Skocz do zawartości

Zbiornik nie podaje wody


stecu

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywam odkurzacza z mopem juz kilka miesiecy, od mniej wiecej 2 tygodni jest problem z podawaniem wody do mopa. Restartowalem odkuczacz, instalowalem raz jeszcze aplikacje - bez powodzenia.  Wersja oprogramowania odkurzacza 3.5.8_0021 Cos mozna jeszcze zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam odkurzacza z mopem juz kilka miesiecy, od mniej wiecej 2 tygodni jest problem z podawaniem wody do mopa. Restartowalem odkuczacz, instalowalem raz jeszcze aplikacje - bez powodzenia.  Wersja oprogramowania odkurzacza 3.5.8_0021 Cos mozna jeszcze zrobic ?
Spróbuj przed uruchomieniem odkurzacza odsunąć go od bazy. Wyłączyć przytrzymując przycisk przez 5 sekund. Odczekać kilka sekund. Włączyć i dosunąć do bazy a potem uruchomic w trybie mopowania. Powinno zadziałać.

Wysłane z mojego MI 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Boniek88 napisał:

Spróbuj przed uruchomieniem odkurzacza odsunąć go od bazy. Wyłączyć przytrzymując przycisk przez 5 sekund. Odczekać kilka sekund. Włączyć i dosunąć do bazy a potem uruchomic w trybie mopowania. Powinno zadziałać.

Wysłane z mojego MI 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

sprobowalem tego jeszcze raz i niestety nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2020 o 22:08, Boniek88 napisał:

Czy po uruchomieniu słychać dźwięk pompki? Odkurzacz powinien się chwilę pokręcić i 10 razy pompować wodę. Dźwięk jest charakterystyczny

Wysłane z mojego MI 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

no wlasnie nie robot sie kreci ale nie ma tego charakterystycznego dzwieku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odgrzeje temat, mam od dzisiaj odkurzacz. zauważyłem, że jak zmieniam pojemnik ze zwykłego na kurz, na 2w1 i uruchamiam sprzątanie, to nie podaje wody. muszę go wyłączyć przyciskiem, włączyć, uruchomić sprzątanie i dopiero wtedy słychać pompkę... tak ma być czy coś z nim jest nie tak ? próbowalem resetu do fabrycznych ustawień, różnych opcji, jedynie pomaga wyłączenie odkurzacza i włączenie, wtedy podaje wode.

ps zauważyłem że później podczas jazdy zaczyna podawać wode co jakis czas do mopa, ale jest zbyt suchy zeby myć. chodzi mi o to wstępne namaczanie po uruchomieniu - po wyłączeniu i właczeniu namacza mopa z 10razy pompke słychać, bez wyłączenia włączenia tej pompki nie słychać , dopiero podczas jazdy zaczyna podawać. tak ma być ?

Edytowane przez matek93110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kupiony wczoraj w Euro RTV AGD również nie podaję wody....

Mopowanie w ogóle nie działa - co za szajs....:wacko:

Próbowałem wszystkich znalezionych instrukcji - patologia, nowy sprzęt już nie działa.

Nazwa tej marki powinna być tłumaczona,  jako SZajsiomi :grin:

Nie wiem, czym tak się ludzie podniecają z tą marką - jeżeli tak traktują klientów to mam nadzieję, że ludzie im za to podziękują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak ze czasem podaje czasem nie. Czesto jest tak ze musi troche pojezdzic i zaczyna mopowac. Czasem robie tak ze najpierw odkurzacz a potem wkladam pojemnik na wode i wyjmuje filtr wtedy czesciej mopuje od poczatku ale to tez niestety roznie. Wg mnie popsulo sie to po aktualizacji oprogramowania. Niestety przywrocenie ustawien fabrycznych tez nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 14.08.2020 o 10:54, stecu napisał:

Uzywam odkurzacza z mopem juz kilka miesiecy, od mniej wiecej 2 tygodni jest problem z podawaniem wody do mopa. Restartowalem odkuczacz, instalowalem raz jeszcze aplikacje - bez powodzenia.  Wersja oprogramowania odkurzacza 3.5.8_0021 Cos mozna jeszcze zrobic ?

Od niedawna jestem w posiadaniu tego urządzonka i pojawił się u mnie ten problem, próbowałem sugerowanych poniżej sposobów nic nie pomagało, przyjrzałem się pojemnikowi, i co? Okazało się jest on wyposażony w malutkie styki które były zaśniedziałe, oczywiście takowe też są w odkurzaczu, po wyczyszczeniu wszystkiego problem natychmiast ustąpił. Mam nadzieję że w czymś pomogę. ; )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpowiadając wszystkim:
Wina oprogramowania, możesz oddać na gwarancję ale to Ci nic nie da niestety, bo dostaniesz nowy z tym samym oprogramowaniem, bo nowego po prostu nie ma.

