. Mi Note i MX4 Pro mają podobną ilośc punktów około 45k.

Edytowane przez Igorius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli porównujemy te 4 telefony to dla mnie Oppo traci na braku tego 1Gb RAM i słabej baterii, a MX5 jest na MTK który do najlepszych nie należy. Mi Note oraz Meizu MX4Pro wychodzą najlepiej w testach, oraz oba te modele widziałem, porównałem, rozmawiałem z osobami które je używają i opinie są bardzo podobne :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 4 sztuk powiem Ci ze nie zauważysz różnicy specjalnie w wydajności. Posiadałem mx4, OPO czyli odpowiednik oppo find 7 tylko ze z 3 GB RAM oraz mi4. Tak jak koledzy radzą. Wybierz najładniejszy. Osobiście zastanawialbym się nad mx4pro oraz mi note. System podobny. Mx4pro ma lepszy soft niż mx5, który ma jeszcze masę bugów. Mx5 z kolei lepsze wykonanie. Mediatek akurat w obu meizu czyli mx4 i mx5 jest bardzo dobry. Meizu mx4 pro jest znany z bardzo dobrego czasu na baterii. Oppo ze swoim color osem mnie osobiście nie przekonuje. Jak grasz to bierz snapdragona. Czyli wybór raczej w stronę mi note. Mam podobny dylemat, ale raczej wezmę mi note pro.

Wysłane z mojego MI 8

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ale widzisz to w grach jedynie. Na co dzień PRO jest bardzo płynny. Lepszy od MINote i Mi4.

Wysłano z MI Note

Tego mi właśnie było trzeba. :-)

@up

Nie boisz się nieujarzmionego smoka? Ponoć 810 m. in. w Note Pro grzeje za mocno i szybko telefonik zniza swoją wydajność.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

No właśnie. 810 akurat w mi note pro działa najlepiej ze wszystkich urządzeń, w których został zastosowany nie tracąc przy tym wydajności. Wiadomo, że to raczej kwestia szukania rozwiązań tymczasowych i ten soc nie znajdzie raczej wielu fanów bo ko strukcyjbie podobno nie da się wyeliminować wzrostu jego temperatury.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ale widzisz to w grach jedynie. Na co dzień PRO jest bardzo płynny. Lepszy od MINote i Mi4.

Wysłano z MI Note

Jak może w codziennym użytkowaniu być lepszy od miNote czy mi4? Nawet Mi3 bardzo musze się postarac żeby go zciąć i zdarza się to tylko po intensywnym graniu.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może w codziennym użytkowaniu być lepszy od miNote czy mi4? Nawet Mi3 bardzo musze się postarac żeby go zciąć i zdarza się to tylko po intensywnym graniu.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Serio? A używasz tapatalka na normalnym profilu, nie performance? To poprzewijaj trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może w codziennym użytkowaniu być lepszy od miNote czy mi4? Nawet Mi3 bardzo musze się postarac żeby go zciąć i zdarza się to tylko po intensywnym graniu.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Widać różnicę. Widać. Niewielka ale widać.

W 801 Interactive jest tak ustawiony, że przy przewijaniu w ustawieniach jest zacięcie, a w 810 już nie. Oczywiście, w żadnym wypadku to nie jest dyskwalifikacja, ale po prostu można dotrzeć różnicę.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem są problemy z SoC Snapdragon 810 z powodu grzania się i utraty wydajności, nie tylko w grach. Czy warto ryzykować problemy ze sprzętem? Na to pytanie musi każdy sobie sam opdowiedzieć, moim zdaniem Xiaomi źle jednak zrobiło wybierając ten procesor.

 

Niezaleznie od tego nie ma go w porównaniu smartfonów w tytułu wątku ;)

 

Podsumowując - mówicie że najlepiej Xiaomi Mi Note ewentualnie Meizu MX4 Pro, dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem są problemy z SoC Snapdragon 810 z powodu grzania się i utraty wydajności, nie tylko w grach. Czy warto ryzykować problemy ze sprzętem? Na to pytanie musi każdy sobie sam opdowiedzieć, moim zdaniem Xiaomi źle jednak zrobiło wybierając ten procesor.

 

Niezaleznie od tego nie ma go w porównaniu smartfonów w tytułu wątku ;)

 

Podsumowując - mówicie że najlepiej Xiaomi Mi Note ewentualnie Meizu MX4 Pro, dobrze rozumiem?

Tak powiedziałem ja - Jarząbek. :) Ja bym wybierał z tych dwóch, ale dołożyłbym jeszcze Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...