Skocz do zawartości

POCO X3 Pro - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Cześć, to mój pierwszy post tutaj. Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.
Od grudnia 2021 jestem posiadaczem Xiaomi POCO X3 Pro. Moja wersja MIUI to: MIUI Global 12.5.5. Stabilna 12.5.5.0(RJUEUXM) Wersja Android: 11 RKQ1.200826.002.
Mój problem polega na tym, że od 2 dni (czyli po najświeższej aktualizacji) mam problem z internetem mobilnym w telefonie. Gdy jestem poza zasięgiem sieci wifi, na telefonie systematycznie co 10- sekund pojawia się komunikat systemowy o treści "Błąd połączenia internetowego. Spróbuj ponownie za chwilę". Dodam, że internet w telefonie wówczas działa, strony www ładują się normalnie, a treści w mediach społecznościowych updateują się bez problemu. Komunikat jednak wyświetla się systematycznie co 10 sekund i znika po około 3 sekundach, jest to bardzo irytujące i uniemożliwia korzystanie z telefonu w dłuższej perspektywie (w załączniku dołączam screenshota komunikatu, który się pojawia). Czasami zamiast powyższej treści wyświetla się inny komunikat "Upłynął limit czasu na połączenie", wtedy tak samo jak poprzedni pojawia się i znika co 10 sekund.

Dodam, że gdy wchodzę do domu, gdzie jest wifi, i z którym to telefon się połączy to ten komunikat wciąż się pojawia. Włączenie trybu samolotowego na chwilę nie pomaga. Dopiero po wyłączeniu i włączeniu telefonu komunikaty ustają.  Moim operatorem sieci jest Orange.

Nie wiem co mogę zrobić, aby temu zaradzić. Czy ktoś może mi jakoś pomóc? Dziękuję.

 

Screenshot_2022-03-01-19-54-28-591_com.mi.android.globallauncher.jpg

Edytowane przez aleksander93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie wiadomo, z jakiej aplikacji ten komunikat wychodzi. Tłumaczenie ROM-u nie wskazuje na to, aby któraś z aplikacji systemowych miała taki komunikat, ale część z nich może być aktualizowana niezaleznie od niego. Cokolwiek mógłby powiedzieć log, wykonany np. tym sposobem:

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Wtedy byłoby chociaż wiadomo, która aplikacja ten komunikat wywołuje (log wyślij w prywatnej wiadomości; jego wykonywanie przerwij po tym, gdy ten komunikat się wyświetli ponownie).

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

POCO X3 Pro – EEA Stable ROM

MIUI V13.0.1.0.SJUEUXM (Android 12)

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V13.0.1.0.SJUEUXM/miui_VAYUEEAGlobal_V13.0.1.0.SJUEUXM_7ef0764aa8_12.0.zip

*Mi Pilot Tester

Changelog:
[system]
Stable MIUI based on Android 12
Updated Android Security Patch to February 2022. Increased system security.
[More features and improvements]
New: Apps can be opened as floating windows directly from the sidebar
Optimization: Enhanced accessibility support for Phone, Clock, and Weather
Optimization: Mind map nodes are more convenient and intuitive now

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.05.2022 o 17:18, Antek Szprycha napisał:

Aktualizacja dla EUScreenshot_2022-05-12-17-15-37-892_com.android.updater.jpg

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

U mnie na razie pusto. A nie chcę wymuszać jak na razie, bo różnie słyszałem że jakieś przegrzewania , lagi i tym podobne się wydarzają. Nie wiem czy ktoś może potwierdzić - zanegować... jestem laikiem w tych kwestiach... nie bardzo mam potrzebę na siłę grzebać bo to co jest mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Aktualizacji nie da się zainstalować na inną linię romu. Trzeba wgrywać na czysto pełny rom.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


A jak to zrobić i jaki Rom wybrać bo na nowym po aktualizacji nie działa internet lte?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...