Skocz do zawartości

Dlaczego w Xiaomi 11 T 5 G nie da sie nagrywać w True Phone ?


Krzysztof 68

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, antykat napisał:

Jak coś może być "Global" (globalne), skoro jest przeznaczone na jeden kraj,

Global  z podziałem na regiony świata, i mimo że same wersje romu się różnią funkcjonalnością to  globalnie można go wgrywać bezpiecznie na każdy fon z globalnej dystrybucji.

A że np Indonezja jest krajem to regionalnie ma więcej luda niż połowa unii.  Dodatkowo regionami są też grupy państw w których obowiązują podobne przepisy , kultura, język itp.  I na przykładzie indonezji  ten rom może też być dla Papui czy Brunei (nie sprawdzałem)

1 godzinę temu, antykat napisał:

Najwyraźniej dla Chińczyków wszystko co wyjeżdża poza Chiny jest "Global".

Być może to też im przyświecało.

1 godzinę temu, antykat napisał:

Wracając do sedna, nie widzę żadnych konkretnych korzyści z używania wersji na Indonezję poza potencjalnie nieco lepszą jakością nagrywanych rozmówi i głośnością bluetooth. Nie podałeś nic innego

Zależy co kto lubi, jedni lubią tygodniowy niestabilny soft, inni lubią customowy,  inni stabilny fabryczny, a inni stabilny fabryczny bez bzdurnych ograniczeń wynikających z przepisów UE

Różnic jest zapewne więcej między EU a ID, dla mnie te akurat były istotne. bo dialer google jest niewygodny, aplikacje zewnętrzne do nagrywania są niestety ułomne, zbyt cichy dźwięk w słuchawkach bluetootch przeszkadzał w moim hobby,

2 godziny temu, antykat napisał:

A to kosztem braku VoLTE lub identyfikacji rozmówcy, koniecznością kombinowania z uruchomieniem VoLTE

Kombinacji dużo nie było, wysłanie SMS-a (bezpłatnego) i voila :)

2 godziny temu, antykat napisał:

koniecznością odinstalowywania jakichś śmieciowych apek dedykowanych konkretnemu regionowi,

Które dają się bez problemu odinstalować po przez odinstaluj, tych śmieciowych to były 3? 4? jakieś gry, sklep z aplikacjami i bodajże jakieś forum, na romie EU jest tego więcej do odinstalowania, bookingi lidekiny amazony i jeszcze na spoko z 5 innych.

2 godziny temu, antykat napisał:

koniecznością odblokowywania bootloadera, wgrywania romu przez MiFlash i ponownym blokowaniu bootloadera. Gdzie tu więc jakieś znaczące korzyści?

Jak pisałem, co kto lubi, oprócz czekania tygodnia na zezwolenie samo wgranie romu zajęło jakieś 15 minut i mam to co chciałem, w pełni funkcjonalny, łącznie z bankami,  bez instalowania dodatkowych apek które miały by robić za namiastkę tego co jest fabrycznie.

2 godziny temu, antykat napisał:

Z tego co piszecie wynika, moim zdaniem oczywiście, że już lepiej wrzucić sobie rom xiaomi.eu. Więcej opcji ustawień i funkcji, mniej śmieci i wszystko działa.

tak, jest dużo funkcjonalniejszy od kastrata globalEU ale też ma swoje minusy które owszem są do przejścia ale to już dla osób które mają czas i cierpliwość,  z tym że wrzucenie romu  MiuiPolska zajmuje trochę więcej czasu niż postawienie romu global. Ja swego czasu miałem na tyle czasu i zajawki że byłem w grupie testerów jeszcze ja było stare forum xiaomi, teraz hobby i priorytety są trochę inne, więc wybieram to co dla mnie najlepiej się sprawdzi i dlatego jadę na Indonezji.

2 godziny temu, antykat napisał:

O co chodzi z tym blokowaniem poziomu głośności dla bluetooth?

Przepisy unijne, ograniczenie głośności do jakiegoś tam max poziomu który przy moich zabawach był zbyt cichy.

2 godziny temu, antykat napisał:

Możesz podesłać screena z ustawień?

Tui się nic nie zmieniło, w skrócie pisząc nie ma kagańca na moc wzmacniacza.

2 godziny temu, antykat napisał:

No i po co silisz się na złośliwości i lekceważący, autorytarny ton?

O ile  szczegółowość/konkretność pytań  i nie obwijanie w bawełnę można pomylić ze złośliwością, i lekceważeniem to przypisywanie mi zasług prezesa czy ustroju panującego w państwie producenta naszych fonów jest mocno się mijające.

Nikt z nas nie jest alfą i omegą, ale jak się siara zrobi to później ciężko odwrócić  🍺 🍺🍺

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wav. Wcześniej miałem mp3, ale trochę gryzło się to optycznie  z plikami muzycznymi w telefonie. WAV są inaczej oznaczone. Dużo ważą bo są bez kompresji, ale dla ludzkiego ucha to jeden karabin. Prywatne rozmowy kasuje na bieżąco. Zostawiam te o jakimś znaczeniu. Jest tego mało u mnie. Nie pamiętam też czy te podbicie nagrywania do 20dB jest dla wszystkich form zapisu? Na wav działa. Rozmowa telefoniczna odbywa się w dość wąskim pasmie częstotliwości, więc stosowanie wygórowanej jakości nagrań i tak nic nie da.

 

Edytowane przez brawo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...