Skocz do zawartości

POCO X3 Pro - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.2.0.RJUMIXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO X3 Pro (nazwa kodowa: vayu).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_POCOX3Pro_V12.5.2.0.RJUMIXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na POCO X3 Pro - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.2.0.RJUMIXM - Android 11
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mam pytanko i mam nadzieję to dobre miejsce.

Znalazłem dwa TWRP:

twrp-3.5.2-vayu-Thespartann.img

twrp-3.5.2-vayu-Nebrassy.img

do vayu. Mam x3 pro 6/128 i x3 pro 8/256.

Który TWRP mam zastosować i czy one czymś się różnią?

 

P.S.

Rozumiem, że nie ma żadnychniespodzianek przy wgrywaniu softu i robi się to tak jak zawsze? Ostatnio wgrywałem do Mi9 ponad rok temu. :)

 

 

Edytowane przez QbaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, QbaPL napisał:

 

 

P.S.

Rozumiem, że nie ma żadnychniespodzianek przy wgrywaniu softu i robi się to tak jak zawsze? Ostatnio wgrywałem do Mi9 ponad rok temu. :)

 

Dzięki za odpowiedź, a mogę poprosić o odpowiedź na drugie pytanie powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba cos jest nie tak.

Bootloader odblokowany

TWRP zainstalowane

Wchodze, Format data, potem adwance wipe i instaluje sofcika

Niestety pierwsza komenda na czewono

E: Unable to decrypt FBE device

Po wgraniu softu mam logo MIUI, ale nie mruga kolorami, tylko jest stałe. No i nic sie nie dzieje.

 

Czy cos sie az tak zmienilo, ze instalacja nowego softu jest takim wyzwaniem???

 

Na mi9 wchodze, klika, klak i leci, no i sie potem wlacza. Na poco x3 pro lipa. :(

 

Ok. Udało się. Już myślałem, że polegnę. Ale co oznacza ten czerwony komunikat??????

 

P.S.

I czemu te telefony tak mulą?

Edytowane przez QbaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, QbaPL napisał:

Ok. Udało się. Już myślałem, że polegnę. Ale co oznacza ten czerwony komunikat??????

Że prawdopodobnie twrp nie daje rady zdeszyfrowac danych. I możesz mieć problem przy instalacji kolejnych aktualizacji że ci nie zdeszyfruje. Jakiego używałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2021 o 09:40, Kacper Skrzypek napisał:

Najlepiej te od Nebrassy. Z tego co wiem ono po prostu działa lepiej, tzn. ma naprawione większość rzeczy, no i jest nowsze.

Tego którego kazałeś. Jak cos to sprawdze drugie

Udało mi sie ogarnac oba i oba maja taki komunikat.

Wyszarpałem 6/128 z gshoppera za 811 a potem 8/256 na flashu na allegro za 812 netto, wiec zostawlem wiekszy.

pojemniejszy dla zony zostal za mi8, a 6/128 kolezka zabral dla swojej.

Wczoraj udalo mi sie z lombardu trafic F3 8/256 za 1100, to przesiade sie z mi9 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz kolejne pytanie. Chyba telefon pójdzie pod młotek, bo udało się wyrwac drugiego F3. Czy da sie spowrotem zablokować bootloadera, bo osoba która moze chciec kupic, moze wolec zablokowanego bootloadera?

Tak, zeby przywrócić go do pierwotnego stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś podpowiedzieć w jaki sposób zrobić aktualizacje Rom bez utraty danych? Jednym słowem żeby nic nie zniknęło mi z fona. Czy jak zrobię aktualizacje normalnie przez ustawienia w telefonie to utrace coś? Mam root i twrp, ale już raz robiłem aktualizacje przez TWRP i mi przywróciło ustawienia fabryczne choć nie zaznaczałem tego, chce tego uniknąć bo teraz mam dużo więcej w tel niż poprzednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór w ustawieniach i tak Cię przekieruje do TWRP, więc to bez różnicy.
Aktualizacja przez system ściąga mi plik i instaluje. Przez TWRP muszę już mieć ściągnięty i go wskazać. To chyba nie to samo. Ale głownie mi chodzi o to w jaki sposób zrobić aktualizacje żeby wszystko zostało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja przez system po ściągnięciu pliku i tak przekieruje Cię do TWRP, i w tym sensie chodziło mi o to że to samo. Po prostu przejdź do menu Install w TWRP i zainstaluj, nie powinno przywrócić fabrycznych samo z siebie (być może wcisnąłeś coś za dużo).

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Netoper napisał:

Robisz flash-a za pomocą miflash i w nim zaznaczasz opcję zablokowania.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
 

Czyli to?

Czym flash-uje? Normalnym softem? Będę wdzieczny za takie pełne info, żeby cegiełki nie zrobić.

Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tym możesz (są nowsze wersje ale ta pójdzie; może wyskoczyć błąd że ścieżki brakuje, trzeba tam dodać katalog, dokładną ścieżkę będziesz miał w logu błędu jeśli taki będzie).

Ostatni ROM fastboot pod x3 pro global https://bigota.d.miui.com/V12.0.6.0.RJUMIXM/vayu_global_images_V12.0.6.0.RJUMIXM_20210416.0000.00_11.0_global_b91dae13bb.tgz

Rozpakowujesz go aż będziesz mieć folder images i kilka plików i folder z tymi skryptami wskazujesz w MiFlash. Szczegóły w dziale Tutoriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...