Skocz do zawartości

Problem z wysyłaniem wiadomości MMS - limit niewysłanych wiadomości


rafitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Natrafiłem kilka dni temu na problem z którym nie mogę sobie poradzić.

 

Przy próbie wysłania wiadomości MMS, od razu po kliknięciu przycisku wyślij, pojawia się komunikat:

"Nie można wysłać wiadomości. Osiągnięto maksymalną ilość niewysłanych wiadomości MMS."

 

Mój telefon to RedMi 1S, Android 4.3 JLS36C, MIUI-4.5.29 (to chyba pierwsza wersja MIUI PL na ten telefon, a że śmiga dobrze to jej nie ruszam).

 

Wcześniej nie miałem takiego problemu. Zdarzyło się kilkukrotnie, że wiadomości MMS się nie wysłały, ale wtedy w spisie konwersacji pojawiał się trójkąt, a dana wiadomość była oznaczana na pomarańczowo. Takie wiadomości kasowałem. Teraz nie mam takich wiadomości w skrzynce nadawczej.

 

Co muszę zrobić aby ten błąd się nie pojawiał i żebym mógł wysyłać MMS?

Czy ktoś z Was miał już taki problem?

SMS wysyłają się dobrze, odbieram też MMS.

Telefon restartuję co kilka dni, to też nie pomaga.

 

 

Pozdrawiam,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMS wysyłają się dobrze, odbieram też MMS.

Telefon restartuję co kilka dni, to też nie pomaga.

 

Ciekawostka. A słuchaj panie, to nie jest przypadkiem jakiś problem z operatorem, lub kartą SIM?

Póki ktoś rozumniejszy się nie odezwie - weź pobaw się z ustawieniami operatora sieci (PLAY jest na to szczególnie wrażliwy, na swoich własnych zasięg gubią, na ERZE, Orange śmigają świetnie). Jeśli jest to również możliwe, sprawdź w tym telefonie inną kartę SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ciekawostka. A słuchaj panie, to nie jest przypadkiem jakiś problem z operatorem, lub kartą SIM?

Póki ktoś rozumniejszy się nie odezwie - weź pobaw się z ustawieniami operatora sieci (PLAY jest na to szczególnie wrażliwy, na swoich własnych zasięg gubią, na ERZE, Orange śmigają świetnie). Jeśli jest to również możliwe, sprawdź w tym telefonie inną kartę SIM.

 

w telefonie mam dwie karty SIM. Podstawowa to RBM Play, druga to służbowy Plus.

Z żadnej z tych kart nie mogę wysłać MMS - w obu przypadkach pojawia się komunikat cytowanym przeze mnie wyżej.

Dotychczas nic nie zmieniałem w ustawieniach operatora i było dobrze, aż to nagle z dnia na dzień takie coś.

 

Czy ktoś z Was widział już taki komunikat w MIUI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Również dołącze sie do prośby o pomoc.

Ja nie miałem problemu dopóki w treść wiadomości SMS nie wkleiłem bardzo długiem wiadomości.

Około naście wiadomości SMS - co prawdopodobnie przekroczyło dopuszczalny rozmiar MMS-a - tak przypuszczam.

Klikając wyślij pojawił się ten komunikat. Nie można wysłać wiadomości. Osiągnięto maksymalną ilość niewysłanych wiadomości MMS.

Teraz dzieje się tak za każdym razem gdy chce wysłać wiadomość MMS

Dzisiaj zrobiłem upgrade do MIU7 - i liczyłem że sprawa się poprawi ale nie.

 

Może ktoś coś wie na ten temat ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Hej,

No mi po pewnym czasie w końcu udało się rozwiązań problem.
Wyczyściłem wszystkie smsy/mmsy - a było tego sporo - bo 2 lata i full sms/mms-ów

Doczytałem gdzieś że rozwiązaniem jest przeglądanie wszystkich wiadomości i usuwanie tych któe zostały nie wysłany lub z którymi był jakiś problem.
Stwierdziłem że lepiej będzie usunąć wszystko - trudno.

No i mogę już wysłać MMS multimedialne

--
Pozdrawiam
Michał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To podłącze się do tematów MMS - da się zwiększyć rozmiar MMS'a? Mam wrażenie, że rozmiar jest na 100 ustawiony a nie 300. Wcześniej na innym telefonie w play spokojnie wysyłałem kilka zdjęć czy dłuższe filmiki a teraz z reguły 1 zdjęcie i filmik max 10sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś rozwiązał problem? U mnie sytuacja trwa od kilku dni i mnie już coś trafia...

 

Hej, znalazłem rozwiązanie - należy pobrać History Eraser i on czyści niewysłane treści.

Edytowane przez birdm
Znalezione rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 23.09.2017 o 16:42, GrzebykK napisał:

U mnie właśnie pojawiło się to samo.

Przejrzałem skrzynkę i usunąłem wszystkie niewysłane, zresetowałem, ale niestety bez powodzenia.

W jakiej jestes sieci? może to wina operatora?

Edytowane przez sssivy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś wie o co chodzi z tym komunikatem o przekroczonej liczbie niewysłanych MMS? Co trzeba zrobić, aby wszystko działało normalnie?
To już moje drugie podejście do Miui9 na Redmi Note2 Prime.

Screenshot_2018-01-04-21-44-32-417_com.android.settings.thumb.png.e0c0cdda484aca36624cf46c4c250857.png


Po ok dwóch tygodniach pracy na tej wersji nakładki, mam tak jak na zdjęciu.

IMG_20180104_210900.thumb.jpg.4b35db68dd61d8371a5efc3d069f8dd4.jpg
Poprzednio, dokładnie identyczne zachowanie nakładki, było przyczyną mego powrotu do "8". W ósemce nie mam takich efektów. 
Nie potrafię się z tym uporać. MMSy przestają działać (na obu kartach SIM), a wszystkie wcześniej wysłane, dostały w historii znacznik "niepowodzenie".

IMG_20180104_212050.thumb.jpg.9176e03d9a6521004d2bbfd2c6b75287.jpgIMG_20180104_211539.thumb.jpg.35abc690bc4bb0421f8d76bc13f8f170.jpg

Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.12.2017 o 23:44, romi_1984 napisał:

Witam mam rozwiązanie, instalujecie aplikację "sms & mms search and delete" w opcjach programu wybieracie "only with picture" i kasujecie część bądź wszystkie mms i po problemie, na koniec odinstalować śmiecia i już.

Ten sposób wyleczył mój problem. MMSy już działają. Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...