Jump to content

Uwalony Android po aktualizacji


Wrobcio

Recommended Posts

Witam,
znajomy sobie zamówił Redmi 9a pochodził mu nie cały miesiąc. W tamtym tygodniu zrobił aktualizację oprogramowania do wersji 12.0.11.0 i telefon przestał wykrywać kartę sim. Na drugi dzień zaczął wyświetlać informację że całe 60GB pamięci jest zapełnione (a nie było). No i ten twór leży obecnie u mnie gdyż on jest z komputerami 100 lat za murzynami. No i teraz jest moje pytanie gdyż ja jestem jakieś 50 lat za murzynami co teraz zrobić. Drugi kumpel ma takiego samego z wersją softu 12.0.10.0 i jemu działa. Chciałbym się dowiedzieć gdzie mogę pobrać tą wersję softu. Jak go wrzucić pewnie są tutaj jakieś poradniki natomiast jest jeszcze kwestia gwarancji. Czy wymiana softu nie równa się utracie gwarancji? Generalnie to najlepiej było by go odesłać, ale on sobie go zamówił z chin i trwało by to pół roku. Jakieś tipy? 

Edit: Zrobiłem mu hard reset z przywróceniem do fabryki, ale dalej nie widzi karty bo ciągle ma ten felerny soft. 

Pozdrawiam

Edited by Wrobcio
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2021-03-19-15-21-02-482_com.android.settings.jpg

Znalazłem na forum tutaj softy  miuipolska .pl/forum/topic/51338-redmi-9a-miui-stable-rom/?do=findComment&comment=589322

 

I planuję to wgrać dzisiaj. Czy to będzie działać? Jak myślicie co powoduje samoczynne powolne zapychanie się pamięci? Wczoraj po hard reset był całkiem pusty dzisiaj nie wiadomo skąd namnożył sobie 34GB plików których nie widać. Telefon nie wyświetla w ogóle numerów IMEI po komendzie *#06# co to oznacza? Próbowałem też w trybie awaryjnym jednak też nie widzi karty.

Edited by Wrobcio
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Wrobcio napisał:

Czy to będzie działać?

Nie.

Ty masz QCDMIXM, wersja z linku to QCDEUXM. Aktualizator jej nie przepuści.

Ewentualnie można próbować przez MiFlash: https://bigota.d.miui.com/V12.0.11.0.QCDEUXM/dandelion_eea_global_images_V12.0.11.0.QCDEUXM_20210225.0000.00_10.0_eea_1bd0b46563.tgz, ale nie pójdzie to, dopóki nie odblokujesz bootloadera (~7 dni). A bootloadera nie odblokujesz, bo telefon nie widzi karty SIM, a jest ona potrzebna (konkretniej, dane komórkowe są potrzebne) do przypisania konta, żeby w ogóle zainicjować ten cały proces odblokowywania.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...