Skocz do zawartości

Zapętlony po aktualizacji


greck

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj pojawiała mi się aktualizacja do V12.0.3.0 Wszystko szło jak zawsze. W pewnym momencie widzę na ekranie telefonu menu Redmi-Recovery 3.0 z opcjami wyboru: Reboot, Wipe Data, Connect with MIAssistant. Reboot robi pętlę, Wipe Data boję się ze względu na dane a MIAssistant nie łączy się z Mi Pc Suite. Telefon od polskiego operatora, nic w nim nie grzebałem.

Prosiłbym o pomoc jeżeli da się coś. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Też mam zapętlenie. Xiaomi redmi note 8 pro. Na jednym telefonie poszło, a drugi zawiesił się na ekranie recovery 3.0. Nie mam za bardzo ochoty dawać wipe data, bo mama ma tam sporo zdjęć, a na pewno nie ma kopii zapasowej. Co jakiś czas sam się ponownie uruchamia zatrzymuje się na ekranie main menu Redmi-recovery 3.0 i tyle. Reboot nie działa. Jakby ktoś znalazł rozwiązanie problemu to proszę dać znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, greck napisał:

Ja tak, od plusa

Ja też mam smartfon od plusa.Tylko,że wgrywalem inaczej.Soft 12.0.3 ściągnąłem z linku podanego na forum.Zainstalowalem go i nie mam żadnych problemów.Link do softu był podany wcześniej niż OTA.18 grudnia to zrobiłem.

 

Edytowane przez maszkara72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji wyskakuje mi taki komunikat: "Przed otwarciem aplikacji poczekaj, aż urządzenie w pełni się uruchomi ponownie" i aplikacje nie działają. Jest jakiś sposób na odzyskanie chociażby zdjęć i kontaktów (z kompem też się nie łączy po podpięciu pod USB tylko opcja ładowania)? Jak znam swojego ojca to nie robił nigdzie kopii zapasowych, a nie chcę mu wywalić wszystkiego z telefonu przez powrót do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, massior napisał:

też tak robiłem i nic to nie zmienia

Na oficjalnym forum MI karzą zrobić Wipe data ale to żadne wyjście, chyba że nie ma się nic do stracenia.

To chyba jakieś żarty... Mam tracić wszystkie dane, bo wysłali skopaną aktualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, maszkara72 napisał:

Macie problem z 12.0.3 wersją europejską,jak rozumiem?

Tak. Pobrało automatycznie. Ale już dałem wipe all data i poszło, ale straciłem chyba wszystko z ostatniego tygodnia. Bo widzę, że kopie bezpieczeństwa mamie zrobiło przed świętami. 

Jedyną różnica między telefonami było to, że mój miał 80 kilka procent baterii, a mamy 30 kilka i tam zamuliło. 

Edytowane przez Stachurk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ragor napisał:

Po aktualizacji wyskakuje mi taki komunikat: "Przed otwarciem aplikacji poczekaj, aż urządzenie w pełni się uruchomi ponownie" i aplikacje nie działają. Jest jakiś sposób na odzyskanie chociażby zdjęć i kontaktów (z kompem też się nie łączy po podpięciu pod USB tylko opcja ładowania)? Jak znam swojego ojca to nie robił nigdzie kopii zapasowych, a nie chcę mu wywalić wszystkiego z telefonu przez powrót do ustawień fabrycznych.

U mnie dokładnie tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, greck napisał:

Czy jak dam wipe all to stracę wszystko? Zdjęcia, nr telefonów itp?

Straciłem wszystko co nie było zapisane na koncie google od 21.12.2020. Czyli w sumie niewiele. Ale jak nie masz kopii bezpieczeństwa to stracisz wszystko, bo telefon wraca do ustawień fabrycznych (zainstalowane aktualizację systemu, w tym ta felerna zostają zachowane). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 007 napisał:

Czyli jedyne wyjście ustawienie fabryczne i utrata tego wszystkiego co było w trakcie świąt robione, bo nie pamiętam jak ustawiona była kopia zapasowa. Pięknie. 
 

Na yt jest też porada, żeby przez minutę przytrzymać oba przyciski głośności i przycisk zasilania, telefon wtedy trzy lub cztery razy wchodzi i wychodzi w tryb fastboot, po czym się uruchamia normalnie. U mnie to nie zadziałało.

Edytowane przez Stachurk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś, pokazała się ikona Reboot, wpie data, connect with MIAssistant? W co kliknąć ?

7 minut temu, Stachurk napisał:

Na yt jest też porada, żeby przez minutę przytrzymać oba przyciski głośności i przycisk zasilania, telefon wtedy trzy lub cztery razy wchodzi i wychodzi w tryb fastboot, po czym się uruchamia normalnie. U mnie to nie zadziałało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, focusik09 napisał:

Pisałem o tym tydzień temu, w pokoju modyfikacje. W rozwojowej na MiuiPro też musiałem instalować tygodniówke na czysto. Xiaomi zmieniło szyfrowanie 

Czyli dane utracone bezpowrotnie? Naprawdę nic się nie da zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Stachurk napisał:

Spróbuj reboot system. Jak nie pójdzie to chyba pozostaje tylko wipe data. Ją tak miałem. 

Robiłem nic to nie dało jest tak samo, nawet z poradą yt, przycisk głośności wyciszenia plus zasilanie parę sekund i wyskoczył fastboot - znów przycisk zasilania przytrzymać, uruchamia się system ale jest tak samo bez żadnych zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, massior napisał:

Trzeba poczekać może za parę godzin wyjdzie jakiś update bo za dużo ludzi ma problem żeby to olali

Oby tak było. Mam zainstalowaną aplikację do przechowywania haseł i aż mi się słabo robi jak pomyślę, że miałbym to wszystko stracić a o zdjęciach z wakacji i innych rzeczach już nie wspomnę. Wiem, że to trochę moja wina, bo nie robiłem kopii zapasowych i zawsze odkładałem to na potem. Mam teraz nauczkę...

Masakra jak człowiek się zintegrował z telefonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, greck napisał:

Czyli dane utracone bezpowrotnie? Naprawdę nic się nie da zrobić?

Ja wiedząc o tym zrobiłem sobie kopie w aplikacji kopia Miui i dodatkowo w titaniumbackup skopiowałem na chwilę odpowiednie foldery na komputer, zainstalowałem aktualizacje ma czysto z format data. Po tym przekopiwalem z powrotem na telefon i przywróciłem wszystko tak jak przed aktualizacją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wipe data, wszystko od nowa się zainstalowało ale straciłem wszystko. :( Nie pomogła kopia zapasowa. Chmura nie wykazuje, a Google nie chce uaktualnić na urządzeniu z dnia wczorajszego. 

Edytowane przez 007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...