Niestety firma Xiaomi robi sobie jaja z klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem ze zbiornikiem, który nie podaje wody jest wielowymiarowy tzn. może mieć wiele przyczyn. U mnie sądziłem, że to efekt aktualizacji robota do wersji 0047 z uwagi na fakt że wielu innych użytkowników też skarżyło się na problem z niepodawaniem wody na tej wersji. Odkurzacz kupowałem na Aliexpress niedługo po premierze i Chińczyk mnie zbywał tekstem żebym wymienił sobie pojemnik w co do końca nie wierzyłem do niedawna. Nie miałem pojęcia że pompka siedzi w pojemniku a nie w odkurzaczu, sądziłem że to element odkurzacza i nie dopuszczałem myśli, że po stronie odkurzacza mogła powstać wada. Po tym jak się dowiedziałem, że pompka jest zintegrowana z pojemnikiem, trochę pogrzebałem i dowiedziałem się że pompkę można zasilić w prądem stałym o napięciu od 3 do 5 V. Mam jakiś prosty programator, gdzie jest na wyjściu zarówno 3.3 V jak i 5 V, więc podłączyłem sobie do powerbanka a od strony programatora próbowałem zasilić pojemnik, powinien on normalnie zacząć wydawać dźwięki, a dokładniej silniczek od pompki, jeżeli dźwięk ten nie jest wydawany oznacza to że wada jest po stronie pojemnika i żadne akcje związane z resetami odkurzacza, aktualizacjami, modyfikacjami nie pomogą.

W zasadzie pojemnik jest do wymiany jeżeli chcemy żeby odkurzacz jeszcze podziałał. A to dlatego że możemy od strony styków podważyć spód ku górze, zauważymy że klej zaczyna puszczać i tak spokojnie można próbować podnosić w kierunku drugiego końca aż odejdzie plastik, wtedy powinniśmy zweryfikować czy wilgoć jest widoczna jedynie we wgłębieniach czy też na całej powierzchni, u mnie była na całej powierzchni co zwyczajnie oznaczało że pojemnik nie jest super szczelny. W efekcie tego wilgoć znajdowała się w okolicach silniczka z pompką. Symbol pompki to JQB1015034, można ją znaleźć na Alim za dolara. Wyciągnąłem silniczek, rozkręciłem go, oczyściłem, przedmuchałem, osuszyłem i na surowo podłączyłem zasilanie - zaczął działać. Złożyłem go z powrotem, dodatkowo jeszcze chciałem jakoś go dodatkowo odizolować przed skutkami wilgoci aby sytuacja się nie powtórzyła. Jednakże w końcowym kroku gdzie należy z powrotem zamontować spodni plastik, trzeba się dobrze postarać i ma to przeogromne znaczenie, w przeciwnym razie woda zacznie się wydostawać zewsząd spod wspomnianego plastiku. Mając pojemnik w takim stanie w odkurzaczu można sobie stworzyć więcej problemów niż przed naprawą. Mi nie udało się dobrze zamontować tego plastikowego spodu. Podłączyłem to nadal zasilaniem 3.3 V na surowo z wodą w pojemniku i postawiłem go na szklance aby obserwować od spodu skąd wydostaje się woda. Wydostawała się nie tylko z 2 dziurek, ale szczelinami z innych miejsc po tym jak pompka zaczęła pracować i pchać powietrze. Po chwili również zacząłem słyszeć że praca silniczka się zmieniła, więc w kilka sekund woda się z powrotem do niego dostała.

Zatem jeżeli ktoś ma problem z podawaniem wody to warto najpierw sprawdzić sam pojemnik poza odkurzaczem. Nawet nie mając dedykowanego zasilacza można to zrobić, wystarczą 2 baterie AA 1.5 V połączone szeregowo, które sumarycznie dadzą napięcie 3 V. Jeżeli nie słyszymy żadnych dźwięków - oznacza to że jest problem z pojemnikiem, jeżeli słyszymy pracę silniczka pompki oznacza to że pojemnik od strony pompki jest okej i przyczyny należy szukać gdzie indziej. Dźwięk pompki powinien być na bezproblemowo słyszalny (jak odgłos latającej muchy obok ucha).

Osobiście podjąłem próbę naprawy, było bardzo blisko sukcesu, niemniej nie ryzykowałbym wkładaniem takiego pojemnika do odkurzacza chyba że wcześniej poza odkurzaczem zrobimy odpowiednio dużo testów i potwierdzimy że woda wydostaje się wyłącznie z 2 punktów, jeżeli nie to odradzam ponieważ ewentualna awaria odkurzacza będzie bardziej bolesna niż zakup samego pojemnika. Pojemnik ten wydaje się niedoróbką, nie wiem jak jest aktualnie produkowany, ale kiedyś podawano również jakieś przeróbki z przedłużkami aby woda poprawnie trafiała na mopa przez dziurki w spodzie odkurzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 20.03.2021 o 21:48, stecu napisał:

Finalnie oddalem do naprawy na gwarancji. Okazalo sie ze trzeba bylo wymienic te 2 blaszki w srodku odkurzacza. Teraz mopuje jak zly :)

Gdzie można zgłosić reklamację? Do sprzedającego, czy bezpośrednio do XIAOMI? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 9.07.2021 at 23:07, monisza said:

Gdzie można zgłosić reklamację? Do sprzedającego, czy bezpośrednio do XIAOMI? 

