Skocz do zawartości

Xiaomi MIX 4 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.8.0.SKMCNXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi MIX 4 (nazwa kodowa: odin).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MIX4_V13.0.8.0.SKMCNXM_v13-12.zip/download

Jak przejść z ROM-u Fastboot na ROM Recovery: https://miuipolska.pl/jak-przejsc-z-rom-u-xiaomi-eu-fastboot-na-xiaomi-eu-recovery/

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Próbowałem przejść z ROM-u Fastboot na ROM Recovery w telefonie Xiaomi MIX 4 zgodnie z instrukcją.

Korzystałem z ROMU: xiaomi.eu_multi_MIX4_V13.0.8.0.SKMCNXM_v13-12.zip

TRWP: twrp-3.7.0_12-0-odin-inkypen.img

Jednak podczas procesu wyskoczył mi następujący błąd:

"Attempting to decrypt FBE for user 0...
User 0 Decrypted Successfully
Data successfully decrypted
Updating partition details...
...done
Updating partition details...
...done
Full SELinux support is present.
MTP Enabled
Installing zip file '/sdcard/xiaomi.eu_multi_MIX4_V13.0.8.0.SKMCNXM_003763de54_v13-12.zip'
E3004: This package is for "odin" devices; this is a "missi".
Updater process ended with ERROR : 1
Error installing zip file '/sdcard/xiaomi.eu_multi_MIX4_V13.0.8.0.SKMCNXM_003763de54_v13-12.zip'

Nie rozumiem czemu twierdzi, że to jest "missi".

Czego to może być wina i jak spróbować to rozwiazać?

Z góry dziękuję za wskazówki.

Edytowane przez marekneo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam mam pytanie czy ta wersja 13.08 ...też tak drenuje baterię jak 14.0.1? Kładę telefon naładowany na 100% włączam oszczędzanie baterii i w ciągu 5 godzin  nieużywania telefonu tracę 20% baterii ? 

Czy to normalne?

Mam ostatnią stabilna wersję 

Screenshot_2023-02-15-20-43-12-348_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Netoper napisał:

Zerknij w statystyki baterii powinno być widać co drenuje, czy telefon w ogóle przechodzi w stan uśpienia.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

A jak sprawdzić czy telefon przechodzi w stan uśpienia? W statystykach pojawia się coś takiego ale bez żadnych szczegółów co to jest?Screenshot_2023-02-16-21-06-54-971_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.e85d9b24bf66e1d9b227df7895b2d3b5.jpg

Sygnał sieci tak drenuje baterię? Przy dwóch kartach SIM nawet nie ma opcji żeby wyłączyć 2 naraz bo pojawia się taka informacja.Screenshot_2023-02-16-21-08-37-768_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.b853bd071f2c95ea262ea822c11ead60.jpg

Screenshot_2023-02-16-21-10-32-273_com.android.phone~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem wyłączone 2 karty SIM za pomocą hidden MIUI setting a i tak sieć sygnału drenuje beterie jak to możliwe? 15% minus przez 5.3h nie używania telefonu???

Przy okazji nie mogę dodać załącznika bo mam komunikat

 "za mało pamięci by ukończyć poprzednia operację "?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Netoper napisał:

Nie prościej było po prostu włączyć tryb samolotowy?
Albo dla pewności wyjąć w ogóle karty?
I wtedy zobaczyć co z tym sygnałem.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Przy włączonym trybie samolotowym od 7:00 rano do 12:00 -5% także jest poprawa, ale dziwne że na pierwszym miejscu jest dalej sygnał sieci choć już na pomarańczowo a nie na czerwono.

Ostatnia opcja wyjęcie kart SIM pozostało. Niestety nie mogę dodać załącznika bo mam informacje o  "za mało pamięci by ukończyć poprzednia operację "??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem to jest chyba z tobą ;)

W czwartek o 21:07 wkleiłeś zrzut ze zużycia prądu. Przecież te drenowanie występuje w określonym i dość wąskim czasie. Gdzie jesteś w tym czasie? A patrząc na ten wykres to gdzie byłeś tak około 13 do 20-21 gdzie wszystko jest ok. Ty ciągle robisz jakieś testy w miejscu gdzie nie masz dostatecznego zasięgu. W dodatku są jakieś roamingi.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, brawo napisał:

Problem to jest chyba z tobą ;)

W czwartek o 21:07 wkleiłeś zrzut ze zużycia prądu. Przecież te drenowanie występuje w określonym i dość wąskim czasie. Gdzie jesteś w tym czasie? A patrząc na ten wykres to gdzie byłeś tak około 13 do 20-21 gdzie wszystko jest ok. Ty ciągle robisz jakieś testy w miejscu gdzie nie masz dostatecznego zasięgu. W dodatku są jakieś roamingi.

Roaming wyłączony ,karty SIM wyjęte,wifi wyłączone ,od 13:00 -19:00 -20% ?

I sygnał sieci na pierwszym miejscu. Telefon leży w szafce między 7-12 i między 13-19. Nic nie rozumiem przy wyjętych kartach SIM sygnał sieci znowu na pierwszym miejscu? Zżera baterię nawet bez kart SIM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen ze statystyki baterii, bo z opisu to nie wiadomo o co chodzi.
Inna sprawa może być jakiś krzak w systemie albo uwalony modem.
Przy krzaku no to odblokowanie BL i postawienie systemu na czysto, i wtedy ponowna kontrola co się dzieje z sygnałem.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb samolotowy, wyłącza wszelkie aktywności radiowe.
Jak masz odblokowany BL to wrzuć któregoś global (osobiście polecam Indonezja czy Tajwan, o ile są te romy na ten model słuchawki) i bez żadnych rotów, magisków, zobaczyć co się będzie działo.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Jeszcze kwestia (bo ja nie oblatany w temacie jaki model na jaki rynek)
To jest model z EU czy CN ?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bym proponował wgrać na czysto rom CN, menu będzie inglisz , i zobaczyć co się będzie działo.
Jeśli na fabrycznym romie będzie też lipa, no to albo usterka sprzętowa, albo może wystarczy poruszyć konektory od anteny, bo zdarza się że potrafią złapać niekontakt (ale wtedy trza otworzyć fona)

Jeszcze pytanie, czemu masz roaming? jesteś po za PL? Korzystasz z karty PL w obcej sieci?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem poza i korzystam z PL karty w obcej sieci, ale po wczorajszej aktualizacji do wersji 14.03 wreszcie tryb samolotowy wyłączył sygnał sieci i od 22:00 do 06:00 tylko -1%, z kartami w gnieździe.

Także wreszcie to działa jak trzeba.

Dziękuję za pomoc.

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...