Skocz do zawartości

Xiaomi 12X - opinia


Speed666

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Przesiadłem się na 12X Global - z Huawei P30. Zależało mi na małym telefonie bo nie lubię phabletów. Minęły dwa tygodnie i powiem szczerze że mam mieszane uczucia. Wiele rzeczy jest po prostu nie tak. Może część z nich da się rozwiązać modyfikacjami ale jeśli tak to ma dalej wyglądać to 12X wyląduje na Allegro i będę szukał czegoś innego. Ale do rzeczy.

Zalety:

- świetny ekran - robi wrażenie nawet w słoneczne dni. Jednak jak jest na full jasność w słońcu to bateria leci w oczach

- dobry aparat i robi ładne zdjęcia. Zwłaszcza Makro mnie zaskoczyło

- Poręczny i dobrze wykonany jakościowo.

- Głośniki stereo dają fajny dzwięk

- Ładowanie Xiaomi (jak załapie ładowarka) - naprawdę robi robotę i ładuje jak szalony

- Dobra jakość dźwięku rozmów.

Ale wady też są - to te które mi przeszkadzają najbardziej i psują mi frajdę z nowego nabytku.

- Dialer Googla to jakaś porażka i nie da się go zmienić przynajmniej w wersji Global.

- brak czujnika proxmimity - powoduje że telefon trzymany ramieniem często włącza ekran i albo rozłącza mi rozmowy albo wycisza głośnik. Co ciekawe doczytałem że Xiaomi korzysta z kamery jako czujnika i robi to TYLKO kiedy telefon jest w PIONIE. Jak masz go przyciśniętego ramieniem to przestaje działać i ekran jest włączony. Wiele razy rozłączyło mi rozmowę albo wyciszyło mikrofon albo zaczęły się wciskać klawisze. Ogólnie mogli nie oszczędzać na tak drobnym czujniku w telefonie za tyle kasy.

- tragiczny zasięg 3G. W miejscach gdzie mogłem w P30 spokojnie rozmawiać, 12X przerywa rozmowę. Albo rozmówca mnie nie słyszy. Poniżej znajdziecie oba telefony. Ten sam operator. I poziomy sygnału z Network Cell Info. Ten sam masz. To samo pasmo. Telefony leżą opob siebie. Różnica 10 dBm w przypadku sieci 3G. Z LTE jest lepiej. Do tego kiedy P30 trzymało jeszcze LTE i dało się chociaż strony przeglądać, 12X przełącza się uparcie na 3G i nie wraca szybko do LTE.

Problem bardzo dla mnie drażniący. Jeżdżę dużo tą samą trasą. I nigdy w P30 nie rozłaczało mi rozmów. W 12X ciągle ludzie mi mówią że mnie nie słyszą w miejscach gdzie zasięg jest faktycznie słabszy ale P30 spokojnie dawało radę. Tutaj mam duuuuży problem. I jak tego nie poprawię to będę go musiał sprzedać.

- MIUI i jego oszczędzanie energii. Ile ja się umordowałem żeby mój zegarek od Huaweia odbierał powiadomienia kiedy telefon jest wygaszony. Uprawnień multum. Do tego Huawei Health musi być cały czas włączony bo nie działa w MIUI ich Background Tasks bo system je ubija.

- Ładowarka nie zawsze łapie szybkie ładowanie Turbo Charge albo 67W Hyper Charge. Trzeba wypiąć kabel i wpiąć ponownie. Wtedy łapie. Inaczej leci 5V/2A. Testowane na dwóch ładowarkach. Po prostu trzeba pilnować i patrzyć jaki tryb się uaktywnił.

- Brak dobrej ładowarki samochodowej 33W od Xiaomi - leci tylko QC a i tak cudów nie ma.

- Android Auto po kablu praktycznie nie ładuje telefonu. Muszę ubić wszystko w tle żeby podczas jego używania telefon nie zżerał więcej prądu niż pobiera z USB samochodu. W P30 nie miałem tego problemu.