Maaaam. K@%#a mam. Próbowałem wszystkich metod przedstawionych przez ludzi tutaj ale nic nie pykło. do celu. trzeba wyciagnac mopa i zbiornik na wode, nastepnie odwrocic robota do góry "kołami" i tam znajdują się dwa małe tak jakby dozowniki wody (na zdjęciu które załączam obydwa znajdują się obok śrubek) w których były zanieczyszczenia. po usunięciu owych brudów cienką igiełką jak ręką odjął, mopuje znowu. Mam nadzieje że i Wam to pomoże. Pozdro

20210728_170951.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szanowni Państwo!

Problem ten napotkałem z którąś z aktualizacji firmware'u- wcześniej robot działał prawidłowo. 

Idąc za radą kolegi @MaTTiQ wykonałem test silniczka w pojemniku na wodę. Silnik działał prawidłowo- wypompowywał wodę. Mój robot miał problem programowy, który udało mi się zlikwidować pośrednio za radą wyżej zalinkowanego włoskiego artykułu a mianowicie:

- robota nie będącego w stacji ładującej potraktowałem funkcją "poziomowanie". Następnie gdy nadeszła informacja, że robot wypoziomował się prawidłowo nie ruszając go wyłączyłem (przytrzymać 5s przycisk power) i trzymałem wyłączony przez 30sek. Następnie włączyłem robota i przeniosłem go ręcznie do stacji ładowania. Robot ponownie zaczął dozować wodę. 

 

mam nadzieję, że i u was uda się robota w tak łatwy sposób przywrócić do porządku.

 

P.S. Robot z polskiej dystrybucji, używam na codzień aplikacji odblokowanej gdyż używam urządzeń z innych regionów. Jednak z uwagi na prowadzony troubleshooting całą tą operację prowadziłem na appce oficjalnej z ustawionym regionem PL- być może dla osób, które mają robota China Mainland konieczna byłaby appka officjalna z ustawionym CH, nie wiem- potestujcie i dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 18.10.2021 o 20:49, Lumir napisał:

Szanowni Państwo!

Problem ten napotkałem z którąś z aktualizacji firmware'u- wcześniej robot działał prawidłowo. 

Idąc za radą kolegi @MaTTiQ wykonałem test silniczka w pojemniku na wodę. Silnik działał prawidłowo- wypompowywał wodę. Mój robot miał problem programowy, który udało mi się zlikwidować pośrednio za radą wyżej zalinkowanego włoskiego artykułu a mianowicie:

- robota nie będącego w stacji ładującej potraktowałem funkcją "poziomowanie". Następnie gdy nadeszła informacja, że robot wypoziomował się prawidłowo nie ruszając go wyłączyłem (przytrzymać 5s przycisk power) i trzymałem wyłączony przez 30sek. Następnie włączyłem robota i przeniosłem go ręcznie do stacji ładowania. Robot ponownie zaczął dozować wodę. 

 

mam nadzieję, że i u was uda się robota w tak łatwy sposób przywrócić do porządku.

 

P.S. Robot z polskiej dystrybucji, używam na codzień aplikacji odblokowanej gdyż używam urządzeń z innych regionów. Jednak z uwagi na prowadzony troubleshooting całą tą operację prowadziłem na appce oficjalnej z ustawionym regionem PL- być może dla osób, które mają robota China Mainland konieczna byłaby appka officjalna z ustawionym CH, nie wiem- potestujcie i dajcie znać.

Nadal działa? Pompuje wodę za każdym razem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

U mnie temat odwrotny przy włączeniu obraca się i słychać pompkę ale podaje bardzo dużo wody, ścierkę mopa można wytrzymać jest taka mokra, przez co spaliła mi się turbina ssąca już ja wymieniłem, ale problem z wodą jest nadal. Nie za każdym razem ale nie planuje zdalnie sprzątania ponieważ obawiam się że problem może wystąpić. Po restarcie podaje wodę standardowo do następnego sprzątania gdzie problem pojawia się podobnie.

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Chciałbym podzielić się informacją czemu nie pompuje wody- otóż przyczyną jest zatkana pompka. Sam walczyłem z moim odkurzaczem ze 3 godziny, żadne reset-y nic nie pomagały. Po rozebraniu całego odkurzacza i sprawdzeniu pompki ( podłączyłem do zasilacza 5V) okazało się, że nie pompuje. Rozebrałem w mak pompkę wody (trzeba uważać aby mała kuleczka nie wypadła) przeczyściłem sprawdziłem na zasilaczu zaczęła pompować, złożyłem i wszystko śmiga bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...