Jump to content

Dlaczego w Xiaomi 11 T 5 G nie da sie nagrywać w True Phone ?

Recommended Posts

Godzinę temu, antykat napisał:

Jak coś może być "Global" (globalne), skoro jest przeznaczone na jeden kraj,

Global  z podziałem na regiony świata, i mimo że same wersje romu się różnią funkcjonalnością to  globalnie można go wgrywać bezpiecznie na każdy fon z globalnej dystrybucji.

A że np Indonezja jest krajem to regionalnie ma więcej luda niż połowa unii.  Dodatkowo regionami są też grupy państw w których obowiązują podobne przepisy , kultura, język itp.  I na przykładzie indonezji  ten rom może też być dla Papui czy Brunei (nie sprawdzałem)

1 godzinę temu, antykat napisał:

Najwyraźniej dla Chińczyków wszystko co wyjeżdża poza Chiny jest "Global".

Być może to też im przyświecało.

1 godzinę temu, antykat napisał:

Wracając do sedna, nie widzę żadnych konkretnych korzyści z używania wersji na Indonezję poza potencjalnie nieco lepszą jakością nagrywanych rozmówi i głośnością bluetooth. Nie podałeś nic innego

Zależy co kto lubi, jedni lubią tygodniowy niestabilny soft, inni lubią customowy,  inni stabilny fabryczny, a inni stabilny fabryczny bez bzdurnych ograniczeń wynikających z przepisów UE

Różnic jest zapewne więcej między EU a ID, dla mnie te akurat były istotne. bo dialer google jest niewygodny, aplikacje zewnętrzne do nagrywania są niestety ułomne, zbyt cichy dźwięk w słuchawkach bluetootch przeszkadzał w moim hobby,

2 godziny temu, antykat napisał:

A to kosztem braku VoLTE lub identyfikacji rozmówcy, koniecznością kombinowania z uruchomieniem VoLTE

Kombinacji dużo nie było, wysłanie SMS-a (bezpłatnego) i voila :)

koniecznością odinstalowywania jakichś śmieciowych apek dedykowanych konkretnemu regionowi,

Które dają się bez problemu odinstalować po przez odinstaluj, tych śmieciowych to były 3? 4? jakieś gry, sklep z aplikacjami i bodajże jakieś forum, na romie EU jest tego więcej do odinstalowania, bookingi lidekiny amazony i jeszcze na spoko z 5 innych.

koniecznością odblokowywania bootloadera, wgrywania romu przez MiFlash i ponownym blokowaniu bootloadera. Gdzie tu więc jakieś znaczące korzyści?

Jak pisałem, co kto lubi, oprócz czekania tygodnia na zezwolenie samo wgranie romu zajęło jakieś 15 minut i mam to co chciałem, w pełni funkcjonalny, łącznie z bankami,  bez instalowania dodatkowych apek które miały by robić za namiastkę tego co jest fabrycznie.

Z tego co piszecie wynika, moim zdaniem oczywiście, że już lepiej wrzucić sobie rom xiaomi.eu. Więcej opcji ustawień i funkcji, mniej śmieci i wszystko działa.

tak, jest dużo funkcjonalniejszy od kastrata globalEU ale też ma swoje minusy które owszem są do przejścia ale to już dla osób które mają czas i cierpliwość,  z tym że wrzucenie romu  MiuiPolska zajmuje trochę więcej czasu niż postawienie romu global. Ja swego czasu miałem na tyle czasu i zajawki że byłem w grupie testerów jeszcze ja było stare forum xiaomi, teraz hobby i priorytety są trochę inne, więc wybieram to co dla mnie najlepiej się sprawdzi i dlatego jadę na Indonezji.

O co chodzi z tym blokowaniem poziomu głośności dla bluetooth?

Przepisy unijne, ograniczenie głośności do jakiegoś tam max poziomu który przy moich zabawach był zbyt cichy.

Możesz podesłać screena z ustawień?

Tui się nic nie zmieniło, w skrócie pisząc nie ma kagańca na moc wzmacniacza.

No i po co silisz się na złośliwości i lekceważący, autorytarny ton?

O ile  szczegółowość/konkretność pytań  i nie obwijanie w bawełnę można pomylić ze złośliwością, i lekceważeniem to przypisywanie mi zasług prezesa czy ustroju panującego w państwie producenta naszych fonów jest mocno się mijające.

Nikt z nas nie jest alfą i omegą, ale jak się siara zrobi to później ciężko odwrócić  🍺 🍺🍺

• Like 1

Ja używam wav. Wcześniej miałem mp3, ale trochę gryzło się to optycznie  z plikami muzycznymi w telefonie. WAV są inaczej oznaczone. Dużo ważą bo są bez kompresji, ale dla ludzkiego ucha to jeden karabin. Prywatne rozmowy kasuje na bieżąco. Zostawiam te o jakimś znaczeniu. Jest tego mało u mnie. Nie pamiętam też czy te podbicie nagrywania do 20dB jest dla wszystkich form zapisu? Na wav działa. Rozmowa telefoniczna odbywa się w dość wąskim pasmie częstotliwości, więc stosowanie wygórowanej jakości nagrań i tak nic nie da.

Edited by brawo
  • Like 1