Skocz do zawartości

POCO X4 Pro 5g - Notorycznie rozłącza WIFI


dlrz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem posiadaczem Poco od kilku dni. Bardzo fajny telefon w tej półce cenowej. Mam z nim tylko jeden problem, który nie wiem jak rozwiązac.
Łączę się do sieci WI-FI (zarówno 2.4ghz jak i 5ghz) i po jakimś czasie (różne ramy czasowe) przestaje mi działać internet.Gdy łączę się do sieci WiFi to wydaje się, że wszystko działa poprawnie, lecz po chwili pojawia się komunikat "Ta sieć Wi-Fi nie ma dostępu do internetu" i internet przestaje działać.

Zalogowałem się do routera i widzę, że niby nadal jestem połączony do routera, ale telefon na ping nie odpowiada. Jak rozłączę połączenie do sieci wifi i połącze się ponownie. Ping zaczyna działać. Opóźnienia do telefonu są rzędu 300ms. Po jakimś czasie internet znowu przestaje działać, a telefon na ping przestaje odpowiadać.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio pojawił się kolejny problem na tym telefonie opisany tutaj: 

Zresetowałem telefon do fabrycznych i problem z zawieszającym WIFI ustąpił.
Na Angielskojęzycznych forach wyczytałem, że zdarza się tak, jak telefon był uruchomiony na starej wersji Androida i MIUI, a potem zaktualizowany.
Zalecane było przywrócenie do fabrycznych po aktualizacji systemu i nakładki.

Chyba można zamknąć, ale szkoda, że nie było większego odzewu.

 

 

Edytowane przez dlrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ej a macie może jeszcze jakieś pomysły na taki problem? Bo już tak mnie to denerwuje, że się zastanawiam czy problem na pewno jest po stronie telefonu. Myślałem, żeby kupić sobie takie urządzenie - https://hamamobile.pl/gniazda-wi-fi - co myślicie? Warto? No i przede wszystkim czy to może pomóc, bo też nie chciałbym wydawać kaski na coś co nic mi nie da. Poradźcie coś proszę, bo nerwicy dostanę z tym internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał93 napisał(a):

 czy to może pomóc

Takie usządzenie do zdalnego włączania i wyłączania różnych sprzętów i monitorowania zużycia energii może się przydać (ale zamiast Hamy kupił bym coś Gosund-a). Do rozwiązania problemu Wi-Fi raczej bez sensu. Zmiana routera mogła by pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2023 o 22:12, FromWP napisał:

Do rozwiązania problemu Wi-Fi raczej bez sensu. Zmiana routera mogła by pomóc.

Dzięki bardzo. Na pewno rozważę takie rozwiązanie, ale to muszę potestować na innych urządzeniach jak to wygląda. A z tym gniazdem wyżej to już sam nie wiem, co miałem na myśli, najprawdopodobniej źle zrozumiałem opis. Nie ukrywam, że za bardzo się na tym wszystkim nie znam.

W każdym razie - dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...