Jump to content

Amazfit band 5 - brak pomiaru wysokości w treningach


Recommended Posts

Hej, mam problem z Amazfit Band 5 - podczas treningu nie wykrywa mi zmian wysokości. Pokazuje linię płaską, po prostu na poziomie jakiejś jednej wartości np. 140 m. Nie ważne czy pójdę w górę czy w dół, cały czas jest to traktowane jak bym szedł po płaskim. Jak to naprawić? Cały ślad nagrywa mi dobrze, razem z mapą  tylko ta wysokość jest zbugowana.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Karls napisał:

Amazfit Band 5 - podczas treningu nie wykrywa mi zmian wysokości.

Zepp, czy MiFit nie potrafi odczytywać wysokości z map, a opaska chyba nie ma swojego czujnika ciśnienia atmosferycznego. Nic nie powinno pokazywać.

Link to post
Share on other sites

Bez sensu, przecież wysokość jest częścią namiaru GPS. Głupi Endomondo na telefonie bez czujnika ciśnienia bez problemu kreślił wysokość, to czemu opaska miała by go wymagać? A w takim razie jeśli by nawet założyć, że masz rację to czemu pokazuje początkową wysokość, tylko później jej nie zmienia? Coś za dużo mi się tu nie klei w tej wersji.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Karls napisał:

czemu pokazuje początkową wysokość, tylko później jej nie zmienia?

Nie wiem. Wiem jak jest z Bip-em którego używam i ma czujnik ciśnienia. Jak uruchomię aktywność z poziomu Bip-a to mam dane wysokościowe, a jak z MiFita, czy Zepp, danych brak. Czyli te apki nie potrafią nawet skorzystać czujnika w zegarku. W Zepp adnotacja że urządzenie tego nie obsługuje.

Link to post
Share on other sites

Czyli co, na opasce pokazuje Ci wysokość, a w Zepp nie jest zapisywana? To po co te dane jak to się nie rejestruje? No i największe pytanie po co w Zepp wykres wysokości jak jest bezużyteczny?

Link to post
Share on other sites

 

41 minut temu, Karls napisał:

No i największe pytanie po co w Zepp wykres wysokości jak jest bezużyteczny?

Tak, kompas w BIP pokazuje wysokość. Tyle że działa jedynie jak jest uruchomiona nawigacja (aGPS) w BIP. Przy treningu uruchomionym z Zepp nawigacja ani barometr w BIP nie działa. Sprawdziłem archiwalne treningi jeszcze z MiBand2 z 2016 roku i danych wysokościowych brak. Nie wiem dlaczego u Ciebie jest wykres wysokości w Zepp, u mnie nie ma.IMG_20210201_201817.thumb.jpg.1c1790bb90af1c1c77fbca740bd0a62f.jpg

 

Edited by FromWP
Link to post
Share on other sites

No to co, w zasadzie opaska do zwrotu? Bo takie nagrywanie treningu to poza płaskim, miejskim terenem w zasadzie jest bezużyteczne. Bubel po prostu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ok, wracając do tematu: czy Amazfit Bip U Pro będzie rejestrował wysokość podczas treningów? Być może będę miał możliwość zrobić podmianę na ten model, choć musiałbym ze 100-150 zł dołożyć i chciałbym się upewnić zanim się zdecyduję, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Karls napisał:

czy Amazfit Bip U Pro będzie rejestrował wysokość podczas treningów?

Jak uruchomisz trening z zegarka to powinien. Barometr ma. Ale jak działa tak jak w zwykłym Bip-ie to niewiele warte. Spacer 3,5 km po zupełnie płaskim. Początek w tym samym miejscu co koniec, a wykres wygląda tak. Mój dom zapadł się 30 metrów, zupełnie od czapy.

IMG_20210213_205954.thumb.jpg.41db17ecfbf62f014c3fae557578b776.jpg

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
17 minut temu, Karls napisał:

A próbowałeś kalibrować barometr.

Czytałem o tym. Kalibracja chyba niewiele pomoże bo odczyty barometru "pływają" i mają dużą bezwładność. Możliwe też że sam czujnik reaguje na temperaturę (nie tylko ciśnienie). O źle działający danych wysokościowych i tutaj jest kilka wpisów. Jeden z sugestią przeczyszczenia otworu barometru, u mnie nic to nie zmienia. Dane wysokościowe na co dzień nie są mi potrzebne (Mazowsze płaskie jak stół). Sprawdziłem kilka razy działanie z czystej ciekawości i to jest nieporozumienie. Możliwe że przy większych różnicach wysokości te dane były by wiarygodniejsze.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, tu gdzie zazwyczaj się ruszam to też jest względnie płasko. Ale pod kątem wypadów w góry szukam czegoś z wysokością. Wahanie +/- kilkanaście metrów jest lepsze iż wypłaszczenie stoku gdzie od podstawy do szczytu możesz mieć i kilkaset.

Edited by Karls
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...