- Problem z Android Auto. Podczas gdy P30 działało wyśmienicie, z 12X mam same problemy. Wyszukowanie głosowe raz działa raz nie działa. Albo często pojawia się komunikat o utracie sygnału GPS. Pomaga wywalenie wszystkich apek z tła i odpalenie wszystkiego od nowa.

Ciekawe ile tych problemów da się rozwiązać przyszłymi patchami. Może problem z 3G dałoby się naprawić wymiana basebandu na nowszy albo z innego Snapdragona 870 (może ten z POCO F3?).

Czekam aż minie 168 godzin do odblokowania boota i spróbuję innych romów.

 

 

12X_3g.jpg

p30_3g.jpg

Edytowane przez Speed666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega problem że nie wszędzie masz LTE. Ja dużo jeżdżę autem i rozmawiam z klientami. I w trybie "LTE only" to często wogóle gubi zasięg tam gdzie jest tylko 3G. A że 3G działa jak działa to notorycznie ten telefon rozłącza rozmowy.

Wczoraj jechałem autem. 12 km. Gdzie normalnie rozmawiam. Rozłączyło mi rozmowę 3 razy. Przyjechałem do domu zły. Wrzuciłem SIMy do P30 i dzisiaj różnica diametralna. Telefon leci do zwrotu. Szczerze niestety z tego względu nie polecam. Bardzo nie polecam. Co ciekawe rozmówcy od razu odczuli rożnicę bo dzisiaj rano mi mówią że znów mnie dobrze słyszą i nie dość że nie przerywa, to jeszcze nie słyszą sami siebie na głośnomówiącym.

Więc problemów jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.08.2022 o 07:58, Speed666 napisał(a):

Ale wady też są - to te które mi przeszkadzają najbardziej i psują mi frajdę z nowego nabytku.

- Dialer Googla to jakaś porażka i nie da się go zmienić przynajmniej w wersji Global.

- brak czujnika proxmimity - powoduje że telefon trzymany ramieniem często włącza ekran i albo rozłącza mi rozmowy albo wycisza głośnik. Co ciekawe doczytałem że Xiaomi korzysta z kamery jako czujnika i robi to TYLKO kiedy telefon jest w PIONIE. Jak masz go przyciśniętego ramieniem to przestaje działać i ekran jest włączony. Wiele razy rozłączyło mi rozmowę albo wyciszyło mikrofon albo zaczęły się wciskać klawisze. Ogólnie mogli nie oszczędzać na tak drobnym czujniku w telefonie za tyle kasy.

- tragiczny zasięg 3G. W miejscach gdzie mogłem w P30 spokojnie rozmawiać, 12X przerywa rozmowę. Albo rozmówca mnie nie słyszy. Poniżej znajdziecie oba telefony. Ten sam operator. I poziomy sygnału z Network Cell Info. Ten sam masz. To samo pasmo. Telefony leżą opob siebie. Różnica 10 dBm w przypadku sieci 3G. Z LTE jest lepiej. Do tego kiedy P30 trzymało jeszcze LTE i dało się chociaż strony przeglądać, 12X przełącza się uparcie na 3G i nie wraca szybko do LTE.

dzięki za opis tych dwóch spraw. Miałem xiaomi 3 (kate), wziąłem mi note 10 lite (toco) ale czujnik mnie rozwala z tego samego powodu jak u Ciebie.
Myślałem nad tym 12X bo mniejszy od mego 10lite ale dalej problem z czujnikiem i dokładasz jeszcze zasięg. Chyba czas zmienić markę. Jak znajdziesz coś fajnego to daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byście wybrali z 2 modeli 12Xczy 12T ?
X wygląda dużo lepiej, porządniej, ma metalową ramkę i ładnie skrojone otwory głośników. Jeśli nie jarasz się cyferkami z testów procesora, to według mnie 12T nie ma zupełnie sensu - zwłaszcza, że różnica w cenie jest duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potwierdzam opinię Speed666

Rozmowy na paśmie 3g to jakaś wielka masakra. Po wyłączeniu tego pasma nikt nie może się do mnie dodzwonić- pojawia się komunikat u dzwoniącego, że abonent niedostępny. Ja z kolei mogę dzwonić bez 3g i jakość rozmów jest wtedy dobra. Mam nr w Